Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rātsnama rekonstrukcija pabeigta 22

Bauskas rātsnama rekonstrukcijas trešā kārta pabeigta. SIA «Ota un partneri» šīs nedēļas beigās paredzējuši objektu oficiāli nodot pasūtītājam – Bauskas novada domei.

«Bauskas Dzīve» Rātsnamā pabija pagājušajā nedēļā. Par paveiktajiem darbiem domes priekšsēdētājam Raitim Ābelniekam un domes speciālistei, projekta vadītājai Lainei Bahai stāstīja un ēku izrādīja SIA «Ota un partneri» būvdarbu vadītājs Gatis Petrovs. Ne viss objektā bija pilnībā paveikts, tomēr G. Petrovs pauda pārliecību, ka pēdējie mazie darbi ir īsā laikā padarāmi.

«Darbs Bauskas rātsnamā bija interesants, taču ne viegls. Restaurēt objektu, kurā ir kaut kas saglabājies, ir vieglāk nekā visu darīt no jauna. Taču ar mūsu uzņēmuma strādnieku veikumu esmu apmierināts,» atzina būvdarbu vadītājs. Stāstot par astoņos mēnešos Bauskas rātsnamā padarīto, G. Petrovs piebilda, ka objektā dienā vidēji strādājuši 12 meistaru. Raizes sagādājis vietējais nekvalificētais darbaspēks. Slinkošana, alkohola lietošana – tās bija regulāri risināmas problēmas.

Rekonstrukcijas trešās kārtas laikā veikti vispārējie būvniecības darbi, iekšējā ūdensvada, sadzīves kanalizācijas, vēdināšanas sistēmas, gāzesvada izbūve, centrālās apkures un kaloriferu siltumapgādes ierīkošana, katlutelpas izbūve. Par sarežģītāko tehnisko veikumu viņš nosauc elektroosmozes iekārtu uzstādīšanu, kas novērš gruntsūdeņu nokļūšanu uz ēkas sienām. Interesants bija renesanses stila griestu noformējums lielajā zālē. Meistars pārliecināts, ka būvnieku veikums priecēs Rātsnama apmeklētājus.

L. Baha informē, ka rekonstrukcijas trešā kārta izmaksājusi 200 500 latu bez PVN. Darbu pabeigšana gan nenozīmē, ka ēka jau tagad būs atvērta apmeklētājiem. Rātsnamam vēl jāsagādā mēbeles, interjera priekšmeti, tostarp apgaismojums. Iepirkums to iegādei ir sagatavots. «Rātsnama interjeram paredzēti mākslas priekšmeti, kuru izgatavošana prasīs laiku. Esmu pārliecināta, ka nākamgad Rātsnama telpas varēs izmantot dzimtsarakstu nodaļa laulību reģistrācijai, mansarda zālē varēs rīkot izstādes, pašvaldībai būs skaistas reprezentācijas telpas,» skaidroja L. Baha.

Bauskas rātsnama rekonstrukcijas pirmā un otrā kārta tika īstenotas Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā «Bauskas vēsturiskā centra atjaunošana jaunu tūrisma produktu attīstībai». Savukārt trešās kārtas darbi veikti par pašvaldības līdzekļiem. Bauskas rātsnams celts 17. gs. sākumā, līdz 1740. gadam tas bija lielākais Kurzemes un Zemgales hercogistē un viens no lielākajiem Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Pjotrs

Vai tiešām nav citas prioritātes Bauskas novadā, kā Rātsnams. Sporta centrā Mēmele griesti krīt uz galvas kur notiek nodarbības sporta skolai, sporta stundas skolniekiem, visrslīgas spēles florbolā, kūltūras centrs ir krisiskā stāvoklī kauns ieiet utt. Sakiet lūdzu cik iedzīvotāji vai pilsētas tūristi apmeklēs minēto Rātsnamu, kam viņš vajadzīgs, varbūt kādu fotoizstādi var noorganizēt..... Tūrisma info centrs sēdēs bezdarbībā no septembra līdz jūnijam. Domnieki lūdzu izvirziet prioritātes, kuras tiešām vajadzīgas pilsētas iedzīvotājiem.

pirms 7 gadiem, 2013.09.18 12:34

PP

Nu mūsu novada prioritāte ir tūrisma attīstība. Tā kā viss ir pareizi. A skolnieki lai nesporto, kur griesti krīt virsū, lai sēž mājās un sērfo datorā...

pirms 7 gadiem, 2013.09.18 15:27

kauns

Pie sporta bāzēm vainīgi paši sporta darbinieki. Ko darījuši šie " izdarīgie ''Grantiņa , Ūbele Alksnis, lai tiktu atrisināts sporta centra Mēmele kauna traips. Lai nāk strādāt , citi speciālisti kam šī iestāde rūp .

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 20:36

Forši!

Ļoti jauki, ja rātsnams pabeigts. Vasarā strādāja ļoti pretīmnākošas TIC centra meitenes: paldies!
A kas rātsnamā ieplānots? Latvietis Parastais varēs griestus redzēt?

pirms 7 gadiem, 2013.09.18 12:39

Neredzēs gan !

Latvietis parastais (skatīt tāda nosaukuma Lato Lapsas grāmatu !) diez vai ieradīsies rātsnamā uz griestiem lūrēt, jo tas ir mūsu prezidents biedrs Bērziņš Andris Voldemārovičs. Viņam nenoskatīties uz personīgā viesu nama bez viesiem plašajiem griestiem,kas tapuši par no ES izmangoto naudiņu.

pirms 7 gadiem, 2013.09.18 15:38

Laine

KomentārsBauskas novada pašvaldība Vecpilsētas rekonstrukcijas projekta attīstību ir mērķtiecīgi plānojusi jau kopš 80.gadiem, kad tika izstrādāts Bauskas Rātsnama un Rātslaukuma rekonstrukcijas projekts. Tikai 2009.gada nogalē pašvaldībai izdevās saņemt ERAF finansējumu daļējai projekta realizācijai.
Bauskas Rātsnama un rātslaukuma atjaunošana sadalīta trīs kārtās. Līdz šim īstenotas divas rekonstrukcijas kārtas ar ERAF līdzfinansējumu, tāpēc pašvaldība, ievērojot secīgu darbu plānošanu, 2013.gada janvārī uzsāka Rātsnama rekonstrukcijas 3.kārtu, kas arī ir pēdējais etaps projekta pilnīgai pabeigšanai un ēkas nodošanai ekspluatācijā.
Jāatzīmē, ka Bauskas Rātsnams ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kas pašvaldībai kā ēkas īpašniekam nosaka saistības attiecībā uz ēkas uzturēšanu un apsaimniekošanu.
Ikdienā plānots, ka telpās atradīsies Dzimtsarakstu nodaļa. Turpmāk laulību ceremonijas varēs notikt vienīgajā līdz šim saglabātajā 17.gadsimta rātsnamā Latvijā. Tāpat šīs telpas tiks izmantotas reprezentatīviem pasākumiem, nelielām konferencēm, svinīgām pieņemšanām.
Turklāt, gribas lepoties arī ar skaisto strūklaku ēkas fasādē un pulksteni tornītī, kas tagad katram garām gājējam rādīs pareizu laiku.
Telpas apmeklētājiem tiks atvērtas dažādos novada svētkos un pasākumu laikā. Tiks organizētas arī grupu apskates.

pirms 7 gadiem, 2013.09.18 15:24

Atmiņa Lainei

No 17.gs. vēsturiskā rātsnama ir palikusi tikai apmēram 1/3 sienas, kas pret Kalna ielu. Pārējo visu nojauca un uzcēla no jauna. Tā, ka nevajag ..., ka "vienīgajā līdz šim saglabātajā 17.gs. rātsnamā Latvijā". Tas nav 17.gs. rātsnams, bet 17.gs. rātsnama kopija!

pirms 7 gadiem, 2013.09.18 20:27

precīzāk jau

Rātsnams nav saglabāts, tas ir tikai atjaunots - fasādes identiskas vecajām bildēm, iekšpuse-drīzāk nē, kā jā.

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 16:24

fdh

tas petrovs pats izskatās ka pats katru vakaru dzer dzidro avota ūdentiņu!!

pirms 7 gadiem, 2013.09.18 19:01

Nu jaa

Pisama!!!

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 07:15

Jocīgā

Lasot komentārus rodas sajūta, ka Bauskā dzīvo tikai aprobežoti ļautiņi.

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 09:43

xyz

Ne Jums spriest par ļautiņu aprobežotību (ka tik nesastāvat mūsu pulkā). Pilnīgi piekrītu "Atmiņa Lainei" komentāram, ka Rātsnams ir uzcelts no jauna un tas ir identisks 17. gs atdarinājums. Bet lai nu kā, tas tāpat ir glīts un atdzīvina Vecpilsētu.

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 11:28

būvnieks

Rekonstrukcija - būves vai tās daļas pārbūve, mainot būves vai tās daļas apjomu un mainot vai saglabājot funkciju, vai funkcijas maiņa, nemainot apjomu.

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 12:17

xyz

Būvniek, lūdzu izskaidro man saprotamā valodā termina "rekonstrukcija" saistību ar jaunuzcelto Rātsnamu. Man tas ir interesanti. Nekāda zemteksta.

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 13:42

būvnieks

būves vai tās daļas pārbūve, mainot būves vai tās daļas apjomu un mainot vai saglabājot funkciju, vai funkcijas maiņa, nemainot apjomu.-lasi lēnām un prātīgi, piedomā pie katra vārda, ar trešo reizi parasti pielec :)

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 14:40

xyz

Laikam esmu ļoti aprobežota. Nu nekādīgi nevaru "rekonstrukciju" saistīt ar Rātsnamu. Manā uzskatījumā tā ir no jauna uzcelta celtne uz veciem pamatiem. ai, lai nu paliek. Pajautāšu spečukiem.

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 15:28

Būvnieks

Nepastāv termins-jauna uzcelta celtne :) varbūt domāji - celtnis (kravas) :)

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 15:54

amēba

Ko darījusi Ludrika ,Veips 15.gadus, Bauskā nekas nav uzcelts? Bauska ilgstoši buksē .Kauns !!!

pirms 7 gadiem, 2013.09.21 01:00

www.SimGold.com

Zelta un sudraba mobilo telefonu numuri www.SimGold.com
Iespējama piegāde pa pastu visā Latvijā.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 13:25

Vietējās ziņas