Rātslaukuma rekonstrukcija rit komplicēti, bet raiti 7

Līgums paredz, ka darbi Bauskas Rātslaukumā jāpabeidz līdz 1. septembrim. SIA «Kvinta plus» darbu vadītāja palīgs Andris Blumfelds apliecina, ka termiņi īpaši netiek kavēti.Vakar, 22. jūlijā, kārtējā darba sanāksmē objektā klāt bija arī «Bauskas Dzīve». Apskatot laukumu, avīze pārliecinājās, ka daļā Pasta ielas bruģis jau ieklāts brauktuvē, trotuārā. Apjaušami krāsainā bruģakmens raksti Rātslaukumā. Kā var nojaust, visa lielā laukuma teritorija būs bruģēta, tajā nav paredzēti nekādi vides objekti, ir palicis tikai viens koks.  «Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka lielais, tukšais laukums - tas nav īsti pareizi. Ir ievilkts ūdensvads, kanalizācija, lai varētu laukumā izbūvēt strūklaku. Bet tā ir tikai nākotnes vīzija. Savulaik es ieteicu, ka varētu Rātslaukumā iedēstīt lielo egli, ko katru gadu Ziemassvētkos izrotāt. Taču projektā tas nav paredzēts,» teic būvuzraugs Laimonis Andreika.Viedokli par celtnieku darbu «Bauskas Dzīve» aicināja izteikt Rātslaukuma aptiekas aptiekārei Velgai Pumputei: «Cik skatos, visi strādā labi, neslinko. Mums vienīgi ir vēlme, lai pieeju aptiekai ieklātu ar bruģīti, nevis ar laukakmeņiem, kā tas ir tagad. Cilvēkiem, īpaši gados vecajiem, nebūs ērti pie mums nokļūt.» «Bauskas Dzīve» aptiekā strādājošo vēlmi izteica A. Blumfeldam, arī Domes izpilddirektoram Jānim Mičulim. Viņš uz objektu uzaicināja Būvvaldes vadītāju Intu Vanagu un arhitekti Daci Putnu. Sarunā speciālisti atzina, ka par šādas vēlmes īstenošanu varētu padomāt. SIA «Arktoss» darbu vadītājs Valdis Balodis atzina, ka rekonstrukcija rit ļoti komplicēti. Pašlaik jāsaskaņo gāzesvada ierīkošana Rīgas un Pasta, kā arī Rīgas un Kalna ielas stūrī. Pēc rekonstrukcijas visām Rīgas ielas mājām Rātslaukuma malā būs ievilkts ūdensvads un ierīkota kanalizācija. Šie visi darbi jāsaskaņo ar ēku saimniekiem, darbu veicējiem. «Bauskas Dzīve» uzrunāja arī divus bruģētājus. Atis Podnieks no Skaistkalnes atzina, ka šī vasara bruģēšanai ir piemērota, darbi rit raiti. Jau ieklāts bruģis Pasta ielā, laukumā, tagad strādā Rīgas ielā. Viņa kolēģis Gatis Gailis apliecināja, ka darbus veic rūpīgi, ieklātais bruģis kalpos ilgus gadus.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

mego

Sveiki!Oponēšu iepriekš rakstītajam-cilvēki laukumā ap 11 iet ieturēt maltīti,jo tas nav taustiņspaidītāju darbs birojā,arī ar galvu tur ir diezgan stipri jādomā,visa vecā grunts no pamatnes ir izvesta,jauna no Bārbeles atvesta,bruģi klāt jau ir tas pats pēdējais un tīkamākais darbs,ja ir vēlēšanās kritizēt citu sūru godīgi darītu darbu,vajadzētu iegūt vismaz kaut kādas minimālas zināšanas šinī jomā-ar cieņu Arvīds Brauers no Baldones.

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 23:02

kukumeku

Eliina - par tavu teikto sakara ar veco "labo" dikji , kur tagad rimi un zaaliite.. khm khm khm... zini ko... padoma divreiz, divreiz.

Tas diikjis bija kauna traips, jo - auga ciet, smirdeja un cilveki tur meta pudeles... - lai taa nebutu iedomajos ka vinjsh butu jaakopj, katra zinja tas butu dargak neka apkopt zaalaaju!!!

Par apzaljumoshanu gan jaa, piekritu, sho to vairak vajadzetu jau, bet ganjau... tas ka ir brugjis ir pozitivi, jo tad var dazadi rikoties, nav ka asfalts .. iespejams izstradas/parstadas projektinju un iestadis kadus kokus, vai to pashu egli. buus ok.

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 19:07

depresija

Nu galīgi nekādu raitu darbību llaukuma rekonstrukcijā neredzu. Katru dienu ap 11 eju garām un neviena strādnieka, kas raiti strādātu:D

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 16:05

Hmm

Bauskā vispār ar vides plānošanu ir galīgā tūtā! Nu ko var gribēt, ja tas pats Bauskas pilsētas domes uzņēmums SIA "Vides Serviss" savas ēkas durvju priekšu un apkārtni nejēdz padarīt pievilcīgu sev pašiem un pilsētniekiem.. kauns šā uzņēmuma un arī pašvaldības vadītājiem.. Ejot tur garām, kājas var izlauzt un apavus sabojāt.. zājājs izbradāts .. ieejas kāpnes brūk kopā... KAUNS KAUNS KAUNS! Vēl vides uzņēmums skaitās

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 15:07

Elina

Pilnīgi piekrītu būvuzrauga L.Andreikas teiktajam, ka liels, tukšs izbruģēts laukums ar vientuļu koku - tas nav īsti pareizi. Viņa izteiktais priekšlikums par egli, tā gan būtu prātīga doma. Rātslaukums ar laiku varētu kļūt par Bauskas centrālo pasākumu un satikšanās vietu, bet ...ko var pasākt tukšā, lielā laukumā ar vienu vienīgu vientuļu koku (ja pat projektā nav paredzēti nekādi vides objekti, kur tad nu vēl runāt par koku stādīšanu vai apzaļumošanu). Bauskā vispār ir īpatnēja tendence pamazām iznīcināt visu zaļo. Kas vainas bija lielajam dīķim pie RIMI? Tak acīmredzot dīķis kādam skrēja virsū, ja vajadzēja aizbērt. Tagad nevajadzētu izrakāt Saules dārzu, lai ierīkotu strūklaku, varēja mierīgi to izveidot vecajā dīķī. Kas Saules dārzā to redzēs, bet lielais dīķis ar peldošu strūklaku būtu īsti vietā. Kādreiz dīķīs bija skaistākā vieta ar ūdens zālēm, kalmēm un kurkstošām vardēm, bet tos laikus jau vairs atpakaļ nepagriezīsi. Ieteikums Bauskas apzaļumotājiem - 3 reizes padomājiet vai īstenojamais projekts ir vajadzīgs un kā tas izskatīsies un iekļausies Bauskas koptēlā !!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 14:42

anna

Vecais nelīdzenais bruģis pie aptiekas! Līdzens māla klinkera klājums pie tūrisma informācijas centra. Ir ko padomāt!

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 10:33

Vietējās ziņas