Projektā «Mēs savam novadam» Vecsaules «Medniekmuižā» ierīkota jauna siltumapgādes sistēma 2

Šogad Bauskas novada pašvaldība atbalsta konkursā «Mēs savam novadam» iesniegtos 11 projektus. Viens no tiem –  Vecsaules pagasta mednieku klubs.

Iesaistoties ģimenēm un kaimiņu kolektīviem, atpūtas mājā «Medniekmuiža» Vecsaules mednieku klubs izveidojis jaunu siltuma apgādes sistēmu, plīti kombinējot ar gaisa apsildes krāsni.

Vecsaules pagasta mednieku kluba biedre Līga Podniece informē, ka kluba mērķis ir veicināt līdzcilvēku izpratni par medniekiem kā dabas pazinējiem, aktīva un veselīga dzīvesveida piekritējiem. «Uzmūrētā plīts dod siltumu un uz tās var gatavot ēdienu. Iespēja gatavot uz atklātas uguns bija ļoti svarīga, lai turpinātu kluba tradīcijas medījumu maltītes taisīšanā,» teic L. Podniece.

Andrejs Podnieks, viens no projekta īstenotājiem, atklāja, ka pirmā maltīte uz plīts jau pagatavota, tā lieliski pilda savas funkcijas. «Pirmais pavāra prasmes rādīja mūsu kluba biedrs Edgars Mangins. Bija nomedīts staltbriežu bullis, un Edgars prot īpaši garšīgi sagatavot brieža «zaķīšus» jeb filejas. Biedri, kas piedalījās medījuma pirmapstrādē, bija izsalkuši un slavēja Edgara veikumu. Uzslavas saņēma arī jaunā plīts ar cuku mūri, kas sniedz iespēju baudīt siltumu un vērot dzīvu uguni,» saka A. Podnieks.

Projekta mērķis bija ierīkot vietu, kur lietderīgi kopā pavadīt laiku, baudīt atpūtu pie dabas, organizēt saliedēšanās pasākumus, kuru laikā kluba biedru ģimenes un draugi var iepazīt mednieku dzīvesveidu.

Vecsaules pagasta mednieku klubs ir biedrība, kas apvieno cilvēkus ar līdzīgiem uzskatiem un kopīgu hobiju. Projektu konkursā «Mēs savam novadam» klubs jau iepriekš, 2013. un 2019. gadā, realizējis divus projektus. 2019. gadā «Medniekmuižā» pie galvenās ēkas izveidota nojume, kas pielāgota medījuma apstrādes vajadzībām.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas