Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgā skatāma lietišķās mākslas izstāde «Dziesma top citādi»

 Rīgas Mākslas telpā apskatāma Dziesmu un deju svētku tautas lietišķās mākslas izstāde «Dziesma top citādi». 2000 darbu vidū atrodami arī baušķenieku darinājumi.

Izstādē eksponēti lakati, segas, cimdi, pinumi, rotas, ādas izstrādājumi, keramika un citi amatnieku darbi. Tos darinājuši 900 Latvijas meistaru, viņu vidū arī tautas lietišķās mākslas studijas «Bauska» dalībnieces.

Studijas vadītāja Sandra Ķisele «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka uz galvaspilsētu aizvesti gandrīz 20 darbu: «Izstāde ir ļoti labi organizēta. Vienīgi telpas trūkuma dēļ lakati varbūt nav izlikti tā, lai tos varētu aplūkot visā krāšņumā. Apskatot visus eksponātus, varu secināt, baušķenieku darbi lieliski iekļaujas kopējā mūsu tautas daiļamata meistaru veikumā.»

«Bauskas Dzīve» trešdien, 3. jūlijā, esot izstādē, uzklausīja vairākus sajūsminātu skatītāju viedokļus. Tautas lietišķās mākslas studijas «Engure» dalībniece Ausma atcerējās, ka pirms pieciem gadiem līdzīga izstāde bija ierīkota mazpiemērotās telpās, darbus bijis grūti apskatīt visā to krāšņumā. «Šoreiz ir lielisks darbu izkārtojums, par pamatu ņemot krāsu toņus, to dažādās pārejas. Šī izstāde – tie ir kā stāsti par Latvijas dabu, gadalaikiem, krāsām. Segās, lakatos, cimdos skatāma visa Latvija, mūsu meži, jūra, lapkritis un pavasara plaukums,» tā darbus vērtē meistare Ausma.

Rīdziniece Nora Nagle neslēpj sajūsmu par Rīgas Mākslas telpā izstādē «Dziesma top citādi» redzamo: «Šeit ir prātam neaptverama bagātība. Te jānāk visiem, kas čīkst par to, ka latvieši ir bēdīgi, ka viņu dzīve ir pelēka un neinteresanta. Te redzam, cik bagāta un daudzveidīga ir mūsu tautas mākslinieku krāsu izjūta. Es ļoti lepojos ar savas tautas meistariem.»

Izstādes organizatori norāda, ka darbos saklausāmas latviešu sirds dziesmas. Tās ieskanas krāsu toņos un tekstūrās, proporciju kārtojumā. Ekspozīcijā izdziedātas desmitiem tautasdziesmu. Tās «skan» ne tikai meistaru darbos, bet arī gaismas objektos. Ekspozīcija sniedz ieskatu mūsdienu tradicionālajā tautas mākslā. Senajām prasmēm te pievienots ne tikai radošums un jauno materiālu iespējas, bet arī labs dizains.

Izstāde «Dziesma top citādi» Rīgas Mākslas telpā apskatāma līdz 8. septembrim.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas