PVD konstatē pārkāpumus 1

Veicot plānveida un ārpuskārtas pārbaudes 48 pārtikas izplatīšanas uzņēmumos, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) lielākajā daļā jeb 37 uzņēmumos konstatējis dažādas neatbilstības, pārsvarā higiēnas prasību pārkāpumus, informēja PVD pārstāve Ilze Meistere.
 
Lai pārliecinātos, kā tiek ievēroti augsta riska pārtikas uzglabāšanas un realizācijas apstākļi karstajās dienās, no 17. līdz 23. augustam PVD Dienvidzemgales pārvaldes inspektori savā uzraudzības teritorijā, kurā ietilpst arī Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novads, apsekojuši 48 pārtikas izplatīšanas uzņēmumus.

PVD Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis atklāja, ka 37 uzņēmumos atklātas neatbilstības – 18 gadījumos fiksēti higiēnas pārkāpumi, septiņos uzņēmumos konstatēta izsekojamības nenodrošināšana un nepilnības pavaddokumentos, desmit gadījumos bijušas nepilnības marķējumā, 14 gadījumos atklāta uzglabāšanas nosacījumu neievērošana, bet četri uzņēmumi pieķerti derīguma termiņa ignorēšanā.

Par konstatētajiem pārkāpumiem sāktas septiņas administratīvā pārkāpuma lietas, apturēta viena uzņēmuma darbība. J. Grosbārdis atzīmēja, ka būtiskākie augsta riska pārtikas produktu uzglabāšanas nosacījumu pārkāpumi pārsvarā konstatēti izbraukuma tirdzniecības vietās.

PVD atgādina, ka karstajā laikā augsta riska pārtika ir gaļa un gaļas izstrādājumi, piens un piena produkti, zivis un zivju izstrādājumi, kulinārijas un konditorejas preces.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nutak

ja nebūs pārkāpumu - izdomāsim un atradīsim , tā pvd

pirms 5 gadiem, 2015.08.30 07:39

Vietējās ziņas