Profesionālās ievirzes izglītības iestādes sāk jaunu mācību gadu

Šajā nedēļā jaunā mācību gada sākumu atzīmējušas arī profesionālās ievirzes izglītības iestādes – mūzikas skolas mūsu novados. Bauskas mūzikas skola pirmo septembri svinēja trešdien, 4. septembrī. Bērni un jaunie pedagogi tika sagaidīti remontētās un mājīgās telpās.

Bērni un vecāki kopīgi priecājās par direktores Anitas Velmunskas secinājumu, ka mūzikas mīļotāju skaits šogad ir pieaudzis no 151 līdz 168 skolēniem, tajā skaitā pirmklasnieki no 28 uz 41. Censoņus skolo 20 profesionāli pedagogi, tostarp trīs jauni.

Sveicot jaunos pedagogus, tika radīta nebijusi tradīcija – Mūzikas skolas pedagoga pases pasniegšana. Tā ir beztermiņa un tās «slepenā» koda otrā daļa ir skolas dibināšanas gads. To pasniedza flautas spēles pedagoģei Laurai Meždreijai, klavierspēles meistarei Danai Atslēgai un sitaminstrumentu «pavēlniekam» Valdim Avotiņam. Jaunais puisis nule kā pabeidzis Rīgas Doma kora skolas sitaminstrumentu klasi pie Tāļa Gžibovska un uzskata, ka šis pasniedzējs ir kvalitātes zīmols visā Latvijā.

Vasarā Valdis organizējis vairākus džeza pasākumus. Viņš neliedzas, ka bijuši piedāvājumi no vairākām mūzikas apguves iestādēm, taču priekšroku devis Bauskai, jo sitaminstrumentu klase šeit ir jaunums, tāpēc uzskata, ka būs vieglāk iestrādāties. Priekšā nav parauga, kas pasaka, kā pareizāk jādara. Bauskā Valdis, visdrīzāk, pavadīs divas dienas nedēļā līdz vēlam vakaram, lai apmācītu skolēnus.

Mūzikas skolas pirmklasnieces Megija Miļūne no Bauskas un Amanda Geida no Rundāles novada ir mazliet satrauktas. Desmitgadīgā Megija apgūs flautas spēli, bet sešgadniece Amanda klavieres. Amandas mamma Aija teic, ka meita ir dzimusi mūzikai: «Viņa ir ļoti droša un pārliecināta par sevi.» Bija cilvēki, kas mēģināja atrunāt vēl pirmsskolas vecuma meitēnu no klavierspēles, mudinot izvēlēties ko vieglāku, taču velti. Viņa tik ļoti pēc tā ilgojās, ka skaitīja dienas no iestājeksāmena laika jūnijā līdz septembrim un mācību sākšanai.
Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad tiek piedāvāta iespēja pieaugušajiem mūzikas mīļotājiem apgūt šo mākslu. Tādi šogad ir astoņi: trīs pianisti, viena flautiste un divi sitamo instrumentu prasmju apguvēji.

Mūzikas skolas darbība ir vērsta uz attīstību. Ne tikai jauni pedagogi, bet arī sakoptas, izremontētas un gaišas telpas, kurās produktīvi strādāt un mācīties. Kopumā remontdarbos ieguldīti ap 19 000 latu. Jaunajam mācību gadam iegādāti arī vairāki jauni instrumenti: marimba, bungas un akordeons, informē direktore Anita Velmunska.

Svinīgajā sarīkojumā Anita Velmunska atskatījās arī uz pagājušā gada spilgtākajiem notikumiem, kas bija saistīti ar skolas 55. jubileju. Audzēkņi piedalījušies vietējos, reģionālajos, valsts un starptautiska līmeņa koncertos, konkursos un festivālos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas