Projektam «Dzimuši Bauskai» tapis turpinājums – «Undertango» 4

Koncertciklā «Dzimuši Bauskai», ko rīko Bauskas mūzikas un mākslas skola, 10. oktobrī pilsētā viesosies kvartets «Undertango», portālu informēja skolas direktore Anita Velmunska.

Ar Zemgales plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu 2016. gadā Bauskas mūzikas un mākslas skola sāka īstenot koncertu ciklu «Dzimuši Bauskai». Bauskas sabiedrībai – skolu audzēkņiem, vecākiem, visiem, kurus uzrunā nozīmīgas izpildītājmākslas izpausmes, – bijusi iespēja dzirdēt, redzēt un līdzpārdzīvot daudzu  Latvijā un pasaulē atzītu mūziķu sniegumu, stāsta A. Velmunska.
Šogad mūsu Bauskas rudeni vēl krāsaināku padarīs koncerts ceturtdien, 10. oktobrī, no plkst. 17 Bauskas kultūras centrā, kur uzstāsies kvartets «Undertango». Kvartetu raksturo aizrautība, atraktivitāte un profesionalitāte. Tajā muzicē četri dalībnieki – vijolnieks Gidons Grīnbergs, pianists Mārtiņš Zilberts, kontrabasists Viktors Veļičko un Bauskas mūzikas un mākslas skolas absolvente akordeoniste Evita Dūra-Andersone. Bauskas pilsētā un novadā šis sastāvs nekad nav uzstājies, atklāj A. Velmunska.

Koncertā tiks apvienoti daudzveidīgi mūzikas virzieni – no klasiskās mūzikas intonācijām līdz mūsdienu populārās kultūras stiliem. Kā lasāms grupas mājaslapā, ansambļa repertuārā ir populāri un mazāk zināmi Astora Piacollas skaņdarbi, tango klasiķu O. Puljēzes, A. Kanaro, I. Peterburgskaja un citu autoru kompozīcijas, kā arī mūzika no kinofilmām. Nozīmīgu repertuāra daļu veido franču mūzika, klasikas pārlikumi pašu dalībnieku aranžējumos un populārā pasaules mūzika. Ansambļa dalībnieki ir akadēmiski izglītoti mūziķi un strādā Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, Latvijas Nacionālajā operā, ir mācībspēki Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

korekcija

2009. gada 19.decembrī Bauskas pils muzejā uzstājās kvartets "Undertango". Nav korekti rakstīt, ka Bauskas pilsētā un novadā nekad nav uzstājies...

pirms gada, 2019.10.08 16:53

@

Undertango ir uzstājies arī Bauskas pilī. Vai sastāvs bija tieši tas pats, precīzi nepateikšu, bet spēlēja brīnišķīgi.

pirms gada, 2019.10.09 20:20

Klausītāja

Koncerts bija brīnišķīgs un ļoti profesionāls. Un tik daudz apmeklētāju!

pirms gada, 2019.10.10 20:06

Vietējās ziņas