Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priesteris Andrejs Mediņš pārliecināts par jaunizveidotās skolas Bārbelē dzīvotspēju 9

Vecumnieku novada Bārbeles pagastā, pirms sešiem gadiem slēgtās pamatskolas vietā, šoruden durvis vērs Bārbeles Zēnu skola. Mācību process šajā izglītības iestāde notiks pēc Montesori principiem, bet interešu izglītībā paredzēts radīt interesi par vieglo aviāciju, vēsta Zemgales reģionālā televīzija.

Ideju par šādu skolu izlolojis priesteris Andrejs Mediņš, lai radītu, viņaprāt, piemērotu vidi jauno vīriešu izaugsmei.  

Kādreizējās Bārbeles pamatskolas ēkā pašlaik pilnā sparā rit remontdarbi. Darāmā netrūkst, jo līdz rudenim visam jābūt pabeigtam, lai septembrī mācību gaitas varētu uzsākt bērnudārznieki un 1.-3. klases audzēkņi.

Mācību programma šeit būšot kā visur, bet ārpus stundām dzīve ritēšot pēc kopienas principiem.

Bārbeles Zēnu pamatskolas direktore Ilona Blūma stāstīja, ka skolā mācīsies tikai puikas un klātesoši būs arī zēnu tēvi.

“Tas ir viens no nosacījumiem, lai šeit mācītos. Mēs kopā ar zēnu tēviem ikdienu pavadīsim gan darbā, gan mācību procesā.  Ja nevarēs vienreiz nedēļā, varbūt būs retāk. Tāpat mēs domājam par bērnunama bērniem un mēģinām risināt jautājumu, kā dabūt puikas šurp no bērnunamiem,” stāstīja Blūma.

Neierasta būs arī interešu izglītība, kas saistīta ar vieglo aviāciju.

Lidlaukam projektēšanas darbi vēl tikai notiek, bet simulatori, kādos apmācības iziet jaunie piloti, jau sarūpēti.

Civilās aviācijas aģentūras inspektors Aivars Grahoļskis atzina, ka “lielākajai daļai cilvēku jau aviācija liekas kā tāds tabu, tāds tāls un nepieejams, un mēs vēlamies parādīt, ka aviācija ir ļoti tuva un pieejama”.

"Tā ir stihija, un jebkura stihija cilvēkus vilina, it sevišķi bērnus,” piebilda Grahoļskis.

“Es domāju, ka būs vēl viens smags jautājums, kur mums nāksies pastrādāt  kopā ar Aviācijas asociāciju, lai arī šeit mēs dabūtu to iespēju, ka jaunieši jau no 13 gadiem varētu kopā ar instruktoru vadīt  mazos lidmodeļus,” atzina Andrejs Mediņš.

Ideja par šādas skolas izveidi biedrības ''Kalna Svētību kopiena'' kapelānam Mediņam radusies, strādājot ar atkarīgajiem Bruknas muižā.

“Es sapratu, ka tās ir sekas, ar ko es cīnos visu laiku, un tad, pateicoties brāļiem Kokariem, kuri man savā laikā teica:  ''Andrej, ko tu darbojies ar sekām, vajag novērst cēloņus'', tajā brīdī tas man tā nepielēca uzreiz, bet es to nēsāju sevī,” stāstīja biedrības ''Kalna Svētību kopiena'' kapelāns Andrejs Mediņš

Tas, ka pamatskola Bārbelē tika slēgta  nepietiekamā bērnu skaita dēļ, priesteri nesatraucot, jo  viņš ir cieši pārliecināts, ka  šāds skolas modelis ir dzīvotspējīgs.Pievieno komentāru

Komentāri 9

Tētuks

Nesapratu par tiem tētiem. Tur pulcēs bezdarbnieku dēlus, kuru tēvi stāvēs blakus
un na haļavu strēbs putru skolas ēdnīcā? Vai kā?

pirms gada, 2018.07.18 21:57

Melnais Kārlis Š.

Kā ar skolas atestāciju???

pirms gada, 2018.07.19 08:18

Anda

Man arī rodas jautājums par tēvu klātbūtni, normāli tevi strādā un pelna naudu ģimenei. Un vēl,kā var dzīvot ģimeniska vidē,ja tur būs tikai veči?

pirms gada, 2018.07.19 09:28

varēs dzīvot !

Visa tā puišeļu/veču kompānija priestera vadībā streipos un rinkos. Protams, pēc "specu" veiktās pirmapmācības.

pirms gada, 2018.07.19 11:17

nezinu gan

Darbs ar atkarīgajiem nav viens un tas pats, kas darbs ar bērnudārzniekiem un 1.-3. klašu skolniekiem, tur jau vēl daudz vajag mammu, bet tāda kopienas tipa dzīvošana tik maziem būs par šerpu,tad jau tie bērniņi mājās nemaz netiks, skarba vide būs un lidmašīnas tur neko neglābs.Bērniem vajag ģimeni, kaut vai to pašu audžuģimeni.....

pirms gada, 2018.07.19 17:50

zinu gan

Un kas tie par tēviem parkā un autopieturās, kas nestrādā un nodzer bērnu naudas !

pirms gada, 2018.07.20 00:57

kapec

Man ir tikai viens jautājums, kāpēc vispārizglītojošās skolas nav dzīvotspējīgas, bet specializētās ir?

pirms gada, 2018.07.30 11:17

Interese.

Kurš mo vecàkiem laidīs savu bèrnu šàdà skolà? Un kà būs ar izglītības turpinàšanu pèc tam?

pirms gada, 2018.07.31 08:19

Vietējās ziņas