Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Privātuzņēmējs Brunavā labo valsts ceļu 3

Brunavas pagasta Tunkūnos no Jātniekiem tagad var nokļūt pa salabotu grantsceļu. Sešus kilometrus garo ceļa posmu šovasar remontēja par uzņēmuma «Gaižēni» līdzekļiem.

Otrdien, 3. septembrī, «Bauskas Dzīve» kopā ar valsts akciju sabiedrības «Latvijas Valsts ceļi» Bauskas nodaļas vadītāju Dzintaru Dzeni un būvinženieri Juri Derevjanko izbrauca minēto ceļa posmu. Grants segums līdzens, vien dažas nelielas bedrītes.

Pēc divu dienu lietavām vietās, kur ceļa malās atjaunoti grāvji, tajos sastājies ūdens. Brauktuve tādējādi ātrāk izžūst un kalpo ilgāk. Braukšana pa šādu ceļu nav salīdzināma ar to, kāda tā bija jūlija sākumā, kad smagsvara tehnika brauktuvē bija radījusi daudzas «smilšu vannas». Ar vieglo auto izbraukt bija teju neiespējami, problemātiski pārvietoties pa ceļu bija satiksmes autobusiem.

SIA «Gaižēni» projektu vadītājs Juris Bērziņš, iepazīstinot ar salaboto ceļu, stāsta, ka darbiem izlietoti 40 000 latu uzņēmuma līdzekļu. Pirms tam vēl par 8500 latiem atsevišķos ceļa posmos izrakti grāvji, kas veicina brauktuves ātrāku nožūšanu. Sešus kilometrus garajā ceļa posmā aptuveni 20 procentiem brauktuves veikts kapitālais remonts. Darbus veicis uzņēmums «Viona». Dz. Dzenis pauž domu, ka šis varētu būt pirmais gadījums, kad uzņēmējs iegulda prāvus līdzekļus valsts ceļa remontā.

«Taču šis uzņēmēja veikums problēmu neatrisinās. Tas ir tikai neliels ielāps ceļam, kuram kapitāla pārbūve nepieciešama visā tā garumā. Saremontētajos posmos brauktuve būs labā stāvoklī, taču citviet, rudens lietavām sākoties, iespējama ceļa stāvokļa pasliktināšanās,» secināja Dz. Dzenis.

 J. Bērziņš sacīja, ka šogad uzņēmums savus līdzekļus valsts ceļa labošanā vairs neplāno ieguldīt: «Nenoliedzu, pa šo ceļu pārvietojas tehnika, kas apkalpo mūsu uzņēmumu. Taču to izmanto arī apkārtnes zemnieki, te brauc satiksmes un skolēnu autobusi. Mēs maksājam tādus pašus nodokļus kā viņi. Nevar taču prasīt, lai koplietošanas ceļu labotu tikai mūsu uzņēmums.»

LVC pārstāvis atzina, ceļam nepieciešama kapitāla pārbūve, taču pārskatāmā nākotnē tā nav paredzēta. Tādējādi brauktuvi, ja to vēlēsies izmantot SIA «Gaižēni» transports, uzņēmumam tomēr nāksies uzturēt kārtībā. LVC atbalsts varētu būt minimāls, nepārsniedzot ceļa kategorijas klasei atbilstīgo. Dz. Dzenis apliecināja, ka savulaik ar SIA «Gaižēni» noslēgta vienošanās. Tajā noteikts, ceļš jāuztur tādā tehniskā stāvoklī, lai tas būtu drošs un izbraucams visiem satiksmes dalībniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lasītāja

Jā, forši, valsts vispār neplāno ceļus labot, tikai ievāc nodokļus un ekspluatē trīskāršā apmērā uzņēmējus. Valsts un pašvaldības - īsti kaklakungi. Būtu kaut paldies tiem "Gaižēniem" pateikuši par padarīto.

pirms 7 gadiem, 2013.09.05 20:02

ooo

pats ceļu sabojāja ,lai tagad labo !!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.09.05 20:36

NNNNN

triiskarsa apmera bijusais deputats remonteja celus atnemot citiem celiem ,nu tagad nost no siles jasak pildit savus ligumus UN PAR KO PALDIES PAR GMO VAI PAR PIECUKOTO DABU VAI PAR DRAUDIEM KO IZSAKA IEDZIVOTAJIEM TUNKUNOS

pirms 7 gadiem, 2013.09.06 01:37

Vietējās ziņas