Publiskai apspriešanai nodod atklātās šautuves izveidi Kurmenē

Bauskas novada būvvalde nodevusi publiskai apspriešanai trešās kategorijas atklātās šautuves «Mežavilki» Kurmenes pagastā darbības izvērtēšanu, portālu informēja Vecumnieku novada pašvaldībā.

Rīgā reģistrētā uzņēmuma SIA «Arden» piederošā īpašumā «Mežavilki» iecerēts izveidot 3. kategorijas atklātā tipa sporta šaušanas stendu 100 metru distancē, un 2. kategorijas atklātā tipa lidojošo mērķu šaušanas stendu. 

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, šautuves bīstamo zonu paredzēts sānos ierobežot ar trīs metru augstiem necauršaujamiem aizsargvaļņiem un piecmetrīgu aizsargvalni šautuves galā, kas kalpos kā šāviņa uztvērējvalnis. Aizsargvaļņi kalpos arī trokšņu slāpēšanai.

Šautuve gruntsgabalā būs novietota, lai maksimāli izmantotu brīvo zemi un saglabātu apkārtesošos mežus, kas kalpo kā papildus trokšņu un drošības barjeras. Šautuvi paredzēts izmantot saskaņā ar šautuves nolikumu, lai veiktu treniņšaušanu, medību klubu šaušanas iemaņu uzlabošanas kursus un mācību šaušanu, izmantojot B, C un D kategorijas šaujamieročus.

Bauskas novada būvvaldes arhitekte Elīna Arāja atklāja, ka publiskā apspriešana notiks no šī gada 28. maija līdz 26.jūnijam. Informācija par projektu, materiāli apskatei un anketas interesentiem pieejamas  Kurmenes pagasta pārvaldē, Vecumnieku novada domē, kā arī Bauskas novada būvvaldē. Publiskās apspriešanas aptaujas anketas A. Arāja aicina nodot klātienē vai sūtīt pa pastu (zīmogs līdz 26.06.2019.) vai uz e-pastu buvvalde@bauska.lv (elektroniski parakstītas).

Šautuves prezentācijas pasākums notiks trešdien, 12. jūnijā, pulksten 10 Kurmenes pagasta pārvaldē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas