Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Probācijas dienests iecerējis paplašināt piedāvājumu klāstu

Valsts probācijas dienests (VPD) jau devīto gadu valstī organizē piespiedu darbu izpildi. Februāra beigās VPD Bauskas teritoriālajā struktūrvienībā uz semināru tika aicināti darba devēji.

Sanākušie galvenokārt bija pašvaldību pārstāvji, pagastu pārvalžu vadītāji, atbildīgās personas, kuras strādā ar piespiedu darba veicējiem. VPD Bauskas teritoriālās struktūrvienības vadītāja Edīte Mārtinsone iepazīstināja sanākušos ar pērnajā gadā paveikto. Viņa sacīja, ka sadarbība ar pašvaldībām izveidojusies laba.

Pozitīvi tika vērtēts arī tas, ka VPD klientiem darbu nodrošina arī citas valsts iestādes. E. Mārtinsone uzteica Rundāles pils mehānikas nodaļas vadītāju Arvi Druviņu.

Daudz piespiedu darbu veicēji pērn strādājuši Bauskā. Viņu uzraudzīšana uzticēta saimnieciskās nodaļas galvenajam speciālistam Voldemāram Čačam. Viņš «Bauskas Dzīvei» atzina, ka tas ir grūts pienākums. Cilvēki, kas ierodas pilsētā nostrādāt viņiem piespriestās piespiedu darba stundas, ir ļoti dažādi.

Nedaudz pozitīvāks viedoklis ir Vecumnieku novada Bārbeles pagasta pārvaldes vadītājai Ērikai Našeniecei. Pērn viņai bija jānodrošina darbs vienai personai. Cilvēks bijis kārtīgs, labi pratis savu amatu, tādēļ pagasta vadītājas uzticētos darbus paveicis laikus un bez problēmām.

Seminārā E. Mārtinsone iepazīstināja arī ar VPD darba novitātēm. Dienests iecerējis paplašināt sociāli atbildīgu darba devēju loku. Ir vēlme šim pulkam piesaistīt nevalstiskās organizācijas. Tas ļaus paplašināt veicamo darbu piedāvājumu sodītajām personām, kā arī dos iespēju plašākai probācijas klientu nodarbināšanai atbilstīgi viņu izglītībai un prasmēm.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā trešdien, 5. martā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas