Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reformu partijas deputātu vēlmi Bauskas novada domē neņem vērā 10

Nolemts nepalielināt finanšu komitejas locekļu skaitu. Tā deputāti lēma Bauskas novada finanšu komitejas sēdē 18. jūlijā.

No Reformu partijas un Latvijas Atdzimšanas partijas (RP/LAP) apvienotā saraksta Bauskas novada domē ievēlētie deputāti Aija Spriņķe un Aleksandrs Novickis rosināja pārskatīt deputātu skaitu finanšu komitejā. Viņi vēlējās, lai deviņu līdzšinējo deputātu vietā komitejā būtu desmit, iebilstot, ka komitejā nav neviena RP/LAP pārstāvja.

Debatējot par šo jautājumu, novada administrācijas juridiskās nodaļas vadītājs Modris Mākulēns skaidroja, ka likums pieļauj finanšu komitejā deputātu skaitu no trīs līdz 17. Pašlaik spēkā esošais Bauskas novada pašvaldības nolikums paredz, ka komitejā strādā deviņi deputāti. «Ja mēs palielinām vietu skaitu līdz desmit, kur ir garantija, ka tajā tiks ievēlēts kāds no RP/LAP deputātiem. Ja viņu pārstāvja komitejā nebūs, vai tiks atkal pieprasīts tajā palielināt deputātu skaitu?» tā M. Mākulēns.

Novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks papildināja jurista viedokli, ka šādas izmaiņas palielinās administratīvās izmaksas. Nedz A. Spriņķei, nedz A. Novickim nav liegts piedalīties komitejas sēdēs, viņi tajās var paust savu viedokli, taču nedrīkst piedalīties balsošanā. R. Ābelnieks sacīja, ka nav korekti runāt par RP/LAP nepietiekamo pārstāvniecību. Divi šī saraksta deputāti strādā trijās komitejās. Tas ir vairāk nekā dažai citai partijai.

Balsojumā astoņi finanšu komitejas locekļi bija pret komitejas skaitliskā sastāva palielināšanu. Atturējās deputāts Juris Landorfs.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

finanšu sists

Gribas piebilst pie raksta virsraksta-Un pareizi dara

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 10:04

atbalstītāja mija

malacis Modri, močī tik nost tos reformistus! turies mēs par tevi!

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 21:39

finanšu nesists

Glumais juristelis+ kabatas parvaldības fans Ābelnieks (ar Vienotības klusu atbalstu) lieliski sadziedājušies, varēs uzelpot un mierīgi turpināt bīdīt vecā deputātu sasaukuma principus, bet jaunie ..... balasts, kamēr sāks kaut ko saprast!!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 10:46

Tikai tā

Man ļoti patīk šim rakstam pievienotais foto. Divi mūsu novada "visspožākie" darboņi. Juristiņš un draugaļa Bai..... . Vecā komanda, visi klepo, bet mēs vēl jorojām esam un saņemam labas algas, par muļķa laišanu.

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 19:52

Demagogs

Divi šī saraksta deputāti strādā trijās komitejās. Tas ir vairāk nekā dažai citai partijai.????
vai salīdzinājumam ņemta no zemniekiem pārstāvētā Ķikure kas viena pārstāvēta 2 komitejās???? Ābelniek, ja likums atļautu tad komitejās sabīdītu tikai savējos vai ne???

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 10:51

Par pašvaldībām

54. pants. Katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības pārstāvju skaitu komitejā nosaka iespēju robežās
proporcionāli no katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības ievēlēto deputātu skaitam.
Komitejas locekļu skaits nedrīkst būt mazāks par trijiem. Komitejas locekļu skaits nedrīkst pārsniegt pusi no domes
deputātu kopskaita, izņemot finanšu komiteju.
Raiti, kā tad sanāk ar to proporcionalitāti? švaki ar matemātiku?

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 11:02

Pāru skaits

Pāru skaits deputātu nedrīkst būt. Lai neiznāk neizšķirts balsojot.

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 13:47

nepāris

nesatraucies balsojumā neizškirts nevar būt, jo noteicošā ir komitejas vadītāja balss!

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 15:39

pāris nepāris

bet protams, -nepāris ir arī tajā gadījumā, ja viens no 9 esošajiem neatnāk, tad ko? - vait lēmumus nevar pieņemt?

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 17:40

Vietējās ziņas