PVD pārbaudēs Bauzes un Iecavas tirgū būtiskus pārkāpumus nekonstatē 7

Vasaras sezonas laikā, it sevišķi pirmssvētku periodā, Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) inspektori ir bieži viesi mūspuses tirgos. Šīs nedēļas laikā PVD pārstāvji pabijuši gan Bauskas Bauzes tirgū, gan Iecavas tirgū, būtiskus pārkāpumus tajos nav konstatējuši, portālam apstiprināja PVD pārstāve Ilze Meistere.

Viņa stāsta, ka Bauzes tirgu inspektori apmeklējuši ceturtdien,20. jūnijā, šeit fiksēti pārkāpumi saistībā ar olu izcelsmi. Svaigu augļu, ogu un dārzeņu tirdzniecībā neatbilstības neesot konstatētas. PVD pārbaudes sola arī Bauskas pilsētas un novada svētku laikā sestdien, 22. jūnijā, organizētajā gadatirgū Bauskas Rātslaukumā.

«Vasara ir ļoti karsts laiks inspektoriem gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, jo dažādi tirgi un tirdziņi notiek vai katru nedēļas nogali vienlaicīgi vairākās Latvijas vietās, tāpēc ne katru no tiem izdodas pārbaudīt, taču Bauska ir šīs nedēļas plānos un PVD raudzīs, lai tirgotāji šeit ievērotu visas prasības,» teic I. Meistere.

Vienlaicīgi viņa aicina iedzīvotājus pārtikas produktus svētku galdam iegādāties tikai drošās tirdzniecības vietās, pievēršot uzmanību pārtikas produktu uzglabāšanas apstākļiem un marķējumam, kā arī pārtikas produktus uzglabāt atbilstošā temperatūrā.

Pēc iepirkšanās, pārtikas produktus vajadzētu pēc iespējas ātrāk nogādāt mājās, kur tie jāuzglabā ražotāja norādītajā temperatūrā.

Gatavos pārtikas produktus, kā arī svaigus dārzeņus vai, piemēram, sieru, ledusskapī nevajadzētu turēt blakus jēlai gaļai vai zivīm. Lai izvairītos no iespējamā piesārņojuma, produktus vajadzētu uzglabāt slēgtos traukos vai rūpīgi nosegtus. Lai izvairītos no iespējama piesārņojuma, gatavie produkti un jēlprodukti jāapstrādā atsevišķi, izmantojot atsevišķus virtuves piederumus - dēlīšus, nažus un traukus.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

he

protams, visi taa dara, tas nav nekads jaunums,., , mazs darzins pie majas, un tonnaam var tirgot, nu kam jus to gribat iestaastit!?? bet,musdienaas jau ta ir realitate un moderni skaitaas!)))

pirms gada, 2019.07.03 13:12

kā tad tā

Kā tad tas nav pārkāpums, ja pie centrālās ieejas Bauzes tirgū kreisajā pusē Ļuda tirgo uz svariem, kur pircējs nevar redzēt, cik liels ir preces svars un tādēļ , atnesot preci mājās un pārsverot, ir liels starpība par samaksāto un preces patieso svaru.

pirms gada, 2019.07.09 09:43

Pircējs

Tirgus vairs nav tirgus. Atceros kādreiz lika pirkumam pa virsu kādu gurķīti, tomātiņu. Tagad rēķina līdz pēdējām centam

pirms gada, 2019.07.12 09:34

nu ja

Tā dara tās, kas tirgo savu ražoto, bet tie, kas no nakts tirgus vai poļu, tie līdz pēdējam centam rēķina, bet viens otrs arī apkrāpt cenšas- apsvērt vai apskaitīt. Tie ir algotie darbinieki, kam vēl jācenšas priekš sevis kaut ko ieekonomēt. Bet viss jau ar laiku atklājas un klienti vējā , jo neslava jau iet pa preikšu.

pirms gada, 2019.07.12 11:32

Jā jā....

Tieši tā mānās, ko tad pērc, paliec gribot!

pirms gada, 2019.07.13 00:00

nē,nē

Kas tavu d...u plēš?

pirms gada, 2019.07.16 19:42

Vietējās ziņas