Putraimi der ne tikai biezputrām 8

Īslīces vidusskolas mājturības kabinetā 26. augustā solos sēdēja septiņas pagasta trūcīgo ģimeņu mammas. Viņas mācījās, cik daudzveidīgi izmantojami graudaugu produkti, ko trūcīgās ģimenes saņem katru mēnesi. No auzu pārslām gatavotās kotletes, karbonāde, pastēte un frikadeles dārzeņu zupā garšoja ļoti labi, atzina dalībnieces. Gatavošanas māku ierādīja Nadežda Votjakova un Aija Bāliņa, divas bezdarbnieces, kuras no februāra līdz maijam katru sestdienu graudu virtuves gudrības mācījušās žēlsirdības misijā «Dzīvības ēdiens» Rīgā.Šīs organizācijas projektu «Darbosimies kopā - profesionāli, mērķtiecīgi, operatīvi!» finansēja Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts atbalsta programma «Cilvēkresursi un nodarbinātība». Tāpēc dalībniekiem mācības bija par brīvu, arī ceļa nauda atmaksāta. Piedalīties projektā ieteikusi Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa, viņa arī rosinājusi sākt mācības trūcīgajām personām, lai projektā iegūtās zināšanas laistu tālāk, stāsta Aija Bāliņa. Īslīcē notikusī kulinārijas stunda ir sākums mācībām, kuras novada sociālais dienests grib organizēt katrā pagastā. Nadežda Votjakova arī pati saņem pārtikas pakas un, gatavojot ēdienu, jau iepriekš centusies eksperimentēt: «Cepu burkānu kotletes, veidoju kartupeļu biezputras veltnīšus, kurus pildīju ar dārzeņiem. Putra nav vienīgais, ko var vārīt no auzu pārslām un putraimiem, kas ir ļoti vērtīgi produkti.» Īslīciete Dagmāra atzīst, ka uzzinātais pārsteidzis. Viņa saņem pārtikas pakas, vienīgi pienu un vājpiena pulveri atstāj citiem, jo pašai ir gotiņa. No putraimiem un pārslām līdz šim vārījusi bērniem putras un piena zupas. Izrādās, iespēju ir daudz vairāk, turklāt maltīte ir garšīga un sātīga, atzīst Dagmāra.  Katru mēnesi piecas pārtikas pakas saņem īslīciete Natālija, kuras ģimenē ir četri skolas vecuma bērni. «No auzu pārslām cepam arī cepumus, bērniem tās garšo ar cukuru apgrauzdētas eļļā, milti ļoti labi, pankūkas cepu, mērces gatavoju, tagad daudz ābolu, izcepam arī plātsmaizi. Taču auzu kotletes nogaršoju pirmoreiz,» teic Natālija.Vērojot mācības, sociālā darbiniece Daiga Supe vēlējās sarunāt, kad Aija un Nadežda atbrauks uz Gailīšu pagastu. «Mēnesī izdalu ap 200 pārtikas paku, bieži vien cilvēki nopūšas - atkal tie putraimi. Šādas receptes ģimenēm būtu ļoti noderīgas.»Šogad Eiropas Komisijas nodrošinātajā pārtikas pakā ir viens litrs piena, 100 grami piena pulvera, kilograms miežu putraimu, kilograms četrgraudu pārslu, kilograms augstākā labuma kviešu miltu un puskilograms auzu pārslu. Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novadā to piegādi nodrošina Sarkana Krusta Bauskas komiteja, bet izdali pagastos veic sociālie darbinieki. Vairāk viedokļu un arī receptes lasiet kādā no nākamajiem laikraksta «Bauskas Dzīves» numuriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

ina

Prieks par bezdarbniecēm, kuras nesēž rokas klēpī salikušas, bet rosās, mācās pašas un iemācītajā dalās ar citiem. Vienmēr ir kāda izeja, pat šķietamā bezizejā. Lai veicas nodarbību apmeklētājiem un lai garšo viņu ģimenēm radoši pagatavots ēdiens!

pirms 9 gadiem, 2011.08.29 17:43

Jānis

Šito pasākumu un pārtikas pakas būtu studentiem jānovada un jāsadala - mēs vienmēr pusbadā! :)

pirms 9 gadiem, 2011.08.29 09:04

Kika

Jā, tā ir, bet esam tur, kur esam - un jācenšas šai trakajā pasaulē izdzīvot pēc iespējas labāk... Tāpēc paldies tiem, kas dalās - ar naudu, ar zināšanām, ar mīlestību un labestību. Jo neesam jau vientuļas salas...

pirms 9 gadiem, 2011.08.28 21:52

putraimdesa

Protams, palīdzība tiem, kam neklājas viegli, ir apsveicama lieta. Tomēr.... no augsta torņa izskatās, ka pārgruzīt Latviju ar putraimu pakām ir lētāk, kā ļaut cilvēkiem pašiem nopelnīt iztiku.

pirms 9 gadiem, 2011.08.28 15:10

Ieva

šī ir jauka ziņa - galu galā taupīgi dzīvot ir ne tikai gudri, bet arī moderni!

pirms 9 gadiem, 2011.08.28 10:43

Kaiva

Es arī labrāt piedalītos šādā apmācībā - nav jau daudz cilvēku, kuri par ekonomiju ikdienā var nedomāt, B DZ , lūdzu ielieciet info par par nākamo nodarbību!
Bet tu, Virēja, vienkārši esi stulba un infantila - bet pašai jau droši vien liekas - ka asprātīga :)

pirms 9 gadiem, 2011.08.27 21:19

Virēja

Putraimu biezputrai var piejaukt cementu - pļūtīzeri kā ar roku atņem !

pirms 9 gadiem, 2011.08.27 20:09

Lotta

Nu receptes jau varētu arī mājas lapā ielikt- tas noteikti būtu ļoti noderīgi ne tikai trūcīgo statusa ieguvušajiem...

pirms 9 gadiem, 2011.08.27 19:36

Vietējās ziņas