Pusstundas laikā aiztur trīs noteikumu pārkāpējus 11

Bauskā, Rīgas un Salātu ielas krustojumā, pusstundas laikā policisti fiksēja trīs gadījumus, kuros transporta līdzekļu vadītāji bija ignorējuši satiksmes noteikumu prasības. Ar Bauskas policistiem ceturtdien, 10. septembrī, kopā strādāja arī «Bauskas Dzīve».
Valsts policijas Bauskas iecirkņa jaunākais inspektors Agnis Bulašs atzīst, tik īsā laika sprīdī tas ir ļoti daudz.

Baušķenieks Lauris nebija piesprādzējies pats, arī blakussēdētājam jostas nebija. Portālam šoferis pastāstīja, ka pilsētā pārbraucieni nereti esot pāris minūšu garumā, tad arī josta piemirstoties. Braucot tālākos ceļos, viņš vienmēr piesprādzējoties.

Baušķenieku Nikolaju policisti aizturēja, jo viņš, vadot vieglo automobili, vienlaikus runāja pa mobilo telefonu. «Bauskas Dzīvei» šoferis stāstīja, ka pa telefonu diemžēl šad un tad runājot. Taču drošības jostas izmanto vienmēr.

Inspektors A. Bulašs ilgus gadus strādājis policijā Rīgā, tagad atgriezies Bauskā. Salīdzinot abas darba vietas, inspektors atzīst, Bauska ir mierīga pilsēta. Rīgā ir pavisam cits braukšanas ritms, daudz vairāk ir agresīva stila piekritēju.

Valsts policijas (VP) Bauskas iecirkņa inspektors Ēriks Kurzemnieks apkopojis statistiku par drošības jostu nelietošanu. Šī gada pirmajos sešos mēnešos mūsu četros novados konstatēti 483 gadījumi. Diemžēl vasaras mēnešos tiem ir tendence pieaugt. Jūlijā, piemēram, fiksēti 113 šādi pārkāpumi, augustā – 95.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā piektdien, 11. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

www

Kāpēc policijā strādājošie un viņu radinieki, paziņas u.c. vadot auto nepiesprādzējās un runā pa telefonu, laikus nav apdrošināta a/m un izieta teh. apskate ?

pirms 5 gadiem, 2015.09.10 16:03

Čuriks

Tāpēc, ka viņi ir policijā strādājošie vai to radinieki. :)

pirms 5 gadiem, 2015.09.10 16:11

benders

ak vai, kādi noziedznieki , kādas šausmas , es domāju ka turpat upmalā jānošauj ! nikolajs runāja pa mobilo , ārprāāācccc , kur bija BDZ kad bauskā bija ceļa remonts un sastrēgumi sliktās satiksmes plānošanas dēļ , kādēļ nestrādāja kopā ar mūsu varenajiem ceļiniekiem , bulašs varēja jau tad atgriezties un regulēt satiksmi

pirms 5 gadiem, 2015.09.10 21:10

ups

Drausmīgākie noziedznieki !!! Kāpēc atcēla augstāko soda mēru,jo šie noziegumi 100 punkti atbilst tādam sodam!

pirms 5 gadiem, 2015.09.10 21:44

šoferis

Esmu pārliecināts, ka tie kas raksta šos absurdos komentārus nekad nav sēdējuši pie stūres, un nezina, kā tas ir kad priekšā braucošā mašīna nerāda pagriezienus, un pēkšņi pārkārtojās citā braukšanas joslā jo roka ar kuru ieslēdz pagriezienus ir aizņemta ar mobilo telefonu. Vai, kad šoferis pēkšņi bremzē lai veiktu pagriezienu.
Protams, ka policistiem un to radiniekiem ir jābūt kā piemēram, vēl jo vairāk tādā mazā pilsētā kā Bauska. Pats esmu novērojis situāciju, kad policists braucot dienesta automašīnā runā pa telefonu.
Rakstā jau nav teikts, ka aizturētie autovadītāji tika sodīti, iespējams tika sastādīts rakstisks brīdinājums, un manuprāt, tas ir ļoti svarīgi, ka policija veic preventīvos pasākumus un nevis uzreiz soda par nelieliem pārkāpumiem. Man pašam kādu laiku atpakaļ tikai sastādīts rakstisks brīdinājums kad pa Rīgas ielu posmā no Kalna ielas, braucu ar 45km/h kur stāv zīme 30, bet vismaz es tagad to zinu un vienmēr atceros.
No otras puses tas ir nepatīkami, ka šī pilsētas infrastruktūra un zīmju izvietojums dažās vietās ir tik dīvains un nejēdzīgs, un policisti parasti “atrod” šīs vietas un “atrod” iespēju kārtējo reizi kādu aizturēt. Par piemēru var paņemt to pašu Rīgas ielas posmu kur visā garumā ir uzstādītas ātruma ierobežojuma zīmes – 30km/h, kam būtībā nav nekāda acīmredzama iemesla. Labi pirms krustojuma ar Baznīcas ielu varētu būt ātruma ierobežojums, jo pagrieziens ir nepārredzams, bet kāpēc to vajag pirms Strautnieku ielas, kur pagrieziens ir labi pārredzams vai Katoļu ielas kur vispār ir vienvirziena kustība un mašīna “pēkšņi” nevar izgriezties ?? Vai, piemēram, kāpēc nav ātruma ierobežojuma zīmes pirms Plūdoņa un Baznīcas ielas krustojuma, kur pēdējā laikā bieži notiek kāds CSN jo kāds “nesās” pa Plūdoņa ielu un kāds to nepamana mēģinot izgriezties no Baznīcas ielas, jo krustojums ir nepārredzams. Šādu piemēru ir daudz.

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 08:16

benders

vai tik šoferis nav no mentenes ?

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 08:37

feliks

diskutabls jautājums,vai piesprādzēties ir obligāti...... tā manuprāt būtu katra individuāla darīšana,jo ar vai bez jostas nevienam personiski un satiksmes drošībai kopumā draudus neradu,ja nu vienīgi tikai sev. tad jau apkopojot statistiku analizējam cik pēdējos gados ir noslīkušo,un liekam visiem peldēties glābšanas vestēs,lai nenovērstu uzmanību no ceļa, aizliedzam meitenēm staigāt mini.ar vai bez runāšanas pa telefonu būs šoferi kuri nekad nebūs šī vārda pilnvērtīgs apzīmējums,švakam zvejniekam pat paša kātiņš traucē.

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 11:35

qwerks

Nepiesprādzējoties, tu radi papildus izdevumus medicīnas budžetam, turklāt, ja esi aizmugurē sedošs pasažieris, tad tu radi dzīvības draudus priekšā sēdošajiem.

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 15:25

qwerks

Avārijas situācijās, es gribēju teikt.

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 15:28

Mans Komentārs

Bauskā netiek kontrolētas Apstāšanās aizlieguma zīmes ievērošana Plūdoņa un Dārza ielās. Tas rada bīstamas situācijas gan vietējiem, gan iebraucējiem.

pirms 5 gadiem, 2015.09.13 08:03

Vietējās ziņas