Regates dalībnieki Bauskā izaicina sevi un Mēmeles ūdeņus

Bauskas pilsētas un novada svētku laikā, 21. jūnijā, Mēmelē pie Bauskas trošu tilta notika ūdensvelosipēdu sacensības «Mēmeles regate». Mačos piedalījās 17 komandas, kas cīnījās par uzvaru.

Dalībnieki pasākuma norises vietā pulcējās pēc pusdienlaika, kad varēja izmēģināt, kā ir braukt ar ūdensvelosipēdu, un sagatavoties sacīkstēm. Katra komanda četru cilvēku sastāvā veica divus apļus – sākumā trasē devās divi dalībnieki, kad viņi ieradās krastā, ūdensvelosipēdus mina abi pārējie komandas dalībnieki.

Sacīkšu sākumā bija 17 komandu, taču pusfinālā iekļuva tikai deviņas: «Bauskas velokomanda», «Bauskas 53. kājnieku bataljons», «Brunavieši», «Zjobras», «Mēmele pa Mēmeli», «Tritoni», «Glābsim.lv», «Bauskas Centrālā bibliotēka», «Policija». Pasākumu vēroja daudz skatītāju. «Bauskas velokomandas» dalībnieks Deniss pārstāvēja Bauskas riteņbraukšanas komandu. Salīdzinot velosipēdu ar ūdensbraucamrīku, Deniss teic, ka pa ūdeni braukt ir grūtāk. «Nevar abas lietas salīdzināt, pēc brauciena kājas ir stīvas, taču ūdens ir silts kā piens,» stāsta velobraucējs.

Bauskas 53. kājnieku bataljona zemessargs Eduards Kirčenko sacensībās baudīja katru brīdi. «Pasākuma vieta, laiks, ūdens ir patīkami. Protams, ir grūtāk nekā ar velosipēdu, taču piedalīties vajag,» «Bauskas Dzīvei» pavēstīja zemessargs. Viņš apmeklēšot arī Bauskas pilsētas un novada svētku koncertus. Baušķeniekiem jaunietis novēl mieru un svētkos kārtīgu atpūtu.

Fināls ritēja diezgan spraigi. Tajā iekļuvušās komandas – «Mēmele pa Mēmeli», «Policija» un «Bauskas velokomanda» – brauca pa Mēmeli ļoti līdzīgā attālumā, tomēr «Mēmele pa Mēmeli» un «Bauskas velokomanda» «izrāvās» vadībā. Riteņbraucēju komandai radās nelielas tehniskas kļūmes, «Mēmele pa Mēmeli» to izmantoja un uzvarēja.

Vidējās paaudzes deju kopas «Mēmele» dalībnieki, kas sacīkstēs «Mēmeles regate» plūca laurus, atzina, ka šādas sacensības viņiem bijis kas jauns. «Ir patīkama sajūta un liels gandarījums par paveikto,» teic Oskars Švāģers. Viņa komandas biedrs Kaspars Kaņeps uzskata, ka finālā nebija labākā pozīcija, taču laime «paspīdēja» un uzvara «kabatā».  Komanda «Mēmele pa Mēmeli» ieguva trases labāko laiku – četras minūtes un 39 sekundes.

Dalībniekus un apmeklētājus priecēja muzikālie viesi «Pulsa efekts» un «Funky Gang».


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas