Reģionālajās debatēs uzvar Bauskas komanda

Zemgales reģionālajā debašu turnīrā Iecavas vidusskolā sestdien, 28. martā, uzvarēja Bauskas Valsts ģimnāzijas komanda, ko trenē skolotāja Daiga Telnere.

Otrajā vietā bija Iecavas vidusskolas debatētāji, «Bauskas Dzīvi» informēja iecavnieku trenere Vita Lauciņa-Veinere. Trešo vietu ieņēma cita baušķenieku vienība.

Uzvarētāju komandā startēja Elza Sējēja, Arnis Cimermanis un Andris Kāposts. Iecavniekus veiksmīgi pārstāvēja Mārtiņš Ansons, Hugo Huberts Puriņš un Arta Briede. Individuāli labākās runātājas bija iecavnieces Anna Emīlija Onzule un Laura Bogdanoviča, kā arī Sindija Kļava no Ogres tehnikuma.

Nacionālo debašu tēma 2015. gada pavasara sezonā ir «Latvijas sabiedrība ir/nav ieguvēja no ES Padomes prezidentūras», vēstīts mājaslapā debasucentrs.lv. Valsts mēroga turnīrs notiks sestdien, 11. aprīlī, Iecavas vidusskolā. Pieteikumi tiek gaidīti līdz 6. aprīlim.

Debašu centra pārstāvis Mihails Haļitovs «Bauskas Dzīvei» pavēstīja, ka starptautiskajā Popera debašu turnīrā Iecavā 19. un 20. martā mājinieki ieguva piekto vietu. Jau ziņots, ka turnīrā piedalījās Latvijas, Baltkrievijas un Krievijas jaunieši, kopskaitā ap 140 debatētāju. Debašu tēma bija – «Vārda un preses brīvības ierobežošana masu medijos ir/nav pieļaujama sabiedrības drošības nolūkos».

Debašu centrs ik gadu turnīros pulcē vairāk nekā 300 jauniešu no 40 Latvijas skolām. Diskusijās par jauniešiem aktuālām un svarīgām problēmām tiek izkoptas publiskās runas un valodu prasmes, analītiskā domāšana, darbs komandā un spēja aizstāvēt savu viedokli.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas