Pusaugu velosipēdists nokrīt no kraujas pie Mūsas tilta Bauskā 25

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi 2. jūlijā saņēmuši izsaukumu uz Bausku, kur 13 gadus vecs pusaudzis, krītot no velosipēda, guvis galvas traumu.

Zēns aizvests uz slimnīcu, informē NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece Ilona Indriksone.

Pie Mūsas tilta 2. jūlija pusdienlaikā pulcējās ziņkārīgie un garāmgājēji. Lejā uz ceļa, kas ved gar upmalu, stāvēja divas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnas. Uzmanības iemesls – negadījums, kurā jaunietis guva smagu galvas traumu.

Aculiecinieks «Bauskas Dzīvei» stāstīja, ka pusaudzis ar velosipēdu braucis pa kraujas malu pie Mūsas tilta un nezināmu iemeslu dēļ nav savaldījis velosipēdu un nokritis lejā. Par to liecina arī velosipēda sliede zālienā.

Sociālajos tīklos NMPD direktore Liene Cipule pavēstīja, ka mediķi par puiša dzīvību cīnījušies pusotru stundu.

«Pusotru stundu strādāja divas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes,lai pēc kritiena no riteņa glābtu kāda pusaugu zēna dzīvību. Sapakots vakuummatracī,mākslīgi elpināts,aparātu pīkstienu skaņās tagad viņš ir ceļā uz Bērnu slimnīcu. Vēl jānoturās vairāki desmiti kilometru! Ķiveres nebija,» vēsta Cipules ieraksts.

Kā sociālajā vietnē «Twitter» norāda reanimatologs Roberts Fūrmanis, zēns guvis smagu galvas traumu, kas ir ar ļoti augstu invaliditātes risku. «Ja šis zēns izies cauri bez sekām, tad tā būs milzīga laime,» raksta Fūrmanis.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

Aculiecinieks

Tā nu gan es jums nestāstīju, pusaudzis brauca lejā caur spraugu kur nav margu tilta beigās, un manuprāt, domādams kad kalns ved līdz upes sākumam, un ir nokritis pāri apmēram 4.5 metru stāvai nogāzei.

pirms gada, 2020.07.02 17:03

tātad

tavuprāt velosipēdists izkrita caur spraugu caur margām un aizbrauca lejā pa nogāzi kur pat taciņas nav? Diemžēl, pavisam nesen Rīgā autovadītājs iebrauca nožogotā būvbedrē, kā arī šeit pat Bauskā tuvējā apļa izbūves laikā blondīne ar visu auto atradās grants kaudzes galā, neskatoties uz jebkādiem norobežojumiem un zīmēm." Cilvēciskais faktors" un viss, tālāk līdzjūtība.

pirms gada, 2020.07.04 11:09

?

Vai tad 13 gadīgam bērnam jābūt nepārtraukti ar vecāku kopā?
Vecums pietiekams, lai bērns drīkstētu doties viens.
Neesmu manījuši, ka līdz 18 gadiem bērni nevar dzīvoties vieni ????

pirms gada, 2020.07.03 11:32

Kate

VISI bērni un jaunieši Bauskā BAROS brauc ar velosipēdu bez ķiverēm, traucē satiksmi un gājējiem, pa ietvi bezmaz brauc virsū, jāmūk malā, vēl paņirdz, ja tu lec malā.Nu retajam sīkajam ir ķivere.

pirms gada, 2020.07.03 12:37

Kates atbalss

Pilnīgi piekrītu un brauc pa Uzvaras ielas gājēju trotuāru, kur 1/3 aizņem pārauguši krūmi un brauc pa 2-3 un gājējs vainīgs, jo nav kur sprukt. Tas nekas, ka ielas otrā pusē ir riteņbraucēju trase. Un kā likums brauc bez ķiverēm un zvaniņa, agresīvi. Un tad neviena mamma neuztraucas, viss ir ok, lai jau izklaidējas.

pirms gada, 2020.07.03 13:50

mana pieredze

Jaunieši brauc pa 5-6 un vēl vairāk pa ielu un trotuāru, rāda trikus-priekšējā riepa gaisā, vai arī brauc bez turēšanās pie stūres, mugursomā kādam ir skaļa mūzika, tā kā ielas trokšņi viņiem neeksistē.

pirms gada, 2020.07.03 14:20

Em

Lai taču bērni braukā ar tiem velosipēdiem un vairāk kustās, nevis sēž visu laiku internetā.

pirms gada, 2020.07.03 20:42

Katei

Mūsu laikos,kad zāle bija zaļāka un debesis zilākas gan tā nebija.Mēs visi bijām paklausīgi.Ar pionieru kaklautiņiem ap kaklu.Bet tagad-kādas šausmas.

pirms gada, 2020.07.04 17:04

Panks

Sēdiet mājas ja riteņbraucēji traucē nau ko uz ielas darit

pirms gada, 2020.07.03 16:49

Zane.

Puikas ir pārgalvīgi un tas ir normāli. Žēl, ka ķivere nebija. Kam traucē riteņbraucēji, tiešām, paliekat mājās.

pirms gada, 2020.07.03 19:15

Žurka

Lai spēks mazajam pārgalvim izķepuroties ar iespējami mazākām sekām un vecākiem izturību šajā smagajā brīdī. Lai Dievs stāv klāt šai ģimenei un visiem, visiem mazajiem zeperiem!

pirms gada, 2020.07.03 19:51

Aleksandrs Briedis

Dievs stāvēs klāt,kad mazajiem zeperiem kultūras centrs, sporta centrs, skolas velopulciņš vai vecāku biedrība vismaz dažreiz mēnesī sarīkos interesantas sacensības skolas stadiona, parka vai piemērota apvidus trasē ar apļa garumu atkarībā no dalībnieku skaita,kā tas jau sen notiek dažviet citur,kur pašvaldība izjūt atbildību par iedzīvotāju interesēm un tautas velokultūras attīstību.

pirms gada, 2020.07.05 18:16

Aleksandr Briedi

ja valstij vai pašvaldībai, tavuprāt, būtu pienākums rīkot sacensības un citas izklaides tavam zeperim, tad ar tādu nostāju savulaik, diez vai Latvija šodien varētu lepoties ar tik grandioziem Dziesmu svētkiem, kas ilgus ilgus gadus bija vien entuziastu un pašu dziedātāju iniciatīva.

pirms gada, 2020.07.06 10:08

viola

Policija slikti strādā , ka neaizrāda par ķiverēm . It sevišķi vakaros bērni braukā pa ielām . Rīgā cik redzu visiem ķiveres . Bauskā citi noteikumi vai vienaldzība ?

pirms gada, 2020.07.03 21:51

...

Labakie policisti ir pašu bērnu vecāki -tiem ir jāskatās un jārūpējas,lai būtu drošiba,katram uzraugu klāt nepieliksi!Un cik var meklēt vainīgos,ko tā aizradišana dos-dabūsi dzirdēt TĀDU atbildi,ka vairāk aizradit negribēsi.

pirms gada, 2020.07.04 07:49

ssl

lai tak braukā tie bērni ar velosipēdiem!! tas, ka berni ir pargalvīgi un agresīvi taču ir pilnīgi normāli. kad paši bijām jauni, krutākais džeks sētā bija tas kurs ilgāk nobrauca uz viena rata! opji un tantuki nomierinaties, lai puikas trako, jaunības trakums!

pirms gada, 2020.07.03 23:41

Ilze

Trakot var tam atblstošās vietās. Interesanti, kādu dzismu tu dziedātu, ja kāds uztriektos tavai mammai, omītei, māsai vai kādam citam tuvam cilvēkam.... Mēs ar brāli visu bērnību pavadījām braukājot ar riteņiem, tomēr vecāki mums iemācīja satiksmes noteikumus un cieņu pret apkārtējiem. Protams, fiziskās aktivitātes ir laba lieta, bet agresija un sports nav viens un tas pats!

pirms gada, 2020.07.08 09:19

Kate

Atbalstu,lai bērni braukā,ko viņiem darīt?sēdēt mājās pie telefoniem,datoriem,paši ar bijām jauni traki.Un tagad,kādu vainot,nebija šis,nebija tas,tas nav vajadzīgs.Katrs izdarīs ,pēc šī notikuma secinājumus,kam vajadzēs,kādu ko vainot?lieki.Ģimenei izsturību,un nesalūzt.Vienīgi varam lūgt dievu,lai sekas būtu minimālas,pēc tādas nelaimes.

pirms gada, 2020.07.04 11:10

Bet

Ko šajā gadījumā būtu līdzējusi ķivere ? Nu varbūt tikai teorētiski. M Šumaheram arī galvā bija mega kruta ķivere, bet iznākums ļoti bēdīgs. Un pie tam viņš nekrita no TĀDA augstuma. Vnk puika bija pārāk pārgalvīgs. Dažus metrus tālāk ir normāla asfaltēta iela. Kāpēc bija jālien tajā pļavā uz nogāzes ?

pirms gada, 2020.07.04 11:49

arī bet

Pilnīgi jums piekrītu.Tā ir ar tiem puikām.Ienāca galvā doma un lūk rezultāts.Lai puisēnam veicas ar izveseļošanos un vecākiem izturību.

pirms gada, 2020.07.04 13:24

novērotājs

Šumaheru piesaukt te nebūs korekti. Nevaru apgalvot par 100%, bet ir informācija, ka viņam uz ķiveres bijusi videokamera, kas radījusi papildus galvas traumas. Katrā ziņā kopš tā laika starptautiskajos riteņbraukšanas noteikumos parādījās aizliegums uz ķiveres likt dajebkādus cietus priekšmetus, t.sk. videokameras.

pirms gada, 2020.07.05 19:30

Vietējās ziņas