Prezentēs ieceri Iecavas novadā veidot atklātā tipa šautuvi 1

Šodien, 10. jūnijā, plkst.18 Iecavas kultūras namā tiks prezentēta iecere izveidot trešās kategorijas atklāto šautuvi 12,8 hektāru teritorijā nekustamajos īpašumos "Sildedži" un "Prelūdes", informēja novada domē.
Katru šaušanas sektoru bīstamo zonu plānots sānos ierobežot ar trīs metrus augstiem necauršaujamiem aizsargvaļņiem un piecus metrus augstu aizsargvalni katra šaušanas sektora galā, kas kalpos par šāviņa uztvērējvalni. Aizsargvaļņi kalpo arī trokšņa slāpēšanai.

Šautuvi plānots izvietot tā, lai maksimāli izmantotu brīvo zemi un saglabātu mežus, kas kalpos kā papildu trokšņu un drošības barjeras.

Objektā paredzēta treniņšaušana, mācību šaušana un šaušanas sporta sacensības. Darbības pirmajā gadā plaša mēroga pasākumi šautuvē nav paredzēti, sola objekta attīstītāji. Ieplānotas vietēja mēroga sacensības ar 30-80 dalībnieku un viesu.

Šautuves drošības zonu robežās neatrodas dzīvojamās mājas vai ēkas, kurās tiek turēti dzīvnieki, liecina attīstītāju sniegtā informācija. Tuvākā aglomerācija atrodas 4,3 kilometru, bet dzīvojamā māja - 0,7 kilometru attālumā.

Būvniecības ierosinātāja ir Tatjana Neploho.

Kā novēroja aģentūra LETA, sociālajos tīklos atsevišķi vietējie iedzīvotāji pauž bažas, ka šautuve radīšot pārāk lielu troksni.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

pulveris

Nost ar šautuvēm, biezo izklaides vietas !

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 23:52

Vietējās ziņas