«PrivatBank» klientiem par nacionalizāciju neesot jāuztraucas 1

Ukrainas parlamenta iespējamais lēmums nacionalizēt Igoram Kolomoiskim piederošo «PrivatBank» nozīmētu īpašnieka maiņu arī Latvijas finanšu iestādei ar tādu pašu nosaukumu.

Pirms dažiem gadiem «PrivatBank» atvēra filiāli Iecavā pēc tam, kad to vairākām komercbankām ierosināja novada domes vadība. Iepriekš «Hipotēku bankas» reorganizācijas gaitā tika slēgta vienīgā bankas filiāle ciemā, taču bija uzskats, ka tāda te noteikti vajadzīga un nevar iztikt ar bankomātiem vai noteiktā laikā uz tikšanos ar klientiem atbraukušajiem finanšu konsultantiem.

Iecavas filiāli 2013. gada beigās «PrivatBank» tomēr slēdza, paskaidrojot, ka klienti arvien vairāk izmantot internetbankas un attālināto norēķinu iespējas.

Īsajā filiāles darbības laikā Iecavā kontu «PrivatBank» atvēra gan pašvaldība, gan uzņēmumi un privātpersonas. Tagad novada domei vairs nav konta «Privatbank», apstiprina pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Jakovļeva. «Kopš filiāli aizvēra, pašvaldība slēdza tajā atvērto kontu,» skaidro A. Jakovļeva. «Tā kā pašvaldībai ir konti citās bankās, naudas izņemšana neko nemaksāja.»

Viens konts «PrivatBank» vēl darbojas pašvaldības kapitālsabiedrībai «Dzīvokļu komunālā saimniecība». Tās vadītājs Jānis Feldmanis «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka uzņēmums kontu izmanto un pagaidām slēgt neplāno: «Tas ir viens no kontiem, kur klienti var iemaksāt naudu par komunālajiem pakalpojumiem. Mēnesī tajā apgrozās ap 500 eiro, un cilvēku ērtības labad to saglabājam.»

Kā skaidro Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK), Latvijas klientiem nav iemesla uztrauktiem par Ukrainas parlamentā iesniegto likumprojektu, kas paredz Ukrainas «PrivatBank» nacionalizāciju. Pat ja bankas īpašnieks mainīsies, Latvijā strādājošā finanšu iestāde ir patstāvīga banka, kas darbojas atbilstīgi Eiropas likumiem.

«PrivatBank» ir devītā lielākā banka Latvijā, tai mūsu valstī ir vairāk nekā 37 tūkstoši klientu, 16 filiāles un norēķinu grupas. Pērn «PrivatBank» Latvijā nopelnījusi vairāk nekā 6 miljonus eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Iecavas novada dome

Kādēļ ir sagrozīts sabiedrisko attiecību speciālistes citāts?

pirms 5 gadiem, 2015.04.14 08:00

Vietējās ziņas