Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PVD mūspuses skolu ēdnīcās atklāj dažādus pārkāpumus 5

Pēc informācijas publiskošanas, ka Lietuvas uzņēmums «Kretingos maistas», kurš ēdina bērnus 24 Latvijas izglītības iestādēs, pusdienas gatavojis no bojātiem dārzeņiem, lietojis sāli un garšas pastiprinātājus saturošas garšvielas un gaļas ēdieniem izmantojis galvenokārt saldētu vistas gaļu, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sācis pastiprinātu kontroli skolu ēdināšanas uzņēmumos. Mūspusē PVD inspektori no 13. līdz 24. aprīlim devušies 13 pārbaudēs, informēja PVD pārstāve Anna Joffe.

PVD Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis atklāja, ka pārbaužu laikā inspektori konstatējuši nepietiekamu dienas vai ēdienreizes enerģētisko vai uztura vērtību, nedēļas ēdienkartē iekļautās pārtikas, galvenokārt augļu, dārzeņu un piena produktu, nepietiekamu daudzumu. Atsevišķos gadījumos ēdienkartē fiksētas dažādas neatbilstības. Pārbaudēs atklājies, ka uzturā iekļauti produkti, kuri neatbilst noteiktajām prasībām vai kurus aizliegts izmantot ēdienu gatavošanai, arī sāls pievienots nekontrolēti vai arī pārsniedz noteiktās normas. Vairākās mūspuses novadu skolās konstatēti higiēnas prasību pārkāpumi.

Bauskas pilsētas pamatskolā atklājies, ka nav ievērots ēdienkartē deklarētais, Ozolaines skolā aprēķini veikti svaigai gaļai, bet lietots kūpināts speķis, noteiktās svaigu augļu normas – 250 gramu – vietā izmantoti vien 100 grami. Stelpes pamatskolā ēdienreizēs pārsniegts tauku un ogļhidrātu daudzums, savukārt Mežgaļu skolas virtuvē atklājies, ka lietoti produkti, kuros gaļas saturs ir mazāks par 70 procentiem. Iecavas internātpamatskolā žāvēta gaļa ēdienos izmantota nevis, kā norādīts, vienu reizi, bet trīs reizes nedēļā, pārbaudītās cūkgaļas marķējums neatbilda noteikumiem, jo nebija iespējams konstatēt pievienotās sastāvdaļas un E vielas.

 Vecumnieku vidusskolā konstatēts nepietiekams ēdienkartē iekļauto piena produktu un augļu daudzums. Misas vidusskolā pagājušajā nedēļā veikta atkārtota pārbaude, jo šajā izglītības iestādē saimnieko bēdīgi slavenais lietuviešu uzņēmums «Kretingos maistas». Šajā reizē inspektori atklājuši, ka 200 gramu piena vietā iekļauti vien simt grami, tāpat neatbilstības pamanītas produktu pavaddokumentos. Codes pamatskolā un Bauskas Valsts ģimnāzijā fiksēti higiēnas prasību pārkāpumi.

J. Grosbārdis bilst, ka konstatētais ir sīkas nianses un kliedzoši pārkāpumi, kā, piemēram, 2013. gadā, kad krējuma un siera vietā izmantoja izstrādājumu, sviesta vietā – tauku maisījumu, mūspusē nav atklāti. «Nav tādu precedentu, lai mēs kādu pašvaldību rosinātu pārtraukt līgumu ar konkrēto ēdinātāju. Plānojam pārbaudes skolās turpināt līdz mācību gada beigām. Šādi pasākumi no mūsu puses nav represīvu nodomu vadīti – vēlamies skolu ēdinātājus ievirzīt pareizajā gultnē, lai jaunajā mācību gadā būtu mazāk neatbilstību Ministru kabineta noteikumu ievērošanā,» rezumē J. Grosbārdis.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

''''''''Ā

nu jā kad ēd čipšus rītā vakarā tad ir viss kārtībā

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 12:58

Normāli

Ja grib, piekasīties var visam.
Tas, ka pusi piena noblēda, gan nav labi :/

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 13:49

!

Te nu mēs esam!Labie iepirkumi un nāve ēdienā bērniem!Tas pats tūlīt būs Bauskas iestādēs!

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 22:18

Hallo

vajag pārbaudīt piegādātāju noliktavas it sevišķi augļu un dārzeņu

pirms 4 gadiem, 2015.04.28 08:04

Vietējās ziņas