Pusaudzis Gailīšu pagastā gūst traumas, nokrītot no šūpolēm

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novada iedzīvotājiem pagājušajā nedēļā, laikā no 17. līdz 23. augustam, steigušies palīdzēt 105 reizes, 24 gadījumos konstatētas dažādas traumas, informē NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece Ilona Indriksone.

Bauskas novada Brunavas pagastā 17. augustā straujā Mēmele paņēmusi 17 gadu veca jaunieša dzīvību. Upē noslīka 2003. gadā dzimis jaunietis. Policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess, precizē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Iecavas novadā 18. augustā 60 gadu vecs vīrietis, zāģējot malku, traumējis roku. Ar pirksta amputāciju nogādāts slimnīcā.
 
Notikuši arī vairāki ceļu satiksmes negadījumi. Bauskā 21. augustā 38 gadus vecs vīrietis nav varējis savaldīt mašīnu, tā apmetusi kūleni un nonākusi grāvī. Šoferis sasitis galvu, muguru un labo roku, kā arī guvis smadzeņu satricinājumu. Cietušais aizvests uz slimnīcu.

Tajā pašā dienā Bauskā 50 gadu vecs motociklists ar savu transportlīdzekli ietriecies ceļa nožogojumā. Stacionēts ar politraumu.
 
Bauskā 23. augustā 40 gadu vecs vīrietis neticis galā ar mopēda stūrēšanu pa grantsceļu, kritis un sasitis galvu un muguru, guvis smadzeņu satricinājumu, iespējami arī muguras kakla daļas skriemeļu bojājumi. Aizvests uz slimnīcu.

Bauskas novada Gailīšu pagastā 22. augustā pusaudzis, šūpojoties šūpolēs, nokritis no 1,5 metru augstuma, pēc tam ripojis četrus metrus pa nogāzi. Jaunietis guvis vaiga kaula lūzumu, iespējams, arīdzan bungplēvītes traumu un bojājumu, kā arī salauzis apakšdelmu. Pusaudzis stacionēts.

Brunavas pagastā Bauskas novadā 23. augustā 60 gadu vecu vīrieti sadzēlušas lapsenes, sākusies alerģiska reakcija. Pēc mediķu sniegtās palīdzības vīrs palicis mājās, nav bijis nepieciešamības viņu vest uz slimnīcu.

Savukārt Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā 23. augustā pusaudzei mežā kaut kas iekodis. Redzot «dūrienu» pēdas uz miesas, izsaukti mediķi, jo meitene nobijusies, ka iekodusi čūska. Tomēr, kā izrādījās, tas bijis indīga kukaiņa dzēliens.

NMPD mediķi aicina vecākus bērnus sagatavot skolai, runājot par drošību uz ceļa, kā arī epidemioloģisko drošību skolā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas