Raimondu Bergmani iesaka ministra amatam 5

Zaļo un zemnieku savienība nolēmusi aizsardzības ministra amatam izvirzīt Saeimas deputātu Raimondu Bergmani.

R. Bergmaņa politiskā pieredze ir neliela. Pērnajā oktobrī viņš kļuva par Saeimas deputātu. Pirms tam bijis Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra padomnieks, apmācību instruktors Saeimas un Valsts prezidenta drošības dienestā, strādājis Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrā.

1966. gadā dzimušais R. Bergmanis pazīstams kā svarcēlājs, kurš piedalījies trijās Olimpiskajās spēlēs. Sabiedrībā viņu vairāk zina kā spēkavīru, televīzijas humora šovu un dažādu pasākumu vadītāju, kā arī bruņurupuču svērāju Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

R. Bergmanim līdztekus citiem īpašumiem pieder 29 ha zemesgabals Bauskas novada Dāviņu pagastā. R. Bergmaņa militārā dienesta pakāpe ir dižkareivis.

«Bauskas Dzīve» uzrunāja dažādu jomu militāros speciālistus, lūdzot paust viedokli par R. Bergmani kā iespējamo aizsardzības ministru. Baušķenieks, bijušais Bruņoto spēku komandieris un Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs ģenerālis Juris Dalbiņš ir atturīgs kandidāta vērtējumā: «Lai varētu analizēt atbilstību, man jāzina kritēriji, taču tie nav nosaukti. Mums ir bijuši dažādi ministri. Bija ministrs ar darba pieredzi NATO štābā Briselē, kuru pēc aiziešanas no amata neviens negribēja pat pieminēt. Tāpat bija ministri, kas nāca no pilnīgi nemilitāras jomas, bet karavīri vēl tagad viņus atceras ar labu vārdu. Es R. Bergmanim vēlētu strādāt ar aizrautību, ielikt darbā sirdi un pilnveidot izpratni par politiskajiem procesiem.»

Bijušais aizsardzības ministrs baušķenieks Atis Slakteris teic, ka vairumā demokrātisku valstu aizsardzības ministri nav bijušās bruņoto spēku amatpersonas. Pēc šī principa R. Bergmanis ir atbilstīgs ministra amatam. Turklāt viņš bijis profesionāls karavīrs, pārzina armijas «virtuvi». «Bergmani pazīstu, viņam ir labas komunikācijas spējas, noturīgi uzskati. Politiskās pieredzes trūkums – tā ir novēršama lieta,» spriež A. Slakteris.

Bauskas jaunsargu vadītājs Zigurds Kalējs atzinīgi izsakās par darbu, ko R. Bergmanis veicis Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrā. «Vairāku gadu militārā pieredze, kā arī sportiskais rūdījums, kas gūts tāda līmeņa sacensībās kā Olimpiskās spēles, – tas ir neatsverams pluss. Ja Bergmani iecels ministra amatā, tad augstākajā militārajā pavēlniecībā mums būs trīs Raimondi: Graube, Bergmanis un Vējonis. Un tas jau skan spēcīgi,» pozitīvo vērtējumu ar humoru nobeidz Z. Kalējs.

Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona virsleitnants iecavnieks Dainis Kravals uzskata, ka militārā pakāpe nav būtiskākais rādītājs: «Ir jābūt sapratnei par armiju, un tā Raimondam Bergmanim ir. Augstu vērtēju Bergmaņa apņemšanos turpināt iepriekšējā ministra Raimonda Vējoņa sākto. Tā ir pozitīva zīme, jo ļauj cerēt uz militārās jomas turpmāko attīstību. Vēl svarīgi, lai ministra kandidāts ap sevi nokomplektē labu komandu, jo tieši tā būs galvenā darbu darītāja.»

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Dakteris

Ja Slakteris tā teic, tad dižkareivis Raimonds aizsardzības amatam būs īstais.

pirms 5 gadiem, 2015.06.12 11:11

Nu ja!

Slakteris īstais padomdevējs.

pirms 5 gadiem, 2015.06.12 11:34

apakškareivis

Bija lopu ārsts, plaša profila traktorists,kāpēc nevarētu būt ar jampampismu uz tu esošais bruņurupuču
svērājs ? Un jautrība būs - dižkareivis komandēs ģenerāļus hi hi hi !

pirms 5 gadiem, 2015.06.12 15:20

paijuciite

nu taap[eec ka vins taads liels. respekts buus.

pirms 5 gadiem, 2015.06.13 00:14

secinājums

Ņemot vērā Latvijas agresīvo ārpolitiku, mums aizsardzības ministra vietā daudz nepieciešamāks būtu kara ministrs. Un te nu Raimonda vietā būtu jāuzrunā kara lietās ļoti pieredzējušais tautietis Beniss Aijo - vai kā tur to mūdzi sauc.

pirms 5 gadiem, 2015.06.13 00:35

Vietējās ziņas