PVD atkārtotas pārbaudes laikā Bārbeles Zēnu pamatskolā pārkāpumus nekonstatē 11

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atkārtotā pārbaudē Bārbeles Zēnu pamatskolā pārkāpumus nekonstatēja, informēja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa norādīja, ka Bārbeles skolā iepriekš notikušā pārbaudē bija konstatēti atsevišķi pārkāpumi ar pārtikas produktu izsekojamību un tiem tika noteikts pārkāpumu novēršanas termiņš. "Tagad notika atkārtota pārbaude, lai pārliecinātos, ka konstatētie pārkāpumi novērsti, un inspektori pārliecinājās, ka tas ir noticis," izteicās Meistere.

PVD un Valsts darba inspekcija (VDI) pārbaudes ar Bruknas kopienu saistītajā Bārbeles Zēnu pamatskolā uzsāka pēc tam, kad Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējuši, ka biedrībā "Kalna svētību kopiena" bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un, pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu.

Pirmā pārbaude Bruknā notika 5.augustā, kad runāts ar bērniem un konstatēti pirmie iespējamie bērnu tiesību pārkāpumi. Pēc laika veikta atkārtota nepieteikta pārbaude, kas nav devusi pārliecību, ka pārkāpumi būtu novērsti.

Pats kopienas vadītājs, priesteris Andrejs Mediņš, noliedz lielāko daļu pārkāpumu, saistībā ar kuriem VBTAI ierosinājusi pārbaudes lietu. Pēc viņa paustā, kāds tētis esot izdomājis konstatētos pārkāpumus, lai atriebtos par to, ka no Bruknas tika "izmests" viņa bērns, tāpēc šis incidents ir sācies.

Prāvests norādīja, ka Bruknas muižā dzīvojošajiem jāievēro ļoti stingri noteikumi un liela disciplīna, tomēr, ja viņus tas neapmierina, viņi jebkurā brīdī drīkst kopienu pamest. Tāpat viņš norādīja, ka šī esot pirmā sūdzība par Kalna svētību kopienu.

Viņš apgalvoja, ka neredz iemeslu sevi attaisnot, jo apsūdzības neesot nedz izmeklētas, nedz noskaidrotas, bet viņš sabiedrības acīs jau esot "baigā cūka", un to viņš pieņemot ar "lielu mīlestību".

Pievieno komentāru

Komentāri 11

meitene

kas tā par zēnu skolu? JB kas te notiek ? jo tālāk jo slimāk

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.09 13:15

O.Tvists

Agrāk sauca par pārmācības namu.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.09 20:38

Inga

tieši tā! tur vaig paarbaudiit veel pamatigaak!!! es pilnigi briinos- kur skataas varas instances!!??.,.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.09 16:27

prātnieks

Pareizi ! Vajag pārbaudīt vēl pamatīgāk kāpēc tie puišeļi paliek agresīvi un kur saņem narkotikas. Nu varai negribās narkobaronus sameklēt... Paliek tikai Brukna un Mediņš ar savu stāju un darbu sabiedrības labā. Viegla adrese ..

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.09 19:49

Ina

Izskatās kad Mediņš islīdēs no nepatikšanām. Nez kāpēc bērnudārzs nekur nav pieminēts vai tas likumīgi tur strādā

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.10 08:46

Protams

jo gan VDI, gan VID tak tur neko sliktu neatrod. Lai tik vergi turpina darboties bez darba liigumiem un nomaksaatiem nodokliem liidz naavei, jo pensija no valsts buus minimaala.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.10 11:49

Ina

Pareizi Protams,ne tik pie svētā Mediņa kā vergiem jāstrādā. bet pie viņa brāļiem Mediņiem tieši tas pats

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.10 12:32

Zilā

Saziedots daudz investors ar turīgs nokusīs un paliks tīrs kā balta lapa

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.10 13:55

Ticīgā

Kā katoļi pieļauj viņa stulbumam egoisma un. t. t izpausties sāku nožēlot kad esmu katole jo kauns par Mediņu

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.10 14:33

Es

Andrejs komentēja par skolu kādā stāvoklī paņēmis. Kad skolu pašvaldība ne nosargāja un likvidēja pirms tam mūsu mīļo skolu izremontēja ;

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 07:10

Oi

Vai tad bērnudārzs ar ir Bābeles skolā. Tad jau tā nav zēnu skola

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 07:37

Vietējās ziņas