Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Projektu konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi 2013» pieteikušies 40 pretendentu 6

Projektu konkursam «Iedzīvotāji veido savu vidi 2013» Bauskas novadā šogad saņemts 41 pieteikums, portālu informēja novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina. Konkursu «Iedzīvotāji veido savu vidi 2013» organizē biedrība «Bauskas rajona lauku partnerība» un Bauskas novada dome. Finansiāli to nodrošina Nīderlandes fonda «KNHM» projekts «Sabiedrība ar dvēseli», līdzfinansējuma nodrošināšanā iesaistās arī pašvaldība. Iedzīvotāju aktivitāte ir ļoti laba, vērtē Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas vecākā speciāliste Egija Stapkēviča. Visvairāk – astoņus projektus iesnieguši vecsaulieši. Codes, Ceraukstes, Īslīces pagasta un Bauskas iedzīvotāji sagatavojuši pa pieciem projektu pieteikumiem. Dāviņu puses ļaudis iesnieguši četras idejas, savukārt pa trim iesniegumiem saņemts no Gailīšiem, Brunavas un Mežotnes. Vairumā gadījumu tiek prasīts maksimāli iespējamais finansējums - 1000 eiro.  Vairāk nekā pusē projektu pausta vēlme labiekārtot publiskās vides objektus, atpūtas vietas, skvērus, rotaļu laukumus. Iedzīvotāji vēlas remontēt arī daudzdzīvokļu namu kāpņu telpas, jumtus, ēkām piegulošo teritoriju, apgaismojumu. Četros iesniegumos lūgts palīdzēt sarūpēt tērpus amatierkolektīviem. Ir vēlmes organizēt radošās darbnīcas, nometnes, svētkus. Konkursa rezultātus žūrijas komisija paziņos līdz 29. martam. Atbalsta saņēmējiem iecerētais jāīsteno līdz septembrim. Kopējā atbalsta summa ir 16 tūkstoši eiro. Atšķirībā no pagājušā gada, kad fonds nodrošināja projektiem finansējumu pilnā apmērā, šogad tiek piešķirta puse naudas. Lai atbalstītu iedzīvotāju idejas, pārējo finansējuma daļu uzņēmusies nodrošināt novada pašvaldība.  Pērn šādā konkursā Bauskas novadā izvērtēšanai tika iesniegti 79 projekti. Tika atbalstīta 21 iecere. Izvērtējot paveikto, par uzvarētājiem atzina projektus «Sportosim Garozā» un «Ozolaines pamatskolas dejotājiem».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Egijai personiski

Egucīt, vai tik tā"ieziemošana" nav pārāk ieilgusi? Kā aizpagājušajā rudenī izņēma, tā arī pagājušajā vasarā tās vairs neparādījās. Vai tik tu kaut ko neesi sajaukusi, jeb piestātnēm noteikts divu gadu cikls, vienu vasaru upē, otru vasaru "ieziemotas"izžūšanai?

pirms 7 gadiem, 2013.03.20 16:47

Egija

Mieru, tikai mieru! Laivu piestātnes ir izņemtas no upes un ieziemotas. Kad būs atbilstošs ūdens līmenis, tās tiks novietotas atpakaļ un turpinās pildīt funkciju, kam tās paredzētas. Tā ir jau ierasta prakse, lai nodrošinātu infrastruktūras saglabāšanu un uzturēšanu, līdzīgi kā ar tiltiņu uz Ķirbaksalu.

pirms 7 gadiem, 2013.03.20 15:04

aizpagājušogad realizētais pārrobežu projekts par ūdenstūrisma attīstību, kura ietvaros Bauskas pilsētā tika uzbūvētas divas laivu piestātnes, viena, jau minētā Plūdoņa ielas galā, pie "vecā dambja", otra pilskalna teritorijā pretim kioskam aiz estrādes.

pirms 7 gadiem, 2013.03.20 11:34

To Egija

Ai ai ai, nepārzinām savu novadu, pilsētu, ielu Rīgas , aiz pārsūknēšanas stacijas upes Mēmele krastā...

pirms 7 gadiem, 2013.03.20 08:05

Egija

Es varētu nokomentēt, diemžēl nav skaidrs, par kuru projektu konkursu ir domāts un, kas tieši "aizpeldējis"?

pirms 7 gadiem, 2013.03.19 18:12

vai Bauskas Dzīve nevarētu pasekot, kā šogad "uzvedas" tie pagājušogad atbalstītie projekti, vai nav kāds "aizpeldējis jūriņā", kā projekts par piestātnēm Mēmelē?

pirms 7 gadiem, 2013.03.19 16:13

Vietējās ziņas