«PS Līdums» nebaidās laukos ielikt lielu naudu 4

SIA «PS Līdums» lauksaimniecības sezonas atklāšanas svētki un kooperatīvās sabiedrības «Abra» mašīnu ringa tehnikas parāde šodien, 12. aprīlī, Īslīces pagasta «Lielrumbās» ļāva pārliecināties par modernas zemkopības praktiskiem risinājumiem.Ar tādiem jaunumiem tiešām var lepoties, un šī pavasara atnākšana «Līdumā» daudziem ir atšķirīgāka nekā citus gadus. Proti, jāvada jaudīga tehnika, jāsarod ar jauniem agregātiem. Tas viss ir atbildīgi un tomēr patīkami. Svinīgās uzrunas neizvērsās garas, tajās izskanēja svarīgākie akcenti. SIA «PS Līdums» īpašnieks Gatis Karlovs ar viņam raksturīgu humoru sacīja, ka pēc vecām latviešu tradīcijām jaunie dzelži ir jāaplaista nevis klusībā un zem galda, bet atklāti un trīs dienas. Ja debess apmākusies un saulīte pazudusi, tad taču var svinēt ilgāk. Plašo un daudzpusīgo programmu vadīja aktieris Normunds Bērzs.G. Karlovs atgādināja, ka «Abrai» šajā pavasarī aprit trīs gadi, un tagad tā startē ar jaunu struktūrvienību - mašīnu ringu. Tas atšķiras no ierastā, kad tehniku nevar sadalīt, kuram pienākas pirmajam un kuram pēdējam. Jaunas tehnoloģijas nodrošina citu tempu, prasa pilnīgi jaunu pieeju. Precīzās lauksaimiecības pilotprojekta īstenošanai Latvijā ir izraudzīta SIA «PS Līdums».«Abras» lauksaimniecības tehnikas departamenta direktors Jānis Cers sacīja, ka jaunā tehnika vīru acīs ir pastiprinājusi mirdzumu un jūtama viņu motivācija strādāt ar moderniem spēkratiem. «PS Līdums» tos iznomā no «Abras». Firmu «Jonhn Deere», «Claas», «Case», «Amazone» pārstāvji uzsvēra, ka «PS Līdums» ir šo kompāniju ražojumu plašākais izmantotājs Latvijā, un tas, kas paredzēts 2008. gadā, ir arī vērienīgākais lauksaimniecības projekts mūsu zemē.«PS Līdums» precīzās lauksaimniecības speciālists Rihards Šnepsts skaidroja, ka, izmantojot lieljaudas tehniku, ir bijis jāmaina tehnoloģiskās sliedes platums no 18 uz 24 metriem. Tāds darba platums ir diviem pašgājējiem «Amazones» miglotājiem, kādi Latvijā līdz šim nav izmantoti. Mašīnu rings paver arī citas iespējas strādāt ātrāk un kvalitatīvāk. Proti, tās ir divas jaunas «Amazones» sējmašīnas, arī minerālmēslu kliedētāji.  Gunvaldis Žeikars jau novērtējis, ka jaunajam kliedētājam ir lielāks ātrums un to ērtāk vadīt. Savukārt Jānis Lapēns, ilggadējs īslīcietis un lauksaimnieks, veroties laukumā, kur atradās jaunā tehnika un agregāti, atzina, ka to grūti salīdzināt ar veco. Vai kāds varējis iedomāties - kāpurķēdes nomainīs gumijas ķēžu sistēma, kāda tā, piemēram, ir pašam jaudīgākajam «Class Lexion 600» kombainam? Agronome Jeļena Pumpure pauda prieku, ka viņai ir iespēja darboties un apgūt precīzās lauksaimniecības sistēmu. Detalizēta visu pozīciju analīze patiešām ļauj atrast labākos variantus. Piemēram, izmantojot milzīgās «Hawe» piekabes, kuru kravnesība ir 22 tonnas, ražas novākšanas tempu iespējams paātrināt. Šie bija svētki, kas pavasara darba cēlienam deva līdzi optimismu un noskaņu, ka lauksaimniecība tomēr ir ilgtspējīga nozare.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

siltais

Vienkārši cilvēkiem skauž.Lai jums veicas!!!

pirms 13 gadiem, 2008.04.14 10:31

lauksaimnieks

Šķiet, ka cilvēkam nav ne sajēgas no lauksaimnieciskās darbības, uzskatu, ka ar jauno vadību ļoti daudzas lietas ir mainījušās tikai uz labo pusi un pasākums tiešām bija vienreizējs, bija padomāts gan par pieaugušiem, gan bērniem, paldies par to. Un par darbiem liecina gan jaunais graudu komplekss, ko var redzēt jau pa gabalu Īslīces pagastā, gan darbiem kas notiek uz lauka!

pirms 13 gadiem, 2008.04.14 08:35

Kāda jēga no jaunas jaudīgas tehnikas, ja nav mīlesības šo zemi kopt, un izgāzt līdzekļus, reāli - apskatieties Bārbeles pagastā kā PS Līdums saimnieko?????

pirms 13 gadiem, 2008.04.14 07:28

Vietējās ziņas