Prognozē straujāku siltuma tarifu samazinājumu 1

Līdz ar dabasgāzes tirdzniecības cenu samazinājumu martā sarūk siltuma tarifi, un turpmāk prognozēts straujāks samazinājums, vēsta Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Akciju sabiedrība «Latvijas Gāze» (LG) publicējusi oficiālu paziņojumu, ka martā noteikta mazāka dabasgāzes cena nekā februārī – 256,12 EUR/tūkst.nm3, tātad samazināsies siltuma tarifi tiem uzņēmumiem, kuriem tarifi ir atkarīgi no dabasgāzes cenas. Šo siltuma ražotāju vidū ir arī SIA «Bauskas siltums» un pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums», liecina SPRK dati.

Saskaņā ar spēkā esošo tarifu tabulu, «Bauskas siltuma» tarifs martā ir 57,60 EUR/MWh bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Februārī tas bija 58,47 EUR/MWh bez PVN atbilstīgi noteiktajai gāzes cenai 270,35 EUR/tūkst.nm3.

«Iecavas siltuma» tarifs martā ir 53,13 EUR/MWh bez PVN, februārī tas bija 54,03 EUR/MWh bez PVN. Iecavā siltuma tarifs pakāpeniski samazinājies kopš decembra. Jau vēstīts, ka jūtams siltumenerģijas tarifa pazeminājums Iecavā notika pirms dažiem gadiem, kad daļu siltuma ciemam sāka piegādāt biogāzes stacija «Agro Iecava». Pirms tam apkures tarifi iecavniekiem bija augstāki nekā baušķeniekiem.

Aprīlī dabasgāzes cena prognozēta tāda pati kā martā, un turpmāks samazinājums gaidāms maijā, prognozē SPRK. Saskaņā ar LG prognozēm, dabasgāzes cena maijā būs 249,00 EUR/tūkst.nm3.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas