Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reģionālie pārvadātāji nespēj savilkt galus 12

Sabiedriskā transporta kursēšana reģionos kārtējo reizi ir apdraudēta. Valdība iecerējusi par pusi samazināt pasažieru pārvadātāju zaudējumu segšanai prasītos līdzekļus.

Aģentūra LETA informē, ka Zemgales un Vidzemes plānošanas reģionos pasažieru pārvadātājiem zaudējumu segšanai gada pēdējos divos mēnešos plānots atvēlēt 760 360 latus. Tā norādīts valdībā iesniegtajos precizētajos dokumentos. Pirms tam Satiksmes ministrija (SM) lūdza papildus piešķirt 1,42 miljonus latu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu finansējumu reģionālajiem pārvadātājiem. Tagad saskaņā ar precizēto pieprasījumu Vidzemes plānošanas reģionam paredzēti 421 255 un Zemgales plānošanas reģionam – 339 105 lati.

SIA «Aips» valdes loceklis Uldis Kolužs «Bauskas Dzīvei» atzina, ka šāda summa reģionālajiem pārvadātājiem nav pietiekama. Ar šo naudu var nosegt iztrūkumu par novembri un decembri. Taču joprojām pārvadātājiem nav segts iepriekšējo mēnešu parāds. «Situācija reģionos tiešām ir satraucoša. Es zinu pārvadātājus, kuri vairs nekādi nespēj savilkt galus. Lai brauktu reisā, mums autobusi ir jāremontē, degviela jāpērk. Vienīgais, kam mēs vēl varam atļauties nesamaksāt, ir šoferi. Algas daudzos uzņēmumos kavējas, arī «Aipā». Arī nodokļus nevaram laikus samaksāt,» skaidro U. Kolužs.

Latvijas Autoostu un reģionālo pārvadātāju asociācija (LARPA) izplatījusi paziņojumu, kurā norādīts, ka 11. septembrī SM sanāksmē meklēti risinājumi krīzes pārvarēšanai vietējos reģionālajos pārvadājumos. Tolaik ministrs Anrijs Matīss apņēmās veikt trīs darbus. Pirmais – nekavējoties sākt sarunas ar Finanšu ministriju par atlikušo dotāciju līdzekļu pārdali, lai rastu finansējumu Zemgales un Vidzemes reģionu pārvadātājiem oktobrī. Otrais – nekavējoties sagatavot un veikt grozījumus Ministru kabineta noteikumos, lai mainītu finansējuma sadali starp plānošanas reģioniem. Trešais – atrast iztrūkstošo finansējumu jeb 1,42 miljonus latu, lai segtu visu vietējo reģionālo pārvadātāju zaudējumus 2013. gadā. Izpildīts ir tikai pirmais ministra solījums, norādīts LARPA paziņojumā.

«Bauskas Dzīvei» U. Kolužs paskaidroja, ka otrdienas, 5. novembra, pēcpusdienā tiek sasaukta LARPA ārkārtas valdes sēde. Tajā spriedīs par turpmāko rīcību, lai iestātos par reģionālo pārvadātāju tiesībām strādāt un nebankrotēt. Tiks spriests arī par iespējamajām protesta formām.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Kur tad attīstība un labā parkse?

...Vienīgais, kam mēs vēl varam atļauties nesamaksāt, ir šoferi. ---- Cik tradicionāli. Visam citam naudu kaut kā atrod, bet darbinieks var pagaidīt, viņam ģimene ēst neprasa un par dzīvokli nav jāmaksā...

pirms 6 gadiem, 2013.11.05 18:12

shoferis

Nesaprotu,kapec janvari nevar vinnet konkursa Koluzs??? Garaazhaa staav daudz labi autobussi kapeec ir jaabrauc ar tiem mazajiem :(((( ?????????????

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 01:37

xxx

primārais kam jāsamaksā ir darbinieks...elektrībām, gāzēm, degvielai ...meklē koluž pēc tam naudu....kas ta šofers no svaiga gaisa dzīvos...idiotisms

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 08:02

Uzņēmējs

Tas nav normāli ,ka uzņēmējs paziņo - lai izvilktu savu paputējušo biznesu, varu nemaksāt saviem darbiniekiem, bet pats pa to laiku atpūšos Kiprā...

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 08:11

Uldis

Atvainojos, bet komentāri ir cūciski!
Vai tiešām nav saprotams, ka situācija ir tāda tikai tāpēc ka valsts neizpilda savas saistības. Mēs savu darbu esam izdarījuši pēc labākās sirdsapziņas! Ja Jūs padarītu darbu un Jums par to nesamaksātu, tad arī teiktu ka paši esat vainīgi!? Valsts ir tādu sistēmu iedibinājusi, ka pasažieriem tiek dota iespēja braukt nevis par pilnu cenu, bet ar atlaidēm un šo starpību sedz pārvadātājam, kas šos mākslīgi palētinātos pārvadājumus veic. Mēs godprātīgi visu esam izpildījuši. Ja mēs vispirms ar visiem norēķinātos, nebūtu naudas degvielai un sen satiksmes nebūtu. Esam izvēlējušies vispirms iegādāties degvielu un nodrošināt satiksmi un tikai tad norēķinus, tai skaitā par padarīto darbu. Tā šeit Bauskā mīl un līdzi jūt saviem vietējiem uzņēmējiem..... Nekad nedari citam to, ko nevēlies sev! Es vienmēr esmu iestājies par vietējiem uzņēmējiem un iedzīvotājiem. Nekad neviens no citurienes man nav bijis labāks par saviem līdzcilvēkiem. Ko, varbūt tiešām esat sajūsmā par šā brīža satiksmi uz Rīgu!? Tad man nav ko piebilst.....

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 08:23

Kristina

Es pilnibā piekrītu Uldim situācija valstī ir vienkārši drausmīga. Turieties un viss izdosies

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 08:47

pasažiere

Tikai labus vārdus gribas teikt Aipa vadītājam. Raidījumā Četras istabas rādīja sižetu par Sabiedrisko autobusu. Saņem gan lielas dotācijas, gan ir atbalsts no Autotransporta direkcijas. Ja Aips tā strādātu, sen būtu ''noēsts'' Un kur te taisnība, tiešām idiotisms notiek valstī.

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 09:06

zita

jā pasažieri ir apmierināti,tik tavs kalps auzāns te nomelno Rīgas satiksmi un B-busu

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 11:19

:/

runa jau neiet ko Jus esat izdarijusi, bet par to ka Soferis izdara savu darbu braukajot marsrutus un par to ari grib sanemt savu algu pec liguma noteiktaja datuma.
Man neinteresetu kantora likstas vai bedas, es nevaru pateikt berniem sodien tikai maizite, jo desai paredzeta nauda jasamaksa bija par elektribu. Ko teiktu latvenergo ja teiktu man nesamaksaja algu es jums ar nemaksasu ........... man ga darba izpilditajam nav jaciec tadel jau jus pelnat vairak un domajat kas un ka es izdaru ko no manis prasa un sanemu savu algu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 09:08

Uldis

Paldies par arī labajiem vēlējumiem un atbalstu. Varu tikai apgalvot un solīt, ka visas savas saistības pret saviem darbiniekiem līdz šim esam pildījuši un arī turpmāk pildīsim. Šobrīd pieņemtie saeimas lēmumi un dotie solījumi liek cerēt, ka jau šajā gadā visas savas saistības izpildīsim. Pilnīgi piekrītu un saprotu katru, kas tāpat vēlas regulāri un laikā saņemt savu nopelnīto. Mums līdz šim nav bijis, kad netiktu izpildīti visi solījumi un pienākumi pret darbiniekiem. Lai visiem jauka diena un katram izdodas iecerētais.

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 10:43

Bauskis

Prieks par Uldi kā uzņēmēju, kurš labi saimnieko AIPS un arī ir precīzs deputāts. ;) Lai veicas Uldim uzņēmējdarbībā arī turpmāk

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 16:03

Prieks

Nu par to precīzo deputātu labs aņuks......Koluž uzraksti vēl kaut ko labu par sevi!!!

pirms 6 gadiem, 2013.11.08 07:45

Vietējās ziņas