Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rakstniece Andra Manfelde tiksies ar lasītājiem Iecavā

Ceturtdien, 23. janvārī, Iecavas bibliotēkā interesenti aicināti uz tikšanos ar rakstnieci un dzejnieci Andru Manfeldi, portālu informēja Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas vadītājas pienākumu izpildītāja Jolanta Ignate.

Viņa paskaidroja, ka šis ir kārtējais sarīkojums Valsts kultūrkapitāla fonda finansētajā projektā „Tikšanās ar grāmatu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” autoriem”. Pirmajā reizē septembra sākumā iecavnieki varēja tikties ar latviešu rakstnieci un mākslas vēsturnieci Gundegu Repši. Paredzēts, ka projekts ilgs līdz 2020. gada aprīlim.

J. Ignate stāsta, ka A. Manfelde literatūrā ienāca ar grāmatu «Adata», kas bija skaudra, autobiogrāfiska dienasgrāmata. Pēc romāna motīviem 2006. gadā Latvijas Nacionālajā teātrī iestudēta komponista Zigmara Liepiņa  rokopera «Adata». Smeldzīgā un aizkustinošā dziesma ar Andras Manfeldes vārdiem «Ja tu man esi» ir pazīstama tieši no šīs rokoperas.

Autore par saviem darbiem vairākkārt saņēmusi balvas un atzinības, arī Latvijas Literatūras gada balvu, Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas balvu «Sudraba tintnīca», Ojāra Vācieša prēmiju, Annas Dagdas prēmiju, Egona Līva balvu, 2004. gadā uzvarējusi Dānijas Kultūras institūta rīkotajā Hansam Kristianam Andersenam veltītajā pasaku konkursā.

2010. gadā Andra Manfelde izdevusi stāstu grāmatu «Zemnīcas bērni», kurā vēstīts par viņas tuviniekiem, kas izsūtījumā Sibīrijā pavadīja septiņus gadus.

2012. gadā iznākusi grāmata «Dzimtenīte» – mazpilsētas sievietes stāsts par dzīvi un darbu Anglijā, par dzīvi mazpilsētā pēc atgriešanās no svešatnes.

Andra Manfelde iesaistās Gundegas Repšes iniciētajā rakstnieču grupā. Vispirms top stāsts «Saules pulksteņa protokols», kas izdots krājumā «Mēs. XX gadsimts» (2011), bet 2017. gadā, idejai transformējoties plašāk romānu sērijā «Mēs. Latvija. XX gadsimts», nāk klajā Andras Manfeldes romāns «Virsnieku sievas», kas stāsta par 70. gadiem Liepājas Karostā.

Vēsturisko romānu sērijā «Mēs. Latvija, XX gadsimts» izdotie darbi piedāvā arvien jaunus skatpunktus uz neseno Latvijas vēsturi un tās cilvēkiem.
 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas