Restorāni Bauskas, Rundāles novadā un citviet Latvijā aicina svinēt jauno mācību gadu un ziedot SOS ģimeņu atbalstam 9

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ar Latvijas Restorānu biedrības (LRB) atbalstu pirmajā skolas dienā, 2. septembrī, organizē labdarības akciju «Aizved savējos uz restorānu – palīdzi citiem tikt uz skolu!», informē Dace Dzedone, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas pārstāve.

Valsts labākie šefpavāri aicina ģimenes svinēt mācību gada sākumu 131 kafejnīcā un restorānā Latvijā, lai kopīgiem spēkiem ziedotu 20 tūkstošus eiro SOS ģimeņu bērnu sagatavošanai skolas gaitām. Kā zināms, viens no SOS bērnu ciematiem ir arī Bauskas novadā – Īslīces pagastā.

Akcija norisinās jau piekto gadu, bet šogad tai pievienojies rekordliels restorānu un kafejnīcu skaits Rīgā, Jūrmalā, Valmierā, Kuldīgā, Saldū, Liepājā, Ventspilī, Bauskā, Pilsrundālē, Siguldā un citviet Latvijā. Restorāni, kas piedalās akcijā, 10% no svētku dienas ieņēmumiem apņēmušies ziedot 112 skolas bērniem, kuri aug SOS ģimenēs, lai sarūpētu visu skolas gaitām nepieciešamo.

Pērn, piedaloties 119 dalībniekiem, akcijā tika ziedoti 15 tūkstoši eiro, bet šogad mērķis ir savākt 20 tūkstošus eiro, lai vairotu atbalstu SOS audžuģimenēm.

Ģimenes restorānu «Hercogs» namatēvs Andris Rūmītis par šo akciju stāsta: «Ģimenes restorāni «Hercogs» akcijā «Aizved savējos uz restorānu – palīdzi citiem tikt uz skolu!» ar prieku iesaistās jau piekto gadu. Šogad, kad 1. klasē ies mana meita, vēl skaidrāk apzinos, cik nozīmīga ir šī diena mazajiem. Esmu priecīgs, ka «Hercoga» restorāni palīdz bērniem, kuriem dzīves sākums nav bijis  vienkāršs, un par to, ka akcijā iesaistās arvien vairāk dalībnieku. Arī mēs pirms pieciem gadiem akcijā iesaistījāmies ar vienu restorānu, bet šogad jau ar pieciem.»

Akcijā «Aizved savējos uz restorānu – palīdz citiem tikt uz skolu!» Bauskas un Rundāles novadā piedalīsies restorāns «Mūza» Bauskā, kafejnīcas «Miķelis» un «Rītausmas» Bauskas novadā, restorāns «Rezidence» un «Baltā māja» Rundāles novadā, kā arī «Hesburger» restorāni. Uz šiem restorāniem un kafejnīcām 2. septembrī vietējās ģimenes tiek aicinātas īpaši, lai svētkos pusdienotu un līdz ar to arī atbalstītu SOS ģimeņu bērnu skolas gaitas.

Restorāni, kas vēlas pievienoties akcijai, aicināti sazināties ar rīkotājiem. Akcijas dalībnieku saraksts pieejams interneta vietnē www.sosbernuciemati.lv, informē Dace Dzedone.


Par SOS bērnu ciematiem
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus un ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrus «AIRI vecākiem» vairākās Latvijas pašvaldībās, tostarp Bauskas novadā.

SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē, Valmierā un Iecavā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši vairāk nekā 123 bērni un jaunieši no visas Latvijas.

SOS ģimeņu bērni, līdzīgi kā vienaudži, apmeklē tuvējās apkārtnes skolas un bērnudārzus. 2. septembrī uz skolu dosies 112 bērni, un seši no viņiem ir pirmklasnieki. Katrā ģimenē aug četri līdz seši bērni, tādēļ ļoti nepieciešams arī sabiedrības atbalsts bērnu sagatavošanai skolas gaitām.


Pievieno komentāru

Komentāri 9

i

Nu nav trūkumā SOS ciemata bērni! Visa kā viņiem pietiek! Bet daudzās ģimenēs,sevišķi nepilnās,gan ļoti jārēķina,kā sagatavot bērnus skolai.Tiešām neizprotama ir šī akcija!

pirms gada, 2019.08.31 14:11

Zvejnieks

Deputāti vasarā atpūtās un iztērēja visu naudiņu . Ziedojiet nabadziņiem . SOS ciemati tikai lozungs .

pirms gada, 2019.08.31 15:44

jautājums

Tu skaidri zini vai atkal tikai muldi muldēšanas pēc?

pirms gada, 2019.08.31 16:26

Berns

vai es vainigs ka man ir ari vecaki ? AR 11 eiro valsts nirgajas par mani, vai butu pienacis laiks pirmajam bernu streikam ?

pirms gada, 2019.09.01 14:34

bernam

Vecāku pienākums ir uzturēt bērnus, tāpat kā bērniem - vecākus. Nejauc te valsti iekšā!

pirms gada, 2019.09.01 22:13

bernam

Bet kāds pienākums ir valstij pret saviem cilvēkiem?Tikai pārraudzīt nodokļu iekasēšanu?

pirms gada, 2019.09.02 06:06

nejēgam bernam

Laikam neesi pamanījis, ka no nodokļu naudas tiek maksātas algas gan skolotājiem, kas māca bērnus, gan mediķiem, tiek uzturētas skolas, bērnu dārzi, slimnīcas utt. Bet tevi jau tas neinteresē, tu droši vien gribi, lai valsts tev maksā vienalga par ko, kaut vai par bērnu ražošanu.

pirms gada, 2019.09.02 08:33

Aivars

Tados sos ciematos izaug tadi kas prot tikai ņemt ne dot

pirms gada, 2019.09.02 00:04

no meža

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir interešu klubs vai aroda asociācija ?

pirms gada, 2019.09.02 12:43

Vietējās ziņas