Puikas Mūsas krastā Bauskā uziet nesprāgušu kara laika lādiņu 4

Vakar, 5. maijā, ap plkst. 19.30 Mūsas upes krastā puikas, pastaigājoties gar mājvietai tuvo upes malu, kuru pēc pērnā gada gultnes tīrīšanas darbiem, ieskauj akmeņu krāvumi, ieraudzījuši dīvainu priekšmetu, kas rēgojies no zemes. Trīspadsmitgadīgais Gabriels un gadu jaunākais Kristers nedaudz ar rokām parakuši laukā atradumu, līdz sapratuši, ka «tā ir mīna». Tad skrējuši projām.

Kristers stāsta, ka vēl vakar turpat ar akmeņiem ūdenī «vardītes» mētājis, bet tagad atzīst, ka nu būs bail staigāt gar upi, turpretī Gabriels drosmīgi apgalvo, ka dūša nav sašļukusi papēžos, un pie upes viņš atgriezīsies.

Sintija Jukšinska, kas dzīvo pretī upei, teic: «Katru dienu te staigāju, neko tādu nepamanīju.» Savukārt Mairita Turķe uzskata, ka lādiņš noteikti izrauts tad, kad upe tīrīta. Tagad bažījas, vai vēl kāds ar akmeņiem nav aprakts.

Policija, vakarā gaidot sapierus, dežurēja notikuma vietā, raidot prom cilvēkus, kas pastaigājoties tuvojās notikuma vietai. Tas bija nesprādzis kara laika lādiņš, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste. Nacionālo bruņoto spēku sapieri lādiņu paņēma un aizveda prom.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

?

Kāda garantija, ka vēl citviet šajos izrakumos nav kāda bumba? Vai nevajadzētu pārmeklēt teritoriju?

pirms gada, 2020.05.06 16:22

Oou...

Labi, ka nebija vimbu svētku, vai tieši par skādi. Ik gadu tur tak NB spēki "ar detekktoriem" izrāda interesentiem kā strādā meklētāji!????‍♀️

pirms gada, 2020.05.06 19:25

VAU

NU JAUNATNE TAGAD.... KAD ES MACIJOS LIVBERZE NEVIENS LADINS,BUMBA NETIKA ATDOTI.... BIJA VIENA GIMENITE,BERNI BIJA SASTIEPUSI OI OI OI,KAD ATBRAUCA SAPIERI ABSTULBA ,VISS SKUNITI SALIKTS SAKARTOTS...,GRANATAS,MINAS,PATRONAS, SKOLAA PATRONAS BIJA VALUTA.

pirms gada, 2020.05.07 11:13

Vietējās ziņas