PVD Jauncodē atklāj nelegālu gaļas tirgotāju 9

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Bauskas novada Jauncodē atklājis nelegālu svaigas gaļas sadales vietu, kā arī pieķēris kādu uzņēmumu nelegālā svaigas gaļas tirdzniecībā, portālu informēja PVD pārstāve Ilze Meistere.

Viņa pavēstīja, ka jau kādu laiku PVD uzmanību sociālajā tīklā «Facebook» piesaistīja vairāki sludinājumi, kuros sociālā medija lietotāji tika aicināti iegādāties svaigu cūkgaļu, kas iegūta no piemājas saimniecībā turētām, ar dārza labumiem barotām cūkām.

Pētot sludinājumus un tiem pievienotos komentārus, PVD radās aizdomas, ka visticamāk cūkgaļa nav iegūta nelielā piemājas saimniecībā, kā vēstīts sludinājumos, turklāt gaļas izplatīšana notiek nelegāli.

Lai aizdomas pārbaudītu, PVD atsaucās sludinājumam un devās veikt kontrolpirkumu, atklājot, ka cūkgaļu izplata SIA «Bauskas Skārnis» – uzņēmums, kas nav reģistrējies PVD, tātad ar gaļas tirdzniecību nodarbojas nelegāli.

Noskaidrojās, ka cūkgaļa nav iegūta piemājas saimniecībā, kā solīts sludinājumā, bet gan lielā daudzumā iepirkta kautuvē un tālāk sadalīta nelegālā gaļas sadales vietā Jauncodē.

Transporta līdzeklī, ar kuru, neievērojot nekādas higiēnas prasības un temperatūras režīmu, tika pārvadāta svaigā gaļa, konstatēti 672 kg cūkgaļas un vairāk nekā 50 kg nezināmas izcelsmes putnu gaļas. Gaļas liemeņi atradās uz transporta līdzekļa grīdas, bet gaļas subprodukti - ievīstīti melnos plastmasas maisos, kas nav paredzēti saskarei ar pārtiku, ievietoti netīrās kastēs.

Arī pārbaudē gaļas sadales vietā Jauncodē konstatēti rupji higiēnas prasību pārkāpumi, kuru rezultātā pārtika var tikt piesārņota un būt bīstama patērētāju veselībai.

Par konstatētajiem pārkāpumiem pret uzņēmumu uzsākta administratīvā lietvedība.

PVD aicina patērētājus, iegādājoties pārtikas produktus internetā, pārliecināties, ka produktu izplatītājs ir reģistrēts PVD un līdz ar to ir dienesta uzraudzībā. Iegādājoties pārtikas produktus, it īpaši dzīvnieku izcelsmes produktus - gaļu, zivis un olas, no nelegāliem tirgoņiem, tiek apdraudēta patērētāju veselība. Tāpat aicinām pievērst uzmanību, kādos apstākļos produkts ir atvests uz norunāto tikšanās vietu un vai tas ir marķēts. Šaubu gadījumā iesakām preci neiegādāties.

Savukārt uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar pārtikas produktu tirdzniecību internetā, vienalga, vai tie šos produktus ražo, vai nodarbojas ar izplatīšanu, PVD atgādina, ka, iesaistoties pārtikas apritē, ir obligāti jāreģistrējas PVD. Tāpat PVD aicina uzņēmumus, publicējot sludinājumus internetā, norādīt arī PVD reģistrācijas numuru, lai patērētāji var pārliecināties, ka pārdevējs ir reģistrēts dienestā, tātad - drošs.

Portāla «Firmas.lv» informācija liecina, ka «Bauskas skārnis» reģistrēts 2017.gada februārī, un tā pamatkapitāls ir 2799 eiro. Kompānijas juridiskā adrese norādīta Rundāles novada Viesturu pagastā, vienīgā īpašniece ir Inese Jakubone. Uz šī gada 7. maiju uzņēmumam bija 869 eiro parāds Valsts ieņēmumu dienestam.   Finanšu dati par 2019.un 2018.gadu nav publicēti. 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Kika

O jopcik..briesmiigi!!!vislabakais teksta ir vards KONSTATEJA nevis KONFISCEJA????????tas nozime to,ka gaļa netika aizstureta un naksies samaksat adminstrativo sodu nieka kadi 250 eur un atkal uz prieksu????PVD rulle!!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 02:23

kikiņ,

Konfiscē, ja nevar uzrādīt dokumentus, kur ieguva gaļu, tātad gaļa nav nelegālas izcelsmes , varēja tikai konstatēt , ka nav reģistrēts PVD un antisanitāri apstākļi. Tas tā, tiem, kas nesaprot no tā neko,bet grib gudri būt.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 15:57

kikiņai

Tipa ar to nepietiek???? :D
Skaties cik es pārkāpumus saskaitīju :D :
1) Cilvēka maldināšana un nepatiesas informācijas sniegšana - «Facebook» piesaistīja vairāki sludinājumi, kuros sociālā medija lietotāji tika aicināti iegādāties svaigu cūkgaļu, kas iegūta no piemājas saimniecībā turētām, ar dārza labumiem barotām cūkām.
2) Nav PVD numura, tirgo gaļu nelegāli - atklājot, ka cūkgaļu izplata SIA «Bauskas Skārnis» – uzņēmums, kas nav reģistrējies PVD, tātad ar gaļas tirdzniecību nodarbojas nelegāli.
3) pie 2 punkta nāk klāt- nav maksāti nodokļi - jo loģiski ka gaļas tirdzniecību nodarbojas nelegāli :D
4) Viss patīkamais punkts gudrīšiem :D - NEKĀDAS SANITĀRIJAS - Transporta līdzeklī, ar kuru, neievērojot nekādas higiēnas prasības un temperatūras režīmu, tika pārvadāta svaigā gaļa, konstatēti 672 kg cūkgaļas un vairāk nekā 50 kg nezināmas izcelsmes putnu gaļas. Gaļas liemeņi atradās uz transporta līdzekļa grīdas, bet gaļas subprodukti - ievīstīti melnos plastmasas maisos, kas nav paredzēti saskarei ar pārtiku, ievietoti netīrās kastēs. Arī pārbaudē gaļas sadales vietā Jauncodē konstatēti rupji higiēnas prasību pārkāpumi, kuru rezultātā pārtika var tikt piesārņota un būt bīstama patērētāju veselībai.
Ir pietiekoši ???

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.12 12:21

izskatās

tīrais negals ar tiem svaigēdājiem, pat nepaodīs pirms stūķēs mutē, kur nu vēl domās par pagatavošanu cepešķrāsnī vai uz pannas...

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.14 08:19

Tukša skaņa

paši to gaļu ari apēdis.vai tad ne?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 09:24

MucA

Jāpaprasa Inesei Jakubonei :D

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.12 21:39

...

Raksta nezināmas izcelsmes vistas gaļa, a bildē uz kastes redzms marķējums, laikam poliski nesaprot

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 15:50

Sisi

Neskatoties uz to ka SIA «Bauskas Skārnis» (Inese Jakubone) ir pieķerta , kompanjoni turpina pa visam Facebook saitiem/grupam piedāvāt to pašu cūciņu :D :D :D , var pasekot sludinājumiem facebook Aldis S Von - Ham (Lauku labumi) :D

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.12 12:11

Sese

Varētu domāt,ka narkotikas tirgoņus noķēra. Ganjau kādam Vaņkam ceļu pārgāja. Jācer ,ka neviens nonopļūtījās.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.12 16:27

Vietējās ziņas