Riepu nodošanas akcija Bauskā gūst lielu piekrišanu 3

Enerģētikas uzņēmums «AJ Power Recycling» sestdien, 13. jūnijā, Bauskā, «Vides servisa» laukumā Biržu ielā 8b, rīkoja ikgadējo vides akciju «Dod riepām otru dzīvi!», kuras laikā iedzīvotāji bez maksas varēja atbrīvoties no nolietotām vieglo automašīnu riepām (katrs – no četrām).

Riepu nodošana bija plānota no pulksten 15 līdz 19, bet, kad «Bauskas Dzīve» ieradās mazliet pirms pulksten 15, automobiļu rinda uz nodošanu stiepās, sākot no Rīgas ielas krustojuma ar Biržu ielu. Mašīnās pārsvarā bija vīrieši, bija arī pa retai dāmai. Turklāt, izrādās, riepas pirms pulksten 15 jau bija pieņemtas no desmit automobiļiem, stāsta Mārtiņš Pudņiks, akcijas organizatoru «AJ Power Recycling» komunikācijas direktors. Riepas tika liktas «Scania» kravas auto, kura ietilpība 92 m3,  12 tonnas, varot ievietot ap 1300 riepu.

Riepu komplektu un arī rezerves riepu laimējās nodot Hugo Strautniekam no Vecsaules. Viņš sociālajos tīklos ieraudzījis akcijas reklāmu un nolēmis 1,5 gadus malkas šķūnītī turētās riepas nodot pārstrādei. «Vietu aizņem šķūnītī, nav, kur likt. Labi, ka šodien varēju nodot,» priecājas vīrs. Viena riepa gan neesot bijusi nobraukta, bet tai bijis citādāks protektors, tamdēļ šķīries arī no tās.

Baušķeniece Tekla Pastore arī bija atvedusi četras riepas, ko turējusi garāžā, gaidot akciju. Priecīga, ka nu bija iespēja no nolietotajām riepām atbrīvoties.

Atsaucība bija liela. Bauskā 13. jūnijā kopā nodotas 1200 riepas; bija ieradušies iedzīvotāji 300 automašīnās, stāsta M. Pudņiks. «Parunājām ar baušķeniekiem, bija pozitīvām emocijām bagāta, veiksmīga un jaudīga diena. Cilvēki šādā akcijā saņēmuši stimulu domāt par vidi. Daži bija atveduši arī padsmit riepas, vienojāmies, ka tomēr atlikušās paši atvedīs un par maksu nodos Biržu ielā,» tā M. Pudņiks.

Akcijas «Dod riepām otru dzīvi!» rīkotāji sadarbībā ar kravas automašīnu ražotāju «Scania Latvia» un būvmateriālu ražošanas uzņēmumu «Schwenk Latvija» aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un neuzglabāt nolietotās riepas, bet nodot tās videi un iedzīvotājiem drošai utilizācijai. Bauskā četras riepas bez maksas varēja nodot tikai 13. jūnijā. Pārējā laikā «Vides serviss» laukumā tās tiek pieņemtas par samaksu – atkarībā no riepas diametra, maksa par vienas vieglās automašīnas riepas nodošanu ir 1,48 eiro, savukārt, piemēram, par traktora riepas nodošanu jāšķiras no 18 eiro.

No 13. jūnija līdz 4. jūlijam uzņēmums «AJ Power Recycling» organizē ikgadējo vides akciju «Dod riepām otru dzīvi!», kuras laikā aicina iedzīvotājus bez maksas nodot nolietotās vieglo automašīnu riepas astoņās Latvijas pilsētās. 13. jūnijā no plkst. 9 līdz 13 riepas tika pieņemtas Jelgavā, tur atbrauca 370 automobiļi kopskaitā ar 1480 riepām. Vēl šī akcija paredzēta Ogrē, Baldonē, Jūrmalā, Tukumā, Rīgā un Olainē. Akcija ir spēkā fiziskām personām. Tā attiecas tikai uz vieglo automašīnu riepām. No vienas mājsaimniecības tiks pieņemtas četras vieglo automašīnu riepas.

Vides akcija «Dod riepām otru dzīvi!» norisinās trešo gadu, un to organizē  «AJ Power Recycling» sadarbībā ar partneriem – «Scania Latvia», «Schwenk Latvija», «Schmitz Cargobull», «Bridgestone» un «Goodyear». Akciju informatīvi atbalsta «JCDecaux».


Pievieno komentāru

Komentāri 3

xx

nu ja par utilizāciju jāmaksā, citādi mētājās visur ...

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.14 22:36

Māris

Super pasākums! Biju aizbraucis un nodevu 4 riepas - visi atsaucīgi! Es nezināju, ka Brižu ielā var nodot auto riepas. Man mājās ir vēl 6 riepas, tās aizvedīšu par maksu nodot, nav jau tik dārgi.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.15 09:55

bars

Malacis, aktīvist! Iedošu tev arī savas, varēsi par maksu nodot, nav jau tik dārgi.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.15 21:55

Vietējās ziņas