Rīko semināru par elektroniskās sistēmas lietošanu

Lauksaimnieki, kuri vēlas labāk apgūt Lauku atbalsta dienesta (LAD) elektroniskās pieteikšanās sistēmas (EPS) lietošanu, 7. maijā aicināti uz semināru Īslīces pagasta Rītausmu bibliotēkā.

Nodarbībā LAD Zemgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes ES tiešo maksājumu daļas vadītājs Jānis Vilmanis gan teorētiski, gan praktiski mācīs un palīdzēs aizpildīt vienoto pieteikumu EPS sistēmā, informē Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Bauskas novada konsultante Rudīte Jaunzeme.

Jau ziņots, ka elektroniska pieteikšanās ir obligāta visiem lauksaimniekiem, kas apstrādā 10 ha un vairāk aramzemes, kam no 2015. gada ir jāievēro zaļināšanas prasības. Seminārs ceturtdien, 7. maijā, Rītausmu bibliotēkā sāksies pulksten 10. Interesentiem jāpiesakās iepriekš R. Jaunzemei pa tālruni 29189414. «Tā kā bibliotēkā datoru skaits ir ierobežots, dalībnieki lūgti ņemt līdzi savus portatīvos datorus,» iesaka R. Jaunzeme, «jāzina arī savs lietotājvārds un parole, lai varētu pieslēgties EPS.»

Ja kāds lauksaimnieks vēl nav LAD klients, viņš var paspēt noslēgt līgumu LAD Bauskas klientu apkalpošanas centrā un saņemt piekļuvi EPS. Pieteikties var arī elektroniski mājaslapā lad.gov.lv.

R. Jaunzeme atgādina, ka lauksaimnieki līdz 22. maijam var iesniegt vienoto pieteikumu šī gada platībmaksājumam. Iesniegumiem pēc 22. maija tiks piemērots 1% atbalsta samazinājums par katru nokavēto darbdienu. Pēdējais iesniegumu termiņš ar kavējuma sankcijām ir 15. jūnijs. Tiem, kuri izvēlēsies 2015. gadā saņemt mazā lauksaimnieka atbalstu, iesniegumu termiņš ir 15. jūnijs bez atbalsta samazinājuma.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas