PVN sagādā pamatīgas problēmas 6

Kancelejas preču veikals «Eila» Bauskā 5. janvāra rītā bija slēgts. Iemesls - nepārprogrammēti kases aparāti. Veikala vadītāja Inese Sīle izlēma pusdienlaikā veikalu atvērt, jo cilvēkiem bija vajadzīgas preces.Savukārt trīs procentu starpību nopirktajām precēm veikalam nāksies segt no saviem līdzekļiem. Inese Sīle ir šokēta par valdības attieksmi: «No uzņēmējiem prasa godprātīgu un izpratnes pilnu sadarbību, bet no valsts puses šādu attieksmi nezin kāpēc nevaram sagaidīt. Visiem uzreiz bija skaidrs, ka kases aparātu apkalpošanas firmas netiks galā ar šo darbu. Tas nozīmē, ka valdības pārstāvjiem ir pilnīgi vienalga, kas notiek ar uzņēmējiem.» Veikala grāmatveži strādāja brīvdienās, lai paveiktu visu nepieciešamo kases aparātu pārprogrammēšanai, bet firmas darbinieki kavējas - paveicamo darbu apjoms ir milzīgs. Veikala «Lapa» darbiniekiem pirmdiena bija mierīgāka. Stāsta veikala vadītāja Daina Mūrniece: «Kases aparātus pārprogrammējām jau 30. decembrī, jo 31. decembrī nestrādājām. Tomēr ir ieguldīts milzīgs darbs, lai varētu pārcenot visas grāmatas, bet visām kancelejas precēm vēl neesam paspējuši uzlikt jaunās cenas.» Turklāt trīs procentu pievienotās vērtības nodokļa kāpums realitātē daudzām precēm nozīmēs cenu kāpumu par desmit procentiem. Vēlme iegūt lielākus ienākumus valsts budžetā patiesībā var beigties ar lielāku bezdarbu un mazākiem ienākumiem, jo grāmatas pirks mazāk.  Grāmatu tirgotāji domā, ka valsts cer uz garantēto ienākumu - skolēnu mācību grāmatām, bet jau tagad ir skaidrs, ka pavasarī un vasarā mācību iestādēs tiks domāts par dažādām metodēm, kā samazināt grāmatu cenu slogu skolēniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Kurmim&Jasminai

Palasiet šo, varbūt ko sapratīsiet http://www.bauskasdzive.lv/portals/lietotaju_raksti/raksts.html?xml_id=6102

pirms 12 gadiem, 2009.01.07 10:10

zane

tagad gaidi privatpersonas auditu, ja vel kajas vari pavilkt.

pirms 12 gadiem, 2009.01.06 23:50

kurmis

Ko ar malt tukšus salmus! Taisa problēmas kur to nav un nevar būt! Mūsu lielveikalā katra kases aparāta pārprogrammēšana prasīja apmēram 2-3 minūtes! Nevajag vainot citus , ja paši tupaki un neko nejādz no kases aparātiem! Nieks ! Vot cenu pārlīmēšana ir stipri garāks darbs! Bet ktirgojot, jau aparāts rāda pareizo cenu un cilvēki lielāko tiesu ir saprotoši...indivīdus lohus var arī neņemt vērā...

pirms 12 gadiem, 2009.01.06 21:55

duplets

Dīvaini gan... 03.01.2009.g. Uldis Varnevičs mums vēstija, ka Bauskas uzņemēji bez problēmām tikuši galā ar jauno PVN?? Laikam BDz ir divi Uldi Varneviči.

pirms 12 gadiem, 2009.01.06 13:34

kases aparāts

Vai tad viens no Eilas darbības virzieniem nav arī kases aparātu apkalpošana ,.. tirdzn??.. vai arī es kļūdos un tā ir jau pagātne?

pirms 12 gadiem, 2009.01.06 13:13

jasmina

Es atvainojos, bet cien. Ineses Sīles sacītais vairāk izklausās pēc nekompotenta cilvēka tukšas muldēšanas... Ja vien Jūsu uzņēmums nezimanto tos pašus EKA no veikala atklāšanas, tad pārprogrammēt EKA var 15 minūtēs jebkurš, kas pazīst ciparus un ir painteresējies kā to izdarīt. Nevajag savu neizdarību nogrūst uz valdības pleciem, pat ja tā ir vieglāk. Un vēl man nav skaidrs, ko tie grāmatveži darīja brīvdienās, lai pārprogrammētu tos kases aparātus? Tukša muldēšana... jā par PVN likmju paaugstinājuma radītajām pieprasījuma izmaiņām gan var runāt, bet citādi izklausās pēc to tirgus tanšu, kuras tirgo semuškas līmeņa.

pirms 12 gadiem, 2009.01.06 13:10

Vietējās ziņas