Rīgas Biznesa skolas studenti gatavos ieteikumus Bauskas attīstībai 2

Trīs dienas Bauskā viesojās Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolas topošie pirmā kursa studenti. Izglītības iestāde šādu pasākumu Bauskā rīko jau otro reizi, bet šoreiz sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldību plānota papildu aktivitāte pusgada garumā.

No 27. līdz 29. augustam Bauskā notika Rīgas Biznesa skolas (RBS) pirmā kursa studentu sadraudzības nometne – iespēja iepazīties savā starpā un ar pasniedzējiem pirms studiju sākuma.  Nākamie studenti apskatīja pilsētu, rīkoja orientēšanās pasākumu, dažādas aktivitātes. Naktsmītnes viņiem bija viesnīcā «Bērzkalni».

Pirmajā dienā jaunieši iepazina Bauskas novada pašvaldības uzņēmumus un iestādes – SIA «Vides serviss», «Bauskas siltums», «Bauskas baseins», viesojās lauku saimniecībā «Vaidelotes». Otrajā dienā topošie studenti piedalījās orientēšanās sacensībās, kur viens no uzdevumiem bija palīdzēt kādam vietējam iedzīvotājam. Šoreiz tika nolemts sakopt skolas audzēkņa baušķenieka Kevina Berlinska vecmāmiņas dārzu. Iesaistījās 61 pirmā kursa audzēknis, saka Elza Priede, viena no nometnes organizatorēm un bakalaura programmu koordinatorēm.

Paula Romanovska pagājušā gadā bija sadraudzības nometnes dalībniece un šogad – organizatore. «Bauska ir ļoti atbilstoša vieta šādiem pasākumiem – pilsēta nav liela, te ir ļoti dažāda arhitektūra un kultūra – gan sena, gan jauna. Viss ir kompakti, nav problēmu izstaigāt kājām, nav arī tālu no Rīgas,» saka P. Romanovska.

Sofia Garmaša ir ukrainiete no Kijevas. Viņai ir plaša dzīves pieredze – bijusi arī tādās pilsētās kā Ņujorka, Toronto, izbraukājusi Eiropu, Latvijā apmeklējusi Jūrmalu, Siguldu, Ventspili. Pirms dažiem gadiem apmeklējusi arī Bausku, kur iepatikusies viduslaiku pils. «Bauska ir jauka un tīra. Te ir ļoti garšīgi ēdieni – līdzīgi kā Ukrainā. Šādās mazās pilsētās ar daļēju veco apbūvi ir īpaša atmosfēra, kas rada iedvesmu,» vērtē S. Garmaša.

Augstskolas plānos ir ne tikai iepazīšanās nometne, bet arī sadarbība ar Bauskas novada pašvaldību. «Mums ir mācību kurss, kurš sāksies jau nākamās nedēļas piektdienā. Galvenais mērķis ir palīdzēt studentiem saprast, ka viņu zināšanas var būt ļoti noderīgas, lai risinātu sabiedrības problēmas,» informēja Klaudio Rivera, bakalaura programmu direktors un asociētais profesors. Plānots, ka Bauskas novada pašvaldība piedāvās vairākas problēmas no novada ikdienas un studenti komandās izstrādās savu risinājumu, iekļaujot arī informācijas tehnoloģiju programmas, turklāt pašiem būs jāizstrādā kāds prototips šai programmai. Pirms jaunā gada paredzēta projektu prezentācija.

«Protams, viņi neizstrādās galējo risinājumu problēmai, bet tie būs dažādi varianti, ko radīs cilvēki ar skatu no malas,» teic K. Rivera. Viņš stāsta, ka studē pārsvarā rīdzinieki vai jaunieši no citām valstīm. Tāpēc mācību valoda ir angļu. Tomēr arī viņiem būtu nepieciešams apzināties, kāda ir realitāte ārpus lielajām pilsētām, un piedāvāt savus risinājumus. Svarīgi, ka komandām palīdzēs pieredzējuši pasniedzēji, kas nodrošinās piedāvājumu kvalitāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ha, ha, ha

Vēl skolu neuzsākuši puņķutapas, pa teltīm nomīcījušies, izstrādā ieteikumus Bauskas attīstībai.
Uz kurieni virzās pasaule?!

pirms gada, 2019.08.30 10:04

zinātājs

Esam jau nonākuši pie pašiem Elles vārtiem, tāpēc šo akselerātu padoms būs tieši laikā, lai spertu vēl atlikušo mazo solīti.

pirms gada, 2019.08.31 08:51

Vietējās ziņas