Rāmavā iepazīst Gailīšu pagasta studijas «Stella» pūru

No 3. līdz 5. oktobrim Ķekavas pagasta izstāžu kompleksā «Rāmava» notika 28. starptautiskā izstāde «Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2019», veltīta lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un vides veidošanai laukos. Interesenti varēja iepazīt ne tikai jaunākās tehnoloģijas, bet arī uzzināt par izglītības iespējām.

Nozaru speciālisti un interesenti varēja atrast noderīgu informāciju un materiālus, gūt jaunas idejas praktiskiem risinājumiem. Uz izstādi ik gadu ierodas astoņi līdz desmit tūkstoši apmeklētāju, aktuālāko nozarē piedāvā vairāk nekā 250 dalībnieku.
«Bauskas Dzīve» izstādē iepazina Latvijas lauku sieviešu apvienības dalībnieces no Bauskas novada Gailīšu pagasta daiļamatniecības studijas «Stella». Kopējā stendā mājvietu bija radusi arī zemnieku saimniecības «Krišjāņi» siera darbnīca.

Daiļamatniecības studijas vadītāja Maira Vīķe un viņas palīdzes Sarmīte Vībure un Svetlana Fedosejeva uz «Rāmavu» bija atvedušas dažādus studijā gatavotus darinājumus. Līdzās šallēm, zeķēm un cimdiem varēja apskatīt un iegādāties apgleznotus linu audumus galda klājumam, mazākas un lielākas salvetes, no auduma darinātus grāmatu vākus, kartītes, oriģinālu šallveida vilnas apkaklīti, kas līdzinājās mazas meitenes kleitai. Apmeklētāju uzmanību saistīja arī siltas vilnas aproces plaukstu locītavām un citas lietas.

Studijas vadītāja Maira Vīķe pastāstīja, ka patlaban notiek gatavošanās studijas darbības 45 gadu jubilejai šī gada 2. novembrī. «Vēlamies atskatīties uz paveikto un parādīt savus darbus plašākam lokam. Piedalīšanās izstādē palīdz izvētīt «Stellas» pūru un izvēlēties  labāko un interesantāko. Šeit esam regulāri, tāpēc mums ir savs pastāvīgu klientu loks, kas lūko, vai esam atvedušas ko jaunu. Nemainīga ir apmeklētāju interese par studijā darinātajiem tautiskajiem brunčiem un jostām, šogad mums ir arī tautastērpi bērniem.

Jubilejas reizē gatavojamies plašākai izstādei un demonstrējumiem, bet bijušajām studijas dalībniecēm būs atsevišķs stends, kur izrādīt rokdarbus, kas tapuši mājās brīvajā laikā. Ceram, ka atkalredzēšanās dos abpusēju prieku un rosinās jaunām radošām idejām,» sacīja M. Vīķe.

Zemnieku saimniecības «Krišjāņi» gardos sierus piedāvāja Inta Spale. Viņa atklāja: «Allaž uz pasākumiem ņemu mazo cepamkrāsniņu. Atsevišķām siera šķirnēm, piemēram, grilsieriem, īstā garša atklājas tikai, kad tie uzkarsēti. Izstādē apmeklētājiem piedāvājam dažādu veidu svaigos sierus un nogatavinātos sierus no aitu piena, kā arī vītinātas desas no liellopu un aitas gaļas. Saimniecībā ik nedēļu izgatavojam piecu veidu kūpinātos sierus un ap desmit veidu baltos sierus ar dažādu garšu. Produkcija tiek tirgota Jelgavā, Rīgā un izbraukumos dažādās Latvijas vietās.»

Latvijas Lauku sieviešu apvienības stendā varēja aplūkot un iegādāties Vecpiebalgas, Auces un Tukuma novada daiļamatnieču veikumu. Regulāri izstādēs «Rāmavā» piedalās arī Latvijas Šķirnes trušu audzētāju asociācijas dalībnieki Inese Salmiņa no Bauskas novada Gailīšu pagasta saimniecības «Avoti» un Iecavas novada šķirnes trušu audzētāji Ivars Vientulis un Aldis Kadiķis, saimniecība «Jesi».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas