Rātslaukumā uzburs Ziemassvētku noskaņu 7

Krāšņajai eglei Bauskas Rātslaukumā vienai ir skumji. Tādēļ svētdien, 20. decembrī, četru stundu garumā ap to valdīs jautrība.

Bauskas kultūras centrs (BKC) sadarbībā ar biedrību «Bauskas vecpilsēta» te rīkos Ziemassvētku tirdziņu. BKC speciāliste Una Nākuma skaidro, ka gluži jaunums Bauskā tas nav. Taču šāds tirgošanās un jautru izdarību pilns pasākums pilsētā vairākus gadus nav noticis. Tagad biedrība «Bauskas vecpilsēta» izteica priekšlikumu šo tradīciju atjaunot.

U. Nākuma skaidro, ka pasākuma ideja ir piedāvāt iespēju jauki pavadīt laiku gan lieliem, gan maziem. Tirdziņā aicināti mājražotāji, kuri piedāvās savu oriģinālo produkciju. Gardēžus priecēs Dairas Jātnieces gatavotie Zemgales kārumi. Tiks gādāts arī par karstu dziru lieliem un maziem. Savukārt čaklie un darbīgie varēs izmantot iespēju iemācīties gatavot puzurus. No pulksten diviem pēcpusdienā puzuru gatavošanas meistardarbnīca ikvienu gaidīs Tūrisma informācijas centrā.

Kā jau īstā gadatirgū, klusuma un miera tajā nebūs. Bauskas sākumskolas folkloristi aicinās iet rotaļās, iemācīs jaunas dziesmiņas un spēles. Daudz pozitīvu emociju sagaidāms no ikviena, kuram paveiksies Laimes akā. Protams, būs arī Ziemassvētku vecītis, kuram somā gardumi. Dzejolītis, dziesmiņa –, un vietējo mājražotāju kārumiņš nonāks pie čaklā runātāja.

«Ir šajā tirdziņā padomāts par visu. Arī par sniegu. Ja nu tas tiešām nekritīs no gaisa, mēs parūpēsimies vismaz par noskaņu. Rātslaukumā būs slidinātava. Tur ikvienam būs iespēja noķert ziemu aiz astes,» piebilst biedrības «Bauskas vecpilsēta» valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

jap

tas tukšais placis regulārāk jāaizpilda ar dzīvīgumu.

pirms 5 gadiem, 2015.12.18 13:13

...

Jānobirdina asariņa tik, ka sniega nav!

pirms 5 gadiem, 2015.12.18 13:19

> jap

Pilnībā piekrītu ! Atceros padumjos laikus,kad tomēr nebija tik dumji,lai nocirstu visus kokus,likvidētu puķudobes,placi vienlaidus nobruģētu. Ech,būtu tāds pat tagad,protams, bez tā ļeņinekļa ... Plikajā placī pat rātsnams izskatās pēc spoka.

pirms 5 gadiem, 2015.12.18 14:46

vēsturniece

Rāyslaukums tiek atjaunots atbilstoši tā vēsturiskajam izskatam. Ar padomija arhitektūras un pilsētapbūves ieviestajām vēsmām jau nu gan nebūtu ko lepoties - darīja ko un kā gribēja, nerēķinoties ne ar vienu un ne ar kādām vēstures liecībàm. Starp citu, atbilstoši vēsturiskajam skatam būtu pilnībà jānojauc arī viss, kas ir starp Rātsnamu un Plūdoņa ielu.... liels laukums, vidū ràtsnams. Tāda nu reiz Bauska bija....

pirms 5 gadiem, 2015.12.18 22:07

varbūt zini

Kā 20.-30. gados izskatījās tā vieta pie Mēmeles tilta, kura patlaban tiek aprunāta avīzes komentāros. Mēģināju atrast kādu bildi , bet precīzi neizdevās.To, ka pa Mēmeli pludināja baļķus, zinu, tāpēc skatam ar vajadzēja būt savādākam.

pirms 5 gadiem, 2015.12.19 12:02

urā!

protams, tad nojaucam arī visas hruščovkas, un dzīvība atgriezīsies vecajā pilsētā!

pirms 5 gadiem, 2015.12.19 17:17

varbūt nezini

lasi vikipēdijā https://lv.wikipedia.org/wiki/Bauskas_v%C4%93sture

pirms 5 gadiem, 2015.12.19 17:19

Vietējās ziņas