Rīko latviešu strēlniekiem veltītu pēcpusdienu 1

Bauskas kultūras centrā 24. novembrī pulksten 14 visi laipni gaidīti latviešu strēlniekiem veltītā tematiskajā pēcpusdienā «Mirdzot šķēpiem zeltsaules staros».

Pasākumu sadarbībā ar Bauskas Centrālo bibliotēku rīko Valsts ģimnāzijas audzēkņi un pedagogi, «Bauskas Dzīvei» vēsta galvenā bibliogrāfe Laimdota Ozoliņa. Skolas pārstāvji attēlos savu redzējumu par latviešu strēlniekiem. Par viņu gaitām stāstīs vēstures skolotājs Dainis Cipulis.

«Ar prezentāciju godināsim latviešu strēlnieku – rakstnieku Aleksandru Grīnu, kuru kopā ar daudziem citiem Latvijas armijas virsniekiem iznīcināja krievu okupācijas vara,» atklāj L. Ozoliņa. Strēlnieku dziesmas dziedās vīru kopa «Vilki». Iecerēta kopīga patriotisko dziesmu dziedāšana, varēs apskatīt grāmatu izstādi par Aleksandra Grīna daiļradi un latviešu strēlnieku cīņu gaitām.

«Šogad novembris Latvijā ir īpašs tāpēc, ka aprit simt gadu kopš pirmo strēlnieku pulku dibināšanas,» saka L. Ozoliņa, «120. gadskārta aprit arī rakstniekam un strēlniekam Aleksandram Grīnam, romāna par strēlniekiem «Dvēseļu putenis» radītājam. Tas ir visspilgtākais un apjomīgākais latviešu literātu darbs par strēlnieku varonīgajām kauju gaitām.»

Pasākuma rīkotāja teic – gandrīz ikvienā latviešu ģimenē senčos ir bijuši strēlnieki. Viņu devums Latvijas vēsturē vēl joprojām nav līdz galam novērtēts, vēl simts gadus pēc Pirmā pasaules kara kauju lauku vietās joprojām tiek atrasti latviešu strēlnieku kauli. «Mums, latviešiem, jāapzinās savs parāds strēlnieku priekšā, jānovērtē viņu izcīnītā brīvība un Latvijas neatkarība tagad un nākamajās paaudzēs,» aicina bibliogrāfe.

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Uldis

Tas pasakums ir domats laikam tiem , kuri nestrada.

pirms 5 gadiem, 2015.11.23 22:07

Vietējās ziņas