Publiskai apspriešanai nodod atklātās šautuves izveidi Iecavas novadā 5

Bauskas novada būvvalde nodevusi publiskai apspriešanai trešās kategorijas atklātās sporta  šautuves būvniecības ieceri nekustamos īpašumos «Sildedži» un «Prelūdes», portālu informēja pašvaldībā.

Būvniecības ieceri iesniegusi Tatjana Neploho. Norādītajā zemesgabalā 12,80  hektāru  platībā paredzēts izveidot trešās kategorijas  atklātā  tipa šautuvi. Šautuvju  izvietojumi  un  risinājumi  veidoti  atbilstoši gruntsgabala  apstākļiem,  likumiem  un normatīviem, lai tā atbilstu sporta šaušanas sacensību un drošības standartiem.

Atbilstoši spēkā esošiem likumiem un normatīviem katru šaušanas sektoru bīstamo zonu paredzēts sānos ierobežot ar jau izbūvētiem trīs metru augstiem necauršaujamiem aizsargvaļņiem un piecu metru augstu aizsargvalni katra  šaušanas  sektora galā,  kas  kalpos  par  šāviņa  uztvērējvalni. Aizsargvaļņi  kalpo arī  trokšņu slāpēšanai.

Šautuve 12 hektāru lielajā  gruntsgabalā  novietota,  lai  maksimāli  izmantotu  brīvo  zemi  un saglabātu  apkārtesošos  mežus,  kas  kalpo  kā  papildus  trokšņu  un drošības  barjeras.  Šautuvi paredzēts  izmantot  saskaņā  ar  šautuves  nolikumu,  lai  veiktu  treniņšaušanu,  mācību  šaušanu, šaušanu sporta sacensībām. Šautuves  darbības  pirmajā  gadā  plaša  mēroga  sporta  pasākumi  nav  paredzēti. Ir  ieplānota treniņšaušana  un  vietēja  mēroga  sacensības.

Publiskā apspriešana tiek organizēta no šā gada18. maija līdz  18. jūnijam.

Materiāli apskatei un anketas pieejamas Iecavas novada mājaslapā www.iecava.lv, kā arī Bauskas novada būvvaldē Uzvaras ielā 1, Bauskā.

Ieceres prezentācijas pasākums notiks 10. jūnijā pulksten 18 Iecavas kultūras namā. Saistībā ar Latvijā izsludināto ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz 9.jūnijam interesentiem vēlams iepriekš pieteikties pa tālr. 27805229 vai 63923304. Gadījumā, ja pieteikto apmeklētāju skaits pārsniegs 25 cilvēkus, tiks rīkota papildu sanāksme.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Iedzīvotājs

Nost ar šautuvēm, pietiek ar tām kas ir,ejiet zemessargos un armijā un šaujiet. Brīvdienās miera nav, bliež kā no lielgabala !

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 14:55

arī iedzīvotājs

Kur brīvdienās bliež? Iecavā, es domāju.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 15:17

zorģis

Beidzot Dainis varēs normāli trennēties,nebūs jāklausās Mūsas ciema suņu riešana.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.19 15:44

ceraukstieši

Lai nu iecavnieki cīnās ar nelikumīgiem šāvējiem, tuvāk pie savām mājām.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.20 07:17

Aina

Vai šīs šautuves īpašnieki vēlētos,lai viņu bērni augtu blakus kara laukam?Vai tiešām bērni to ir pelnījuši,ka nevarēs augt un mācīties savā Dzimtenē -klusumā un putnu dziesmu skaņās?700m attālumā no viņu mājas būs skaņas kā karā.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.09 08:18

Vietējās ziņas