Prezidents sola aizlikt vārdu par apvedceļu Bauskai 10

Prezidents Andris Bērziņš vizītes laikā Bauskā tikās ar novada domes deputātiem. Pēc sarunas ar valsts augstāko amatpersonu, deputāts Uldis Kolužs «Bauskas Dzīvei» atzina, ka saklausījis A. Bērziņa sacītajā daudz vērtīga.

A. Bērziņš apliecinājis agrāk teikto, ka dzelzceļa līnija «Rail Baltica» nekādā ziņā nedrīkst nodarīt kaitējumu iedzīvotājiem. Īpaši būtiski tas ir Bauskas pusē, kur attīstīta lauksaimniecība un ir augstas kvalitātes zeme. Prezidents atzina, ka Bauskas slimnīcas likvidācija savulaik bijusi kļūda, un tagad jādomā, kā to novērst.

«Prezidents aicināja vietējo varu aktīvāk cīnīties par savām lietām. Piemēram, pret aplamo kārtību iepirkumos. Nesenajā vizītē Austrijā prezidents pārliecinājies, cik ļoti tur pašvaldības iestājas par atbalstu vietējiem uzņēmējiem. Arī mums šajā ziņā prezidents vēlēja būt aktīvākiem, nebūt tikai akliem burta kalpiem,» tā par prezidenta vēstīto pastāstīja U. Kolužs.

Prezidents atzinīgi novērtējis baušķenieku piedāvājumu pusdienu maltītē baudīt vietējos ēdienus. Viesu namā «Bērzkalni» A. Bērziņš tika cienāts ar Bauskas īpašajiem ēdieniem: «Bauskas dālderi», desertu «Saldās pilsdrupas» un kokteili «Bauskas rātes dzira». Novada domes izpilddirektors Jānis Kalinka «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka prezidentam maltīte gājusi pie sirds. Uz jautājumu, kā pusdienas garšojušas, A. Bērziņš norādījis uz tukšajiem traukiem.

Vizītes noslēgumā A. Bērziņš veltīja laiku, lai atbildētu uz «Bauskas Dzīves» diviem jautājumiem. Prezidents sniedza papildu skaidrojumu rīta pusē Bauskas kultūras centrā pavēstītajam, ka par Krievijas propagandu nav īpaši jāsatraucas un tā nav drauds Latvijai, jo viņu tā neietekmējot.

Ne visi cilvēki Latvijā ir tik noturīgi pret kaimiņvalsts propagandu kā Jūs. Daudzus satrauc Krievijas izplatītie meli. Ko ieteiktu šādiem cilvēkiem, kā viņus mierinātu?
– Joprojām uzskatu, ka mums ir daudz saprātīgu cilvēku, kuri šai propagandai netic. Taču mūsu masu medijiem ir jāstrādā labāk, lai izskaidrotu visu, kā ir. Pieredze mums ir sakrāta, to ir iespējams izstāstīt. Pasaule ir atvērta, informācija ir, tur vienkārši ir jāstrādā. Es nedomāju, ka tagad kaut ko var aizliegt. Ja aizliegsi vienu, atradīs ko citu. Tādēļ mums jābūt pašiem labākajiem. Tajās Rietumu zemēs, kuras nav saskārušās ar padomju laikiem, būs grūti saprast, kāda var būt Krievijas propaganda.

Vēl mums jādomā vairāk par sevi. Reiz 9. maijā mēs braucām gar austrumu robežu. Satiktie cilvēki visi mums teica, ka viņi jau zina, kā tur aiz robežas Krievijā dzīvo. Viņus jau šī Krievijas propaganda neietekmē, jo viņi zina, kā ir īstenībā. Visa pamats ir laba dzīve. Ja mums būs laba dzīve, nekas mūs neietekmēs.

Ko jums pašam sniedz šādas reģionālās vizītes, tostarp Bauskas apmeklējums šodien?
– Vizītes es parasti sāku ar vietējās domes, pašvaldības apmeklējumu. Tur jau sarunās labi var saprast, kā iet, kā attīstās, kādas ir problēmas. Arī šeit, Bauskā, iezīmējās jūsu aktualitātes, sāpes. Skaidrs, ka briesmīgais transporta plūdums cauri pilsētai nav normāls, tas dzen cilvēkus no pilsētas projām. Tas reālais un jums vajadzīgais tomēr ir apvedceļš. Es prasīju, lai iedod pašvaldība konkrētu informāciju, es esmu gatavs kaut ko runāt un kaut ko censties panākt. Dzīve rāda, ka apvedceļš Bauskai ir nepieciešams.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

STEIDZĪGI

ATPAKAĻ SLIMNĪCU- VIENĪGO UZ A 7 NO PASVALES LĪDZ RĪGAI!!!!!!!!!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.04.12 19:15

Petuhs

Kam viņa te būs vajadzīga ja cauri neviens nebrauks.

pirms 5 gadiem, 2015.04.12 21:07

lūk

tas arī nozīmē, ka aizliks, bet nekas nenotiks...

pirms 5 gadiem, 2015.04.12 21:51

ui

Algas slimnīcā ir zem katras kritikas!Kā tās darbinieces nav aizmukušas,jo ar tādām algām nav reāli izdzīvot!?

pirms 5 gadiem, 2015.04.12 21:38

dalibnieks

Vai apkalpošana un zinašanu līmenis ir augstākā līmenī?

pirms 5 gadiem, 2015.04.13 21:56

moins

transporta plūsma dzen cilvēkus projām no pilsētas - slimi murgi ! galvenais ir kaut ko solīt !

pirms 5 gadiem, 2015.04.13 09:05

Laila

Tukša muldēšana. Viss jau ir izlemts bez Latvijas. Teātris , nekas vairāk.

pirms 5 gadiem, 2015.04.13 16:01

apvadcels

Tas mus dzen izmisuma prom no Bauskas
BLIN SLIMNICU ATPAKAL!!!!!!!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.04.13 19:55

@

Tiešām,slimnīcu atpakaļ!!!Cīnieties,deputāti!Un tad tiešām tauta varēs teikt...lūk šie kaut ko paveica. Nu Novicki,un Kursīte-puķu zirņu vecene....pierādie,ka varat!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.04.13 20:13

Vietējās ziņas