Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Represētie tiekas atmiņu pēcpusdienā

Bauskas politiski represēto kluba «Rēta» dalībnieki ceturtdien, 12. jūnijā, bijušās Bauskas vakarskolas telpās Kalna ielā pulcējās uz atmiņu pēcpusdienu.

Ieradušies bija vairāk nekā desmit sirmgalvju, kuru mūžā skarbas korekcijas bija ieviesuši padomju okupanti. Kluba vadītājs Jānis Zemtauts Bauskas Centrālajai bibliotēkai bija nodevis savu fotogrāfiju arhīvu par Vorkutas lēģeros pavadītajiem gadiem. Sanākušajiem šo videomateriālu prezentēja bibliotēkas darbiniece Laimdota Ozoliņa. «Bauskas Dzīvei» viņa pastāstīja, ka šo disku pievienosies agrāk iesniegtajiem represēto Ausmas Saukumas un Dainas Ziemeles atmiņu apkopojumiem. Viņa aicināja citus komunisma genocīda upurus apkopot atmiņas un iesniegt tās bibliotēkā glabāšanai.

Sanāksmē lielajā dzīves jubilejā sanākušie sveica Ernestu Rudzrogu, kuram tieši 12. jūnijā apritēja 85. gadskārta. «Bauskas Dzīvei» jubilārs atzina, ka par dzīvi nesūdzas, ar dažām sīkākām veselības likstām tiek galā: «Man jau tas Sibīrijas rūdījums ļauj vēl būt mundram un darbīgam.» E. Rudzrogas ģimeni izsūtīja 1949. gada martā. Pats viņš izvairījās no izvešanām, iesaistījās nacionālajos partizānos un saņemts ciet tika 1950. gada oktobrī. Padomju moku nometnēs viņš pavadīja nepilnus 15 gadus.

Politiski represēto tikšanās 12. jūnijā bija organizēta, lai atcerētos 1941. gada 14. jūnija represijas. Šajā dienā padomju okupācijas režīms no Latvijas izsūtīja 15 424 cilvēkus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas