Rakstnieci Ginu Viegliņu-Vallieti un uzņēmēju Ēriku Pīlādzi atzīst par Vecumnieku novada gada cilvēkiem

Vecumnieku tautas namā 18. novembra vakarā notika svētku sarīkojums «Dievs, mana dvēsele dzied!». Pasākuma laikā pasniedza Vecumnieku novada domes apbalvojumus.

Svinīgajā koncertā piedalījās Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas bērnu koris «Via Stella», Vecumnieku tautas nama jauktais koris «Maldugunis» un televīzijas šovā «Izskaties redzēts» atpazīstamību ieguvusī dziedātāja Elza Rozentāle.

Vairāk nekā 40 cilvēkiem pasniedza Vecumnieku novada domes atzinības rakstus, un desmit iedzīvotāji saņēma godarakstus. Nosauca divus Vecumnieku novada gada cilvēkus – rakstnieci Ginu Viegliņu-Vallieti un uzņēmēju Ēriku Pīlādzi.

Rakstniece un dzejniece G. Viegliņa-Valliete šogad izdevusi grāmatu «Ar zobenu un mīlestību» – romānu par latvju karavīriem no 13. līdz 20. gadsimtam. «Grāmatas man iet plašumā. Ātri izpērk,» atzīst G. Viegliņa-Valliete. Viņa stāsta, ka nāks klajā nākamais garadarbs, kas ir daļēji autobiogrāfisks, – «Atradene un eņģelis». Tas reizē būs stāsts par pašu autori, kas savulaik pabijusi bērnunamos un internātskolās.

Un tagad šī meitene, mūsdienās pazīstama rakstniece, saņēmusi apbalvojumu «Gada cilvēks». «Tas ir ļoti patīkami. Vēl aizvien nespēju aptvert šīs atzinības nozīmīgumu,» teic rakstniece. Viņa vērtē, ka vienmēr būs kāds cits, kas apbalvojumu pelnījis vairāk, bet priecājas, ka šoreiz šis gods ticis pašai. «Pasākumu apmeklēju pirmo reizi. Tas ir tik brīnišķīgi, ka novada vadība pasakās visiem – pat apkopēja, pavāre un sētnieks apbalvots, saņemta atzinība. Tas ir pats skaistākais, kas ir šajā pasākumā, ka arī mazais darba darītājs, parastais cilvēks gūst atzinību,» vērtē rakstniece.

«Mana mamma ir Vecumnieku novada gada cilvēks. Patiesi lepojos! Skolotāja, dzejniece, rakstniece, novadpētniece. Un laba mamma, kura mani neaplipināja ar fobijām un traucējošām pamācībām, bet teica, ka pasaulē visi ceļi ir vaļā. Ej, cīnies, uzvari!» par mātes apbalvojumu savā sociālo tīklu lapā priecājas dēls Jānis Viegliņš.

Motokrosa sacensību organizators Ēriks Pīlādzis atzīst, ka šī atzinība ir gatavota daudzus gadus. Šogad beidzot viņam uz Stelpes trasi izdevās atvest pasaules čempionāta blakusvāģiem posmu, un uz divām dienām Stelpe kļuva par vienu no Latvijas centriem, ko apmeklēja ļoti daudz cilvēku.

Lielais pasākums neatnesa finansiālu ieguvumu – aizvadītajā gadā sporta un atpūtas parks «Pīlādžu mototrase» darbojies ar zaudējumiem. Tomēr uzņēmējs degunu nokārt netaisās. «Mans mērķis ir visu parka teritoriju sakārtot kā pašatmaksājošos sistēmu. Ceru, ka ar laiku to izdarīšu, un mērķis dod man enerģiju,» teic Ē. Pīlādzis. Viņš teic, ka milzu ieguvums esot pozitīvās emocijas, ko saņem par labi organizētu pasākumu. Tas esot tāds enerģijas lādiņš, ko par naudu nopirkt nevar.

«Tas liek skriet, darīt, organizēt vēl labāk. Vispirms jau šādas sacīkstes ir gandarījums pašam. Ja apzinos, ka esmu paveicis visu saskaņā ar savu sirdsapziņu, tad man ar to pietiek. Un, ja vēl pasaka paldies, ir vēl patīkamāk,» smaida uzņēmējs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas