Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas brāļu kapos atjaunots Bauskas pilsētas ģerbonis

Pilnībā atjaunota Rīgas Brāļu kapu sienas pilsētu ģerboņu galerija. Līdzās citiem tajā skatāms arī Bauskas pilsētas ģerbonis.

Valsts prezidents Andris Bērziņš un bijušais prezidents Guntis Ulmanis pirmdien, 21. oktobrī, piedalījās ģerboņu galerijas atklāšanā. Uz to bija aicināti arī pārstāvji no pašvaldībām, kuras ziedojušas līdzekļus ģerboņu atjaunošanai. Bauskas domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks pastāstīja, ka pilsētas ģerboņa atjaunošanai atvēlēti 1000 latu.

Galerijas atjaunošana ilga divus gadus. To veica restauratori Ivo Grauduma vadībā. Kopējās projekta izmaksas ir 57 127 lati. No tiem lielākā daļa ir tautas ziedojumi, pārējais pašvaldību līdzfinansējums. Četru restauratoru komandā strādāja arī bijušais baušķenieks, Īslīces vidusskolas absolvents Edgars Janočko.

«Atrodamies vietā, kas ir ticības simbols. Te iezīmēta Latvijas mūžīgā piemiņa, Latvijas mūžīgā dzīvība, jo katra tauta ilgojas pēc nemirstības. Arī latviešu tauta. Lai varētu to iegūt, jāatceras sava vēsture, jāpiemin savi varoņi,» uzrunā sacīja eksprezidents Guntis Ulmanis.

Rīgas Brāļu kapu un Latvijas Vēsturiskā mantojuma fonda valdes priekšsēdētāja Mirdza Stirna pastāstīja, ka Brāļu kapu atjaunošana turpināsies. Nākamgad plānots restaurēt noslēdzošo sienu ar Vidzemes un Latgales heraldiskajiem tēliem un strēlnieku bareljefu, kā arī pārbūvēt priekšlaukumu, nomainot saplīsušās plāksnes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas