Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīko bezmaksas seminārus par mežiem

Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs (MKPC) aicina meža īpašniekus pieteikties dalībai bezmaksas semināros par meža apsaimniekošanu, informē centra konsultante Rita Daščiora.

Semināru tematika būs piemērota galvenokārt iesācējiem mežu īpašniekiem, kuriem vēl nav nopietnu zināšanu vai pieredzes meža kopšanā, skaidro R. Daščiora.

«Semināru ciklu esam iecerējuši sadarbībā ar SIA «Metsa Forest Latvia». Tas domāts meža īpašniekiem, viņu bērniem vai mazbērniem – iesācējiem mežu lietās,» stāsta MKPC pārstāve.

Semināri notiktu darbdienu vakaros no pulksten 17 līdz 20 Rīgā, Latvijas Dabas muzejā, katru otro trešdienu. Konkrētās dienas varēs paziņot, ja pieteiksies pietiekams dalībnieku skaits, informē R. Daščiora.

Plānotas vairākas tēmas – meža atjaunošana, ieaudzēšana un jaunaudžu kopšana, meža apsaimniekošanas plāns, inventarizācija un taksācijas apraksts, ciršanas noteikumi un metodes, dabas aizsardzības prasības, dabai piemērota meža apsaimniekošana, cirsmu, meža īpašumu un kokmateriālu pārdošana un izsoles, ar tiem saistītie nodokļi. Semināru tēmas varēs mainīt vai papildināt pēc dalībnieku ieskatiem.

Pēc teorijas apgūšanas iecerēts brauciens uz mežu ar rīkotāju apmaksātu transportu, lai praktiski iepazītos ar mežaudzes šķērslaukuma un koku augstuma mērīšanu, jaunaudžu aizsardzību pret dzīvnieku bojājumiem, koku skaita noteikšanu jaunaudzē un darbu cirsmā, atklāj R. Daščiora.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas