Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Renārs Kaupers piedalīsies labdarības koncertā Bruknā

Svētdien, 6.jūlijā, Bruknā gaidāmajā labdarības lielkoncertā «Uzcel savu baznīcu!» piedalīsies arī visu iemīļotais, harizmātiskais mūziķis Renārs Kaupers, portālu informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Inese Libere.

Renārs Kaupers bija viens no tiem, kurš uz Bruknas muižas dārzā celtās skatuves muzicēja jau pirmajā labdarības lielkoncertā 2012.gadā. Bruknai un labdarības akcijai ir tik liels pievilkšanas spēks, ka gribas atkal tur atgriezties. Togad koncertu apmeklēja 2000 ļaužu, kas pasākuma rīkotājiem deva pārliecību, ka iesāktais jāturpina, stāsta I. Libere.

Akcija «Uzcel savu baznīcu!» trīs gadu laikā vienkopus apvienojusi krietnu pulku Latvijas ļaužu, kuri, dāvājot savas prasmes un talantu, palīdz «Kalnu svētības kopienai» iegūt baznīcas būvniecībai tik nepieciešamos līdzekļus. Nupat jau teju gatavs blakus muižai slejas atkarībās nonākušo cilvēku celtais lūgšanu nams. 

«Reizēm ir tā, ka mēs nemākam patiesi svinēt svētkus, tāpēc priecājos par katriem svētkiem, kuri izdodas labi. Tā reize, kad es tur biju, bija laba un izdevusies reize. Tas bija brīnišķīgi! Visi uz svētkiem nāca labā noskaņojumā, kas kopēji veidoja brīnumjauku mājas sajūtu,» tā Bruknā notiekošo atceras Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš.

Plānots, ka svētdien, 6. jūlijā, Bruknas muižas dārzā uz skatuves plkst.17 kāps un muzicēs Igo, Ralfs Eilands un grupa "PeR", Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Kārlis Kazāks, Andris Ērglis, Jānis Strazds, Ainars Virga, Dzintars Beitāns, Mārtiņš Burke-Burkevics, grupas "Putnu balle", "Willow Farm", "L.V. /NeParasts Bars" un citi.

Bruknas muižas vārti apmeklētājiem tiks vērti jau no plkst.15, lai ikviens paspētu gan aplūkot Bruknas muižu un tās gleznaino apkārtni, gan novērtēt paveiktos darbus baznīcas būvniecībā, gan saturīgi pavadīt laiku, piedaloties dažādās radošās darbnīcās, skaidroja Libere.

Par pasākuma tradīciju kļuvusi Bruknas muižas keramikas cepļa atvēršana, no kura dienasgaismā tiks celti trauki, kurus veidojuši "Kalnu svētības kopienas" ļaudis, cieši sadarbojoties ar Latgales "Pūdnīku skūlu" un keramiķi Evaldu Vasilevski.

"Bruknas muiža ir īpaša vieta Latvijas kartē. Tajā iespējams satikt un dzīvā veidā piedzīvot patiesu cilvēka gara spēku. Priesteris Andrejs Mediņš šeit izveidojis unikālu dvēseles rehabilitācijas vietu, kur iespēja atrast jaunu dzīvi tiek dota dažādās atkarībās pazudušiem ļaudīm. Reiz izpostītā Bruknas muiža šodien pārsteidz ar sakoptām ēkām un ļoti gleznainu apkārtni, kuru savām rokām, meklējot ceļu pie sevis paša, sakopuši atkarībās nonākušie ļaudis," pauda liepājniece, režisore Maija Kalniņa.

Viņa atzina, ka ik gadu ļoti gaida šo notikumu, kurā "vienkopus satiekas dažādi ļaudis un piedzīvo to unikālo sajūtu, kuru dāvā vienots un kopējs mērķis".

"Uzcelt baznīcu. Gan to, kura nupat jau gatava slejas blakus Bruknas muižai, gan to, kuru ceļam katrs sevī pašā," uzskata Kalniņa.

Bruknas muižas kungu māja atrodas Bauskas novada Dāviņu pagastā Iecavas upes krastā. Muižas kungu māja celta 18.gadsimtā, vēlāk pārbūvēta 19.gadsimtā. Līdz 1920.gada Latvijas agrārajai reformai muiža piederēja Korfu dzimtai. Pēc reformas ēkā izvietoja pamatskolu. No 1927.gada līdz 1931.gadam tajā notika remontdarbi. Kad skolu slēdza 1966.gadā, māju pielāgoja atsevišķu dzīvokļu iekārtošanai. Lielajā pils zālē izveidoja skatuvi un telpu kinomehāniķim.

Kopš 2001.gada Bruknas muižā darbojas sabiedriska organizācija "Kalna svētību kopiena", kura rūpējas par ēku atjaunošanu un kuras struktūra veidota pēc narkomānu atveseļošanas sistēmas "Senacolo" parauga. Rehabilitācijā tiek izmantotas lūgšanas un darba terapija.

Bruknas muižas kungu mājai ir divstāvu centrālā daļa, kam abās fasādēs piekļaujas plakani portaki ar joniskā ordera pilastriem. No tās izvirzās divi sānu korpusi. Līdz mūsdienām ir saglabājusies daļa no koka apdares, dažu logu aiļu slēģi un misiņa durvju viras. Autentiskas ir vītņu veida koka kāpnes, kas ved uz muižas otro stāvu.

Bruknas muižas ansamblis ietver arī divas klētis un kūti. Muižas parkā ierīkots renesanses dārzs. Pretim muižai atrodas Bruknas pilskalns. Bruknas Caunēnu kapos atrodas Korfu dzimtas kapliča.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas