Reģionālā pašvaldības policija dala maskas Iecavas autoostā 9

Lai Covid-19 izplatības mazināšanas nolūkos pievērstu iedzīvotāju uzmanību lietot deguna un mutes aizsargmaskas sabiedriskajā transportā, Reģionālā pašvaldības policija Iecavas novadā rīko īpašus prevencijas reidus.

To laikā pašvaldības policijas darbinieki sabiedriskā transporta pasažierus informē par sejas aizsargmaskas lietošanas nepieciešamību, lai pasargātu sevi un līdzcilvēkus no saslimšanas ar koronovīrusa izraisīto Covid-19, bet tiem kuriem nav mutes aizsegu tos izsniedz likumsargi.

Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis stāsta, ka situāciju pārbaudījuši jau 28. maijā, otra reize bijusi 4. jūnijā.  «Atradām resursus preventīvajam darbam, kas ir ļoti svarīgs. Nav māka sastādīt protokolu, nozīmīgs ir profilaktiskais darbs,» uzsver G. Dzenis, «Iecavā ir daudz apzinīgu iedzīvotāju, kas ievēro drošību. Tas ir mīts, ka maskas izmanto tikai slimi cilvēki.» Gan pirmajā, gan šajā dienā izdalītas vairāk nekā 200 maskas katrā reizē.

Linda, kas devās uz Rīgu, masku bija paņēmusi, turēja to somā. Ja kādam pasažierim autobusā nav maskas, tad Linda izvēloties sēdēt no viņa tālāk. Savukārt iecavniece Vija Čivčiša maz braucot ar autobusu, ieradusies sagaidīt dēlu, maskas neesot. Nu viņa to saņēma no policistiem; ja vajadzēs, izmantošot. Veikalos kundze iepērkoties rīta stundās, kad pavisam maz pircēju. «Kā Dievs dos, tā būs,» uzskata iecavniece.

Portāls pārliecinājās, ka teju visi pasažieri Iecavā bija nodrošinājušies ar masku, lietoja to autobusā braukšanai gan uz Bausku, gan Rīgu. Arī šoferis Toms Olavs stāsta, ka atgādinot pasažieriem, ja kādam nav aizsarglīdzekļa. «Tie, kas velk, velk. Man jau klāt netiek, īsti neesmu saskarē ar pasažieriem,» uzskata šoferis.

«Bauskas Dzīve» jautāja arī Bauskas novada pašvaldības policijas priekšniekam Broņislavam Ostrovskim par iespējamām aktivitātēm Bauskas autoostā. «Netaisīsim speciālus reidus. Ja izsaukums būs, ka šoferi netiek galā, tad reaģēsim. Paši autobusu vadītāji to regulē, ir tiesības neielaist transportlīdzeklī bez maskas, kāpēc tās neizmanto?! Mums nav tādu tiesību un pienākuma kontrolēt reģionālos reisus, vēl pilsētas autobusus varētu paskatīties. Jākontrolē Autotransporta direkcijai! Ne pašvaldības, ne Valsts policija nav saņēmusi izsaukumus, piemēram, par masku nelietošanu autobusos. Nevar «raustīt» pašvaldības policiju, mums tāpat pietiek pienākumu. Arī Bauzes tirgū, par ko cilvēki sūdzas par distances neievērošanu, nevaram visu laiku dežurēt, jo tajā pašā laikā saņemam, piemēram, izsaukumu uz ģimenes konfliktu. Pa to laiku kādu jau var nodurt vai sasist. Reaģēsim, ja būs problēmas, ja šoferi paši netiks galā,» teic B. Ostrovskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

SAHS

LAI TIE RESNVEDERI PASEZ MAZKĀ KARSTA PUTEKĻAINĀ AUTOBUSĀ. VESELAM CILVEKAM MASKA NEKO NEPALIDZ.... VAI AUNIEM TAS NAV SKAIDRS.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.05 11:14

B

Bauskas pašvaldības policijas nostāja ir vienkārši fantastiska - "Nevar «raustīt» pašvaldības policiju".
Sapratu , tagad tikai , ja kādu tasīsies nodurt vai sasist drīkst traucēt Bauskas pašvaldības policiju. Varbūt tomēr bija taisnība , ka Bauskā nevajag pašvaldības policiju...

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.05 17:50

Lasītāja

Jā, protams,SAHS ir gudrāks par jebkuru gudro. Galvenais, ka tik nevajadzētu ievērot noteikumus. Un kā gan SAHS zina, ka viņš ir vesels? Katru nedēļu nodod savu degunu testam? Gluži citādi - paldies Iecavas pašvaldības policijai, kura šādi strādā. Bauskas policija varētu tik mācīties, bet negribas jau. Bauska uz Latvijas fona šajā krīzes laikā īpaši izcēlusies ar slinkumu un totālu iniciatīvas trūkumu dažādās jomās.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.05 20:53

precizējot

Kurās jomās tieši? Un kas ir totāla iniciatīva?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.06 09:21

pasažieris

Maskas ta maskas,bet kādēļ"Aips"reģionālajos maršutos šoferi vairs nepieņem braukšanas maksu?Apzināta pašažieru skaita samazināšana?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.06 10:45

Bez maskas

Piekrītu par visiem 100% teiktajam. Kāpēc jātērē resurss ja šoferis un citi pasažieri var reaģēt ziņojot par pārkāpumu... Bauska ir pilsēta ar mūždien neapmierinātie ļaudīm, par jebkuru tēmu smilks un ņaud uz taisot no mušas ziloņi. Kur te atkal ir problēma? Tādas vienkārši nav, tāpat kā uzpūstais Covid 19.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.06 14:48

Tev

nav problēmu? Būs! Kad inficēsies, tad varēsi priecāties. Riesos uz Dārziņiem galīgs bardaks. Šoferis bez vārdiem salaiž visus bez maskām un vēl attaisa lūkas lai vieglāk vīrusam pārvietoties! Nekādas atbildības par savu darbu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.06 15:24

Vietējās ziņas