Projektu konkursam «Iedzīvotāji veido savu vidi 2021» Vecumniekos iesniegts rekordliels pieteikumu skaits

Vecumnieku novada pašvaldības projektu konkursam «Iedzīvotāji veido savu vidi 2021» iesniegts rekordliels pieteikumu skaits – 27. Divi neatbilst nolikuma nosacījumiem un nevar pretendēt uz atbalstu.

Šogad kopējais pieejamais finansējums ir 12 600 eiro, katra projekta īstenošanai piešķiramā summa ir līdz 1050 eiro.

«Vērtēšanas komisija pirmdien, 10. maijā, apsekos pieteiktās vietas, lai apstiprinātu 12 labākās ieceres. Šogad jāapmeklē visi novada pagasti. No Bārbeles saņemts viens pieteikums, no Kurmenes – divi, no Skaistkalnes un Stelpes – pa trim, no Valles – četri, t. sk. viens no Taurkalnes, bet no Vecumnieku pagasta – 12, t. sk. viens no Beibežiem,» «Bauskas Dzīvi» informē Alīna Žukauska, Vecumnieku novada domes projektu koordinatore.

Iesaistoties konkursā, iedzīvotāji pārsvarā vēlas sakārtot vidi daudzdzīvokļu māju pagalmos – salabot piebraucamo ceļu, paplašināt autostāvvietas, apzaļumot, nobruģēt taciņas, veikt koplietošanas telpu remontu, atklāj A. Žukauska. Pieteikti arī projekti, kas paredz labiekārtot atpūtas vietas pie Mēmeles upes. Tāpat arī entuziastiem ir padomā izveidot publisku vingrošanas laukumu aktīviem jauniešiem un pieaugušajiem. «Ir arī oriģinālākas idejas, kas iepriekš nav realizētas, piemēram, disku golfa mini trases iekārtošana, suņu rotaļu laukuma ierīkošana, skatu torņu izveide meža putnu un dzīvnieku vērošanai,» ieceru daudzveidību raksturo projektu koordinatore.

12 labākos atbalstāmos projektus noteiks komisija, kas vērtēs to pieejamību plašākai sabiedrībai, darba grupas gatavību šo plānu realizēt un nodrošināt ilgtspēju. Tiks ņemta vērā arī idejas oriģinalitāte un ietekme vietējās sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā. Atbalstu guvušās ieceres tiks izziņotas jaunnedēļ pēc projektu apsekošanas un vērtējuma apkopošanas.

Projektu konkurss «Iedzīvotāji veido savu vidi» tiek organizēts devīto gadu. Tas aizsākts, lai dotu iespēju novada iedzīvotājiem un biedrībām īstenot dažādus publiski pieejamās teritorijas labiekārtošanas projektus, pilnveidotu brīvā laika pavadīšanas iespējas un veicinātu sporta aktivitātes.

Pērn iedzīvotāju rosība bija ievērojami zemāka – pašvaldība saņēma 14 pieteikumu, bet vēl pirms gada – 19, turklāt ne visu pagastu iedzīvotāji izrādīja iniciatīvu. Šogad sasparojušies ļaudis visā novadā, paužot gatavību pretendēt uz pašvaldības piešķirtiem līdzekļiem savas vides veidošanā un dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas