Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rakstāmrīkus skolēniem Rundāles pašvaldība negrasās pirkt 3

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sagatavotais valsts un pašvaldības atbildības sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā paredz, ka pašvaldībām turpmāk būs jānodrošina moderna mūsdienu mācību vide.Tajā ietilpst uzskates līdzekļi, didaktiskās spēles, digitālie un elektroniskie izdevumi un resursi, izdales materiāli, mācību tehniskie līdzekļi, iekārtas un aprīkojums un mācību materiāli.Rundāles novada domes budžets 2013. gadam tika apstiprināts pērn decembrī. Tad vēl IZM nebija konkrēti definējusi, ka mācību līdzekļi būtu jānodrošina no pašvaldības budžeta.Pašlaik Pilsrundāles vidusskolā ar struktūrvienībām Bērstelē un Svitenē vienam skolēnam, tai skaitā pirmsskolas vecuma bērniem, paredzēts 16,39 latu finansējums mācību līdzekļu iegādei, informē Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Skola to plāno izlietot mācību grāmatu, metodiskās literatūras, daiļliteratūras iegādei.Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestādē «Mārpuķīte» finansējums vienam audzēknim, arī pirmsskolas grupā, ir 11,27 lati. Iestāde to plāno ieguldīt metodiskās literatūras, daiļliteratūras, mācību līdzekļu, sporta un metodiskā inventāra, didaktisko materiālu, žurnālu un planšetdatora iegādei.Speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē «Saulespuķe», kas tiek dotēta no valsts budžeta, vienam bērnam mācību līdzekļu iegādei atvēlēts 20,31 lats.Kopumā IZM iecere noteikt valsts un pašvaldības atbildības sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā, kā arī samazināt vecāku izdevumus skolēnam vajadzīgo mācību līdzekļu iegādē vērtējama pozitīvi. Tomēr tam ir jāparedz atbilstīgs finansējums un skaidri definēts mācību līdzekļu apjoms, neradot papildu slogu pašvaldības budžetam, uzskata A. Okmanis. Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) paudusi, ka mācību līdzekļu iegādei papildus būs vajadzīgs 6,25 miljoni latu, lai pašvaldības varētu īstenot IZM iecerēto. LPS ir nemierā, ka tas, kas būtu jāfinansē no valsts budžeta, nu būs «uzgrūsts» pašvaldībām.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

sanita

nu jau gan,driz uz pagastu iesim brokastis,pusdienas ,vakarinas...varbut pa starpai ieiesim ari launagu panammat-ko vecaki nevar katrs savu bernu apgadat,tas jau ir nedaudz bezkaunigi,ta jau pagasts palidz cik vien var,pat nodzersanas naudinu iedod''tipa'' malcinai.......,paikaiutttt,a kas sodien grib stradat.......pretigi un vissssss

pirms 7 gadiem, 2013.01.18 19:03

pufaikciema stilā

Visa nauda izdota himnas autoriem.Rakstīt var arī nemācīties,ka tik himnu māk norūkt.

pirms 7 gadiem, 2013.01.18 15:35

svitenietis

"Pareizi" jau augšas domā, ienākumus valstij, izdevumus pašvaldībām. Prātiņ, nāc mājās.

pirms 7 gadiem, 2013.01.18 08:28

Vietējās ziņas