Reidā pārbauda bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietojumu 2

No 16. septembra nedēļas garumā Eiropas Savienības dalībvalstīs norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla (ROADPOL) organizētā akcija «ROADPOL Drošības dienas». Iepriekšējos gados šī akcija bija zināma kā «EDWARD» diena, un arī šogad akcijas mērķis ir kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem, informē Līna Kaļķe, Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.

Šīs nedēļas laikā uz Eiropas ceļiem policija veiks pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, nodrošinot pēc iespējas lielāku policijas klātbūtni ceļu satiksmē. Arī Valsts policija Latvijas teritorijā pastiprināti rūpēsies par satiksmes drošību un uzraudzīs satiksmes dalībniekus – gan autovadītājus, gan mazāk aizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus. Tiks arī kontrolēta drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana, kā arī likumsargi pārbaudīs ātrumu. Visas nedēļas garumā policija skaidros riskus, kas rodas Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumos.

Akcijā iesaistās arī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VPZRP) Bauskas iecirkņa likumsargi. Ceturtdien, 17. septembrī, šiem pienākumiem pievērsās divas ekipāžas. «Bauskas Dzīve» uz divarpus stundām pievienojās Sandim Jansonam, VPZRP Patruļpolicijas nodaļas satiksmes uzraudzības rotas jaunākajam inspektoram, un Edijam Lācim, VPZRP Kārtības policijas biroja Patruļdienesta rotas Patruļpolicijas nodaļas kārtībniekam. Kopā ar ekipāžu devāmies izbraukumā. Brīvības bulvārī Bauskā likumsargi kontrolēja, vai šoferi izmanto drošības jostas un autosēdeklīšos piesprādzē savas atvases. Lietainajā un vējainajā dienā daudzi bija izvēlējušies braukt ar auto, lielākā daļa šoferu bija atbildīgi – drošības jostas lietoja gan pie stūres, gan pasažieri tās izmantoja.

Nepaiet ilgs laiks, kad kāds «BMW» šoferis krustojumā, ieraugot likumsargus, «velk siksnu virsū», tas nepaliek bez vērības. Autovadītājs, līdzīgi kā daudzi citi šādā situācijā, aizbildinājās ar mazu attālumu, tādēļ neesot lietojis drošības jostu. Kā noskaidrojas pēc dokumentu pārbaudes, pārkāpumu šoferim nav, tālab šoreiz viņš tiek cauri ar rakstveida brīdinājumu. Pēc brīža tiek apturēts «Audi», ko stūrē Dace. Viņa ir piesprādzējusies, arī dēliņš ir autosēdeklītī ar drošības jostu. Auto stūrējot jau no 2001. gada, «Bauskas Dzīvei» atklāj šofere, turklāt allaž sprādzējoties. Septiņus gadus vecais Haralds no likumsargiem saņem dāvanu – mīksto rotaļlietu runci Rūdi.
Turpretī «Mercedes Benz» busa šoferis brauca bez drošības jostas. Savu vainu viņš atzina, pārkāpumu autovadītāja pagātnē nebija, tālab arī viņš saņēma rakstveida brīdinājumu.

Lielākoties autovadītājas sievietes drošības jostu lietošanā esot apzinīgākas, pēc pieredzes vērtē S. Jansons, tomēr tas nav vispārināms. To pierādīja arī «Audi» stūrētāja, kas nebija piesprādzējusies. Dāma esot tikko sākusi braukt, esot uztraukusies un aizmirsusi par siksnu. Arī viņai iepriekš nekādu pārkāpumu nebija, tālab šoreiz iztika ar rakstveida brīdinājumu.

Likumsargiem pēc kādas iedzīvotājas zvana uz 110 ziņo par auto, no kura kravas nodalījuma birstot kūdra. Kopā ar policistiem dodamies to meklēt uz Vecsaules pagastu, ceļā jau tiek saņemtas norādes, ka transportlīdzeklis jau ir citur. Ceļa Zvirgzde–Misa–Dāviņi 17. kilometrā automobilis tiek apturēts. Jau braucot aiz tā, bija redzams, kā birst kūdra un vējš no tās griež putekļu vērpetes, kas gan krīt uz aizmugurē braucošā automobiļa priekšējā stikla, gan apgrūtina redzamību. Šoferis taisnojas, ka «stiprā vējā nevar uzlikt tentu». Tomēr ir pārkāpti Ceļu satiksmes noteikumi par kravas nostiprināšanu. Dāviņu pagasta Lambārtē internets «saņiķojas», tālab datu pārbaude policistiem nevedas tik raiti, bet ar visu tīmekļa «raustīšanos» šoferis tiek pie 11 naudas soda vienībām jeb 55 eiro naudas soda.
Akcijas kopējais mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, pastiprināti vēršot uzmanību tam, ka katra satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir priekšnosacījums drošai satiksmei. Lai kopīgiem spēkiem šo mērķi sasniegtu, Valsts policija aicina ikvienu satiksmes dalībnieku atbalstīt akciju, rūpējoties gan par savu, gan apkārtējo drošību, piedaloties ceļu satiksmē.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

te nu var redzēt

tiešām, ierēdņiem aiz gara laika ienācis prātā, ka turpmāk papīros jāraksta "soda vienības", varbūt, lai tas sods neizliktos tik liels ar salīdzinoši mazajām algām un pensijām. Bet to, ka daudzās valstīs sodus maksā atkarībā no cilvēka turības, ieņēmumu lieluma, tas gan vismaz mūsu valstī nav pieņemami

pirms 3 mēnešiem, 2020.09.19 10:32

Leiputrija

500 - 170 = 330.Šādu algu uz rokas saņems valstī strādājoši kultūras,skolu,bērnudārzu,bibliotēku parastie darbinieki.Domā tas kādu uztrauc.

pirms 3 mēnešiem, 2020.09.19 16:36

Vietējās ziņas